top of page

Netflix İzleyicileri Bir Milyar Saatten Fazla Stranger Things İzledi

Stranger Things, Netflix'in en popüler şovlarının ilk 10 listesinde iki sırada yer alıyor ve toplam izlenme süresini 1 milyar saati aşıyor.Stranger Things Sezon 2 ve 3,toplamizlenmesaatleri milyarı aşan toplamizlenmesaatleri ile Netflix'in en çok izlenen 10 dizisi arasında yer alıyor.Netflix, en popüler dizileri ve filmleri için yayınlandıkları ilk ayda izlenen saat ölçütüne göre ilk 10 sıralamasını açıkladı. Retro bilimkurgu hit şovu Stranger Things , bu listede iki yer kaplar; 13 Reasons Why ve Money Heist ( orijinal İspanyolcasında La Casa De Papel olarak bilinir ), böyle bir başarıya ulaşan diğer Netflix orijinalleri. yabancı şeyler Sezon 3, yalnızca yayınlanmasından bu yana ilk 28 gün içinde 582 milyon saatte gösterinin en popüler sezonudur. Sezon 2 geride kalıyor ve 427 milyon saat ile sekizinci sırada yer alıyor. Ancak ikinci sezon, Netflix'in şimdi olduğundan 100 milyon daha az abonesi olduğunda çıktı ve bu da performansını eşit derecede etkileyici kılıyor. Bir araya getirildiğinde, 80'lerden ilham alan sevilen gösteri 1 milyar saatten fazla izleniyor. Bu kabaca 114 bin yıllık Stranger Things anlamına gelir.


En popüler Netflix orijinali, 625 milyon saat izlenen Bridgerton'ın 1. Sezonudur, ancak Netflix yetkilileri yakında popüler Güney Kore dizisi Squid Game tarafından geçilebileceğini söylüyor . Bridgerton izlemektedir Para Heist Sezon 4, Gizemli şeyler Season 3, Witcher 1. Sezon, 13 Nedenleri Neden Sezon 2, 13 Nedenleri Neden 1. Sezon, Sen Sezon 2, Gizemli şeyler Sezon 2, Para Heist 3. Sezon ve Ginny & Gürcistan Sezon 1 .


Netflix, orijinallerinin popülaritesi hakkında her zaman bu kadar ayrıntılı rakamlar yayınlamasa da, son birkaç yılda bu tür bilgileri yayınlayarak daha liberal görünüyor. Netflix eş CEO'su Ted Sarandos , "Pazarla, yetenekle ve herkesle daha şeffaf olmaya çalışıyoruz" dedi. Platformun izleyici istatistikleri, TV endüstrisinin bazı bölümleri tarafından doğrulanmadığı için eleştiri konusu oldu.


Geleneksel olarak Netflix, dizilerinin popülaritesini, yayınlandığı ilk 28 gün içinde bir başlığı en az iki dakika boyunca kaç kişinin izlediğine göre sıralar. Bu ölçüm, bir programı kaç kişinin izlediğini değil, yalnızca kaç kişinin izlediğini ölçmek için şiddetle eleştirildi. İlk 10 listesindeki başlıkların tekrarlanmasının yansıttığı gibi, izleme saatlerini saymak, belirli şovların kalıcı çekiciliğinin daha iyi bir göstergesi olabilir. Buna rağmen, metrik, daha uzun çalışma süreleri olan filmleri ve şovları açıkça desteklediğinden, dezavantajları da yoktur. Örneğin, Martin Scorsese'nin The Irishman'i , üç buçuk saatlik çalışma süresiyle, izlenen saatlere göre popüler filmler listesinde üçüncü sırada yer alıyor, ancak kaç hesabın örneklediğine göre ilk 10'da yer almıyor. .


Stranger Things 4. Sezonun 2022'de başlaması bekleniyor.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page