top of page

Netflix, Oxenfree Geliştiricisi Night School Studio'yu Satın Aldı

Ödüllü bağımsız oyun Oxenfree'nin yaratıcıları Night School Studio, Netflix tarafından satın alınan ilk oyun geliştirme stüdyosu oldu.Netflix , ilk oyun geliştirme ekibi Night School Studio'yu satın alarak video oyunları dünyasına katıldı.


Netflix, bu haftanın başlarında, 2016'nın ödüllü Oxenfree'sinin arkasındaki stüdyoyu satın aldığını doğruladı . Oyun Geliştirme Başkan Yardımcısı Mike Verdu, şirketin web sitesinde yaptığı açıklamada yayın devinin video oyunlarına adım attığını duyurdu. Verdu, "Dünyanın dört bir yanındaki üyelerimiz için harika bir oyun deneyimi yaratmanın ilk aşamalarındayız. Bu yüzden bugün Night School Studio'nun Netflix'e katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz ."Verdu'nun açıklaması, Netflix'in mevcut abonelik hizmeti aracılığıyla tüketicilere oyunlar sunacağını öne sürüyor, ancak oyunların indirilip indirilemeyeceği veya Sony'nin PlayStation Now aboneliğine benzer bir bulut akış hizmetinin parçası olarak sağlanıp sağlanmayacağı şu anda belli değil .


Night School Studio'nun kurucusu ve yöneticisi Sean Krankel, bir blog yazısında yeni ortaklığa değindi. Krankel, "Tabii ki, Netflix'e katılan ilk oyun stüdyosu olmak gerçeküstü bir onur ! Yaptığımız şeyi, yapmayı sevdiğimiz şeyi yapmaya devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda ön sırada oturuyoruz. dünyanın en büyük eğlence platformu."


Krankel , bu yılın başlarında duyurulan Oxenfree II: Lost Signals başlıklı devam oyunu hakkında konuşmaya devam etti . Krankel, hayranlarına satın almanın oyunun gelişimini olumsuz etkilemeyeceğine dair güvence vermekte gecikmedi ve şunları yazdı: "Netflix ekibi stüdyo kültürümüzü ve yaratıcı vizyonumuzu korumak için azami özeni gösterdi. OXENFREE II'yi yapmaya devam edeceğiz. Pişirmeye devam edeceğiz. yeni oyun dünyaları."


Netflix, Polonya'daki android kullanıcıları için popüler dizisi Stranger Things'e dayanan iki oyun yayınlayarak oyun endüstrisine çoktan daldı . Yayınla ilgili bir açıklamada Netflix, oyun içi reklamları kullanmayacağını doğrulayarak oyun yayınlarının kalitesine adadığına söz verdi. Bir sözcü, "Hala çok, çok erken günler ve önümüzdeki aylarda reklamsız, oyun içi satın almasız yaklaşımımızla mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışacağız" dedi.


Şirket ayrıca , izleyicilerin ana karakter için kararlar alabildiği ve hikayenin sonucunu belirleyebildiği Black Mirror bölümü " Bandersnatch " ın yayınlanmasıyla geçmişte etkileşimli hikaye anlatımıyla da uğraştı . Telltale Games ' Minecraft: Hikaye Modu , orijinal video oyundan uyarlanmış bir interaktif serisi, aynı zamanda hizmet mevcuttur.


Oyun stüdyosu satın almaları sektörde yaygınlaşmaya devam ederken Netflix, bir geliştirme ekibiyle ortak olan en son şirket oldu. Belki de en dikkate değer olanı, Microsoft'un Mart 2021'de tamamlanan 7,5 milyar dolarlık Bethesda Game Studios satın almasıdır.

4 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page