top of page

Disney+'daki En İyi 10 Cadılar Bayramı Filmi

Cadılar Bayramı sezonu hızla yaklaşırken, Disney+ kataloğunu gözden geçirmek ve mevsimlik favorileri seçmek için mükemmel bir zaman gibi görünüyor.



Cadılar Bayramı sezonu geldi, yani izleyicilerin ellerine geçen en ürkütücü içeriklerden bazılarını bulmaları için iyi bir zaman. Bu, ne yazık ki, sadece en iyi koleksiyonu bulmak için interneti taramak anlamına geliyor. Ve her akış hizmetinin seçebileceği mevsimsel bir seçimi olsa da, her zaman en iyi seçenekleri içermezler ve bazen insanların onları bulmak için daha derine inmeleri gerekir.



Bu aramayı kolaylaştırmak için, izleyicilerin bu platformlardan en az biri aracılığıyla bulabilecekleri en iyi Cadılar Bayramı filmlerinden bazılarının listesi burada: Disney+ . Bu akış hizmetinde çok fazla korku filmi olmasa da, izleyicilerin kontrol etmek isteyebileceği birçok seçenek var.


Mr. Boogedy


Bay Boogedy , Disney Sunday Movie dizisinin bir parçası olarak ABC'de yayınlanan 1986 yapımı bir televizyon filmidir . Başlangıçta bir televizyon şovu için pilot olarak geliştirilen film, yeni evlerine taşınan bir aileyi takip ediyor. Ancak her şey normal değil, çocuklar kısa süre sonra evlerinin karanlık bir geçmişi olan kötü niyetli bir hayalet olan Boogedy Man tarafından ele geçirildiğini öğrenirler.


Film, 80'ler ve 90'ların çoğu televizyon yapımı yapımı gibi, iyi yaşlanmadı. Yine de, bu gerçeğe rağmen, en az bir kez izlenmeyi hak eden sevimli bir eski televizyon medyası.


Don't Look Under The Bed



Yatağın Altına Bakma , kendisine bağlı büyüleyici bir tarihe sahiptir ve "çocuklar için çok korkutucu" olarak kabul edildikten sonra sendikasyondan kaldırılan birkaç Disney Channel orijinal filminden biridir. Bu açıklama, geriye dönüp bakıldığında biraz abartılı olsa da, ortalama Disney Channel Orijinal Filminden biraz daha korkutucu olmasının bazı yararları var. Kahramanın öcüye karşı durduğu bir öncül ile, bazı görüntülerin neden biraz ürkütücü göründüğünü görmek zor değil.


Hikaye, özellikle Boogeyman'ın kökenlerini keşfetmeye başladığında ilginç bir kavramdır. Bu, Yatağın Altına Bakma'nın kusurları olmadığı anlamına gelmez, ancak eğlence değeri ona bir saat vermeye değer.


Halloweentown


Halloweentown birçok kişi tarafından bir klasik olarak kabul edilse de , izleyicinin buna olan ilgisi, dizi için nostalji seviyelerine bağlı olabilir. Bununla birlikte, özellikle tüm nesil izleyiciler üzerinde ne kadar etkisi olduğu düşünüldüğünde, onu Disney+'da izlenmesi gereken Cadılar Bayramı filmleri listesine dahil etmemek yanlış olur.


Bu film ve birçok devam filmi, bir cadı ailesinden geldiğini keşfeden genç bir kız olan Marnie Piper'ı takip ediyor. Bunu öğrendikten sonra, büyükannesi Aggie, Halloweentown sakinlerinin neden birkaçının kaybolduğunu anlamasına yardım etmesini ister. Bu onları Aggie'nin evine musallat olan şeytani varlıklarla savaşan bir yolculuğa çıkarır.


Toy Story Of Terror



Bu teknik olarak "uzun metrajlı" bir film olmasa da Toy Story of Terror bu listeye ait gibi görünüyor. 20 dakikalık kısa film, Toy Story dünyasına geri dönüyor , ancak bu sefer oyuncaklar, her birinin birer birer bazıları tarafından seçildiği "korku benzeri" bir senaryoya konuyor. gizemli canavar


Gerçek bir korku olmamasına rağmen, Toy Story of Terror öncülünün zeki doğası, bu kısa incelemeyi kontrol etmek için yeterli sebep olmalıdır. Özgü bir şekilde yapılması tipik korku mecazları görmek Alma Pixar eğlenceli edilir ve onların çıkmaz nasıl her karakter reaksiyona girer görmek ilginç.


Ichabod Ve Bay Toad


Ichabod ve Bay Toad'ın Maceraları, hiçbir Disney meraklısının onsuz olmaması gereken klasik bir film. Film 30 dakikalık iki bölüme ayrılmıştır. İlk sekans, Söğütlerdeki Rüzgar romanından ilham alırken, ikinci sekans, Washington Irving'in klasik hikayesi The Legend of Sleepy Hollow'a dayanan bir hikaye anlatmaya odaklanarak vites değiştirir .


İzleyiciler, Sleepy Hollow kasabasında yaşayan karizmatik ve batıl inançlı bir öğretmen olan Ichabod Crane'i takip ediyor. Hikayesi sonunda, kafa toplama arzusu onu hafife alınmayacak bir varlık yapan bir ruh olan Başsız Süvari ile yakın bir karşılaşmaya yol açar. Film eğlenceli bir saat ve kesinlikle izleyicileri Cadılar Bayramı ruhuna sokmak için fazlasıyla yeterli.


Return To Oz



Bu, özellikle tatille hiçbir ilgisi olmadığı için Cadılar Bayramı filmlerinin bir listesine koymak için oldukça alışılmadık bir seçim gibi görünebilir, ancak bu filmi izlemiş olan herkes neden burada olduğunu anlayacaktır. Ruhsal olarak hizmet veren için sonradan Oz Büyücüsü , Oz dön nedeniyle Oz hakkında onu kabul fantezilerine şimdi tımarhanede bir hasta Dorothy Gale, hikayesi devam ediyor. Bir dizi olay onu Oz Ülkesine geri götürdükten sonra, onu yeni yöneticileri Prenses Mombi ve Nome King'den kurtarması gerektiğini öğrenir.


Ardından, Land of Oz'un kıyamet sonrası versiyonunda, bedensiz kafalar, korkunç rock insanları ve tabii ki korkunç tekerlekli arabalarla dolu tuhaf ve korkunç bir yolculuk var. Oz'a Dönüşkesinlikle bu listedeki en korkunç film girişlerinden biri ve bu bile onu bu Cadılar Bayramı sezonunu izlemek için mükemmel bir film yapıyor.


Frankenweenie (2012)


Bu genellikle gözden kaçan Tim Burton filmi, Disney+ hesabı olan herkesin izlemesi gereken bir film. Yönetmenin 1984'teki kısa filminin yeniden çevrimi olması beklenen Frankenweenie şu soruyu yanıtlıyor: " Ya Frankenstein'ın canavarı Sparky adında bir köpekse?" Basit ama yaratıcı öncülü, hikayenin izleyicilerin beklemeyeceği yönlere gitmesini sağlıyor. Burton'ın görsel stili, ürkütücü tasarımları filmin siyah beyaz estetiğini vurguladığı için bu filmde de belirgindir.


Hiçbir şekilde bir sonraki Noelden Önce Kabus olmasa da, Frankenweenie'nin bu listede bir yeri hak etmesini sağlayan sevgi ve özeni gözden kaçırmak zor .


Coco



Coco , Cadılar Bayramı'ndan çok Ölülerin Günü hakkında bir film olsa da , yine de bu listeye çok fazla ait. Son hafızanın en iyi Pixar filmlerinden biri ve sezonun ruhunu yakalamayı başarıyor. Film, Miguel adında bir çocuğun, kendisine uygulanan bir laneti kırmak zorunda olduğu Ölüler Diyarı'nda bulması üzerine kuruludur. Orada Miguel'e büyük büyük büyükbabası Ernesto'yu bulma yolculuğunda yardım etmeyi teklif eden düzenbaz Héctor ile tanışır.


Coco , izleyicilerin göremeyebilecekleri duygusal kıvrımlar ve dönüşlerle dolu mükemmel bir film, bu yüzden kesinlikle izlemeye değer. Ve yaşam ve ölüm temaları onu Cadılar Bayramı için mükemmel bir seçim haline getiriyor.


Nightmare Before Christmas


Bu Tim Burton klasiği olmadan bir Cadılar Bayramı listesi tamamlanmış sayılmaz. Nightmare Before Christmas , Cadılar Bayramı'nın koruyucu ruhu rolünden bıkmış, Cadılar Bayramı Kasabasının yalnız "Kabak Kralı" Jack Skellington hakkındadır. Noel Kasabası'nın varlığını keşfettiğinde ve ona aşık olduğunda, Noel'i devralma fikri aklına gelir. Hikayenin geri kalanı, onu birçok feci sonuçla karşılaşan görevinde takip ediyor.


Bir film için yaratıcı bir konsept ama onu en çok öne çıkaran şey sunumu. Nightmare Before Christmas , çok sayıda ilginç ve bazen de korkutucu görsellere sahip ustalıkla hazırlanmış bir film ve Danny Elfman'ın film müziği tüm zamanların en ikonik şarkılarından oluşuyor.


Hocus Pocus



Hocus Pocus'un Cadılar Bayramı ruhunun özünü yakalayan çok yürekli ve esprili bir film olmasıyla Cadılar Bayramı'nın vazgeçilmezi haline gelmesinin bir nedeni var . Başlangıçta bir Disney Channel orijinali olması amaçlanan bu film, Sanderson Sisters olarak bilinen üç cadının, filmin kahramanlarından biri tarafından yanlışlıkla ölümden geri getirildiğini görüyor. Bundan sonra, cadılar, zamanları dolmadan ölümsüz olmak için çocukların hayatlarını emme planlarını uygulamaya çalıştıkça, her iki taraf için de zamana karşı bir yarış başlar.


Hocus Pocus , izlemesi en eğlenceli Halloween filmlerinden biridir. Bette Midler, Sarah Jessica Parker ve Kathy Najimy'nin mükemmel bir şekilde oynadığı filmin ana düşmanları, şimdiye kadar filme alınmış en ikoniklerden bazıları. Ve devam filminde olduğu için , şimdi ona bir saat vermenin tam zamanı.

33 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page