top of page

Y: The Last Man - Kahramanın Yolculuğu Beklenenden Daha Karanlık Oluyor

Y: The Last Man'in ve Hero Brown'ın yolculuğunu beklenenden çok daha karanlık hale getirebilecek bazı uğursuz karakterlerle nasıl tanıştığını inceleyelim.


UYARI: Aşağıdakiler, şimdi Hulu'da FX'te yayınlanan Y: The Last Man , Sezon 1, Bölüm 5, "Mann Hunt" için spoiler içermektedir .In Y: Son Man , Kahraman Brown (Olivia Thirlby) yok olma olayının ertesinde en kolay yolculuk olmamıştır bütün erkekleri öldürüldü . Bir aile içi anlaşmazlık sırasında yanlışlıkla sevgilisini öldürdü, ardından aylar sonra dramatik bir yüzleşmede ailesine yardım etti ve üstüne üstlük, başa çıkmak için mücadele ederken uyuşturucu sorunları ve zihinsel sorunlarla uğraşıyor. Ne yazık ki, Hero'nun yolculuğu, onu daha şiddetli bir kurtuluş yolunu izlemeye teşvik edebilecek bazı uğursuz karakterlerle tanıştığında beklenenden daha karanlık olur.Kahraman , DC'ye doğru yola çıkarken trans arkadaşı Sam ile birliktedir . Sam , annesi Başkan Jennifer Brown ile daha güvende olacaklarını düşünüyor ve ayrıca geçişi için testosterona ihtiyacı var. Annesiyle yüzleşmek istemediği için Hero'nun geziyi sabote ettiğini çok az biliyor .


İronik olarak, Jen'in Cumhuriyetçi düşmanlarından biri olan Nora'yı ve ayağı hasarlı kızı Mackenzie'yi kurtarırlar . Nora, Hero'nun bir sağlık görevlisi olarak becerilerinin Mack'i düzeltmeye yardımcı olabileceğini fark ettiğinde, gergin bir soğukluğun ardından aile içi şiddet sığınağına sığınırlar. Sam sinirli olsa bile, kimsenin onları yavaşlatmasını istemediği için huzursuz bir ittifak oluştururlar. Bu, Sam'in, Hero'nun görevi tehlikeye atmak istemediği için hayal kırıklığından yakınlaşma girişimini reddetmesine neden olur.


Daha sonra, silahlı bir grup kadın, bir zamanlar işgal ettikleri sığınağa baskın düzenler. At sırtında, kadınları merkeze geri götürürler ve Hero'yu kendi içlerinden biri olan ve bir işte vurulan Kate'i düzeltmeye zorlamaya zorlarlar. Hero gerçekten memnun, çünkü mesleğini öğrenmemiş olsalardı, hepsi ölmüş olurdu.


Ancak lider Roxanne gelip Kate'i ameliyat masasında vurarak öldürdüğünde işler çılgına döner. Oldukça korkutucu bir figür ve onu kurtarmak için kaynakları olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Ancak Roxanne, başarısızlıkları için onlara zarar vermek yerine bu gezicileri içeri almaları konusunda ısrar ettiğinde mürettebatını sersemletiyor. Doğru ilaçlarla Mack'e yardım etmelerini istiyor ve denemeye karşı Kahraman'a saygı gösteriyor. Ne de olsa onlar -eski istismar kurbanları olarak- onurları ve sadakatleri yoksa, bu yeni dünyada hiçbir şeyleri olmayacak.


Kahraman daha sonra çılgın miktarda yiyecek, ilaç ve kıyafet içeren bir depoya götürülür ve genişleyen gözleri buranın evde olmasını istediğini belirtir. Sam bundan hoşlanmaz, çünkü Hero'nun devam etmek istemeyeceğini söyleyebilir, bu da bağlarının test edileceği anlamına gelir. Dahası, şovun artık Hero'nun kadın tercihine (çizgi romanların zar zor değindiği) eğildiğini görünce, Roxanne veya ekibinden biri Kahraman Kahramanı, Sam rehberini ve koruyucusunu kaybedebilir.Bu birim, Amazon'un Kızları üzerine bir oyundur: Hero'nun içine düştüğü kaynak materyalden aşırılıkçı bir yanlış adcı grup. Onlarla olan hikayesi biraz kafa karıştırıcı, çünkü ilk birkaç bölümde neden kötüleştiğine dair fazla bir bağlam yok. Bununla birlikte, Kızların onu yanına aldığı ve erkeklerden kendisine ihanet edip yalan söylediği için nefret ettiğini görünce, bu, Hero'nun neden onlardan biri olabileceğini ve aşırılıkçı yollarını benimseyebileceğini doğru bir şekilde bildirir.


Tanık Kahraman, onu ve Sam'in görevini sabote ediyor Y: The Last Man, artık Hulu'da FX'te mevcut. Pazartesi günleri yeni bölümler yayında.

9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page