top of page

Şuana Kadarki En Hüzünlü Anime Hangisidir?

Clannad normal bir günlük drama gibi görünüyordu, ancak yürek burkan ikinci sezonu, zemini karakterlerin ve izleyicilerin altından tamamen söküp attı.Her anime, herhangi bir izleyicinin duygularını kesinlikle yok etme kapasitesine sahiptir . Gönderen Naruto için Higurashi , herhangi serisi sürpriz götürebilir. Bununla birlikte, düpedüz iç karartıcı üzüntü açısından üstün olan bir anime hala var. Örneğin, Clannad oldukça normal bir günlük drama gibi görünüyordu, ancak yürek burkucu ikinci sezonu, karakterlerin ve izleyicilerin altındaki zemini tamamen söküp attı.Görünüşe göre ana karaktere daha önce istediği her şeyi ondan şiddetle alarak veren Clannad , kısmen önceden ne kadar mutlu olduğu sayesinde üzgün olmayı çok iyi başarıyor. İşte tam olarak neden Clannad'ın , özellikle ikinci sezonunun şimdiye kadarki en üzücü anime olmaya devam ettiğine bir bakış .


Clannad & Clannad After Story


Clannad anime Kyoto Animasyon tarafından üretilen bir anahtar görsel yeni seri bir uyarlamasıdır. Muhtemelen bir tür yaşamdan kesit harem olsa da, dizi sonunda çok daha derin ve daha karanlık bölgelere girecekti. Ana karakter Tomoya, kaygısız bir tavırla, gevşek bir lise öğrencisidir ve akademik kariyerini durgunluk içinde harcar.


Hayali drama kulübünü canlandırmak olan Nagisa adında garip bir kızla farkında olmadan arkadaş olunca tavrı değişir. Yapacak daha iyi bir şey olmadığını hisseden Tomoya, arayışında ona yardım eder ve sonunda birkaç başka kızla arkadaş olur. Hepsine sorunlarıyla ilgili yardım ederek Tomoya'nın kendisi açılmaya, hayattan çok daha fazla zevk almaya ve takdir etmeye başlar.


Ancak, ikinci sezon, Clannad After Story , işlerin gerçekten melankoli için döndüğü yerdir. İlk sezondan birkaç yıl sonra, Tomoya ve Nagisa artık aşık yetişkinler ve kendi ailelerini kurmayı umuyorlar. Yetişkin hayatının günlük eziyeti ikiliyi yıpratmaya başlayınca işler normalden biraz daha ciddi bir hal alır. Daha sonra, Nagisa'ya kendisini ve Tomoya'nın çocuğu Ushio'yu teslim ettikten hemen sonra hayatını iddia eden garip bir hastalık teşhisi konur.


Bu, Tomoya'yı karanlık bir depresyona sokar ve Tomoya, bir türlü bağlanamadığı çocuğunu arkadaşlarının bakımına bırakır. Ardından, basit bir harem benzeri anime olarak başlayan şeyi unutulmaz bir hüzünlü yolculuk haline getiren inişli çıkışlı duygusal bir hız treni var.


Clannad Neden Bu Kadar Üzücü?


Clannad , çoğunlukla hikayenin öyle olmadığı gerçeğinden dolayı üzgün olmayı çok iyi başarıyor. İlk sezonun kendi hüzünlü draması vardı, ama hiçbir şey çok cesaret kırıcı değildi. Aynı zamanda, neredeyse sıradanlık noktasına kadar gerçekçiydi, lise hayatını ve dramayı asla aşırı ya da saçma hissettirmeyen bir şekilde sergiledi . Bu, After Story'de , oyuncu kadrosunun yetişkinliğin sorumluluklarını ne kadar gerçekçi bir şekilde ele almaya başladığı ve kasabalarının hayatlarının koşullarıyla birlikte nasıl değiştiği ile hızlandı .


Bu inandırıcı hikaye anlatımı ve neredeyse tamamen doğaüstü yokluğu, işler sonunda en kötüye gittiğinde tonu artırır. İzleyiciler sadece lise içinde ve dışında yaşadıkları denemeler ve mücadelelerle ilgili olarak oyuncu kadrosunu tanımak ve büyümekle kalmıyor, aynı zamanda hala gerçek olan korkunç sorunlarla uğraşırken onlar için hissedebiliyorlar. Arkadaşları, ebeveynleri ve hatta çocukların hastalıklardan veya diğer talihsiz durumlardan öldüğünü izleyen insanlar, özellikle de tıpkı onun gibi kayıp sevdikleriyle hayatlar planlamış olan izleyiciler için Tomoya'nın nasıl hissettiğini tam olarak bilirler.Bu, savaşta ölen ya da dünyayı canavarlara ya da uzaylı istilacılara karşı korumaya çalışan insanlardan üzücü durumların geldiği bir durum değil . Clannad , aynı zamanda gerçekliğe de dayanan yanıtlarla tamamen gerçek bir durumu tasvir ediyor. Bu , dizideki diğer her şey gibi üzgün olma girişimlerinin en üst düzeyde, aşırı ve gereksiz olduğu Elfen Lied gibi ton olarak benzer şovlarla büyük ölçüde tezat oluşturuyor . Bu, Clannad'ın onun için yaptığı birçok şeyle birleştiğinde, onu diğer duygusal animelerden ayıran şey, karakterlerinin ve temalarının kalbine başka hiçbir dizide olmadığı gibi izleyicilerin kalbini çekecek şekilde ulaşmasıdır.


Şovu izlemek her zamankinden daha kolay olduğu için gözlerini ağlamak isteyenler de şanslı. Hi-Dive ve VRV ile birlikte gösteri Hulu ve Netflix'te de yayınlanabilir.

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page