top of page

One Piece Üzerinde Yaşanacak En Kötü 5 Ada

One Piece dünyasında yaşamak için birçok farklı ada var, ancak bazılarında yaşamak kesinlikle diğerlerinden daha kötü.One Piece dünyasında Hasır Şapkaların ziyaret ettiği , her biri kendine özgü kültürleri ve tarihleri olan birkaç ada vardır . Bu adalardan bazıları Hasır Şapka Korsanlarının canlarının istediği kadar eğlenebilecekleri güzel vahalardır. Diğerleri...değil.


Cetvel, vahşi yaşam ve hatta iklim gibi bazı adaları diğerlerinden çok daha kötü yapan birçok faktör vardır. Bununla birlikte, en kötülerinden biri olarak adlandırılacak olursak, adanın genellikle tüm bu kategorilerde ve belki de tamamen kendisine özgü olan daha fazla sorun vardır.


Germa Kingdom


Listenin başında Germa Krallığı geliyor. Dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş ülkelerinden biri olarak, en olmasa da Germa Krallığı yaşamak için iyi bir yer gibi görünebilir. Ancak daha yakından incelendiğinde, tüm ulusa nüfuz eden karanlık ortaya çıkıyor. Sadece hükümdarı Vinsmoke Judge'ın hırsları tarafından yönlendirilen Germa Krallığı ve tüm vatandaşları sadece ona hizmet etmek için varlar.Manga ve animede gösterilenlerden, Germa'nın Vinsmoke kraliyet ailesine hizmet eden (ve sıklıkla istismara uğrayan) personel dışında neredeyse hiçbir vatandaşı yoktur. Ülkenin geri kalanında genetiği değiştirilmiş ve değiştirilmiş klon askerler yaşıyor, bu da Germa'nın şöhret iddiası. Bilime karşı acımasız olan her şeyi bünyesinde barındıran Yargıç, Kuzey Mavi'yi fethetme hedefine ulaşmak için kendi çocukları üzerinde deneyler yapmak da dahil olmak üzere her şeyi yapmaya hazırdır. Sanji bir çocuk olarak ulustan kaçmasaydı, ulusun prenslerinden biri olarak statüsü ne olursa olsun kesinlikle ölecekti.


Punk Hazard


Karanlık ve sefil bir geçmişi olan bir ada olan Punk Hazard, One Piece'de yaşanabilecek en kötü yerlerden biri . Adanın yarısı sürekli yanıyor, diğer yarısı ise sonsuza kadar donuyor, burada çok az rahatlık var. Sapık ve çılgın bir bilim adamı olan Caesar Clown tarafından yönetilen adada yaşayan herkes, tarif edilemez bir gaddarlığa maruz kalır.


Sezar'ın yarattığı bir sinir gazı tarafından belden aşağısı felç olan sakinlerin çoğu, alt yarısını hayvanlarınkilerle değiştirmek ve ona hizmet etmek zorunda kaldı. Yeni denekleri sinir gazının kendisi tarafından yaratıldığının farkında bile değiller, bunun yerine Sezar'ı hayatlarını kurtaran ve onlara tekrar yürüme yeteneği veren adam olarak görüyorlar. Aynı şey adada kaçırılan ve üzerinde deneyler yapılan çocuklar için de geçerli. Hasır Şapkalar herkesi kurtarmayı ve Sezar'ı tahttan indirmeyi başarsa da, korkunç hava koşulları ve manzara adayı hala tamamen yaşanamaz hale getiriyor.


Thriller Bark


Grand Line denizlerindeki en tuhaf "adalardan" biri olan Thriller Bark, aslında korkulan korsan ve eski Deniz Savaş Lordu Gecko Moria'nın gemisidir. Thriller Bark, West Blue'da bir ada olarak başladı, ancak bilinmeyen yollarla Moria'nın kendi korsan gemisine dönüştü. Grand Line'ın Florian Üçgeni'nin sularında yelken açmak (Bermuda Şeytan Üçgeni'ni düşünün ama ürkütücü), bu adaya dönüşen gemiyi bu kadar ilginç bir şekilde yaşanılmaz kılan şey, esas olarak kendi sakinleridir.Kötü ama nihayetinde ezici Gecko Moria'nın yanı sıra, ada, birden fazla seks avcısından ve kendinizden nefret etme gücüne sahip genç kadınlardan oluşan ahlaksız ekibine ev sahipliği yapıyor. Bu yeterince kötü değilse, yukarıda bahsedilen yırtıcılardan biri, kaptanının Şeytan Meyvesi yeteneklerinin yardımıyla bir zombi ordusu ve zombi yaratıklar yaratan çılgın bir bilim adamıdır . Bu zombiler, zaten ürkütücü ordularına kendi saflarını eklemek umuduyla, şüphelenmeyen ziyaretçilerin peşine düşer ve bu adayı gezginlerin ulaşmak isteyeceği son yerlerden biri haline getirir.


Dressrosa


Büyüleyici mimarisi ve manzaraları ile güzel bir ada iken, Donquixote Doflamingo'nun saltanatı boyunca ada gerçek bir kabustu. Aşkın, tutkunun ve oyuncakların ülkesi olarak bilinen Doflamingo, adayı ziyaret eden herkes için mükemmel bir cephe oluşturmayı başardı. Acı gerçek şuydu ki, adadaki tüm canlı oyuncaklar aslında bir zamanlar Doflamingo'nun astı Sugar tarafından oyuncaklara dönüştürülen insanlardı. Oyuncakların önceki yaşamlarının tüm anıları tanıdıkları herkesten silinmekle kalmadı, aynı zamanda geceleri gizli fabrikalarda çalışmak zorunda kalan kölelere dönüştüler.


Bütün bunlar yeterince kötü değilse, aynı zamanda Doflamingo'nun sürekli endişe etmesi gereken bir tehdit de vardı. Heavenly Demon, saltanatı boyunca, Şeytan Meyvesi'nin güçlerini ulusun ordusunu kendi kuklalarına dönüştürmek için kullandığı zamanlar da dahil olmak üzere, birçok trajediden sorumluydu. Daha sonra orduyu vatandaşları katletmek için kullandı, eylemleri için o zamanki kralı suçladı ve onu tahttan feragat etmeye zorladı. "Kuş kafesi" yeteneği aynı zamanda tüm vatandaşları süper keskin ipten yapılmış bir kafesin içine hapsetmeyi başardı; bu kafes zamanla tüm adadaki son vatandaşları kesip öldürene kadar küçülecekti. Belli bir lastik çocuk olmasaydı ada bu kadere yenik düşerdi.


Wano


Hasır Şapkaların şu anda ziyaret ettiği ada, Wano, gösterinin en inanılmaz adalarından biridir ve belirli bir Deniz İmparatoru olmasaydı, yaşamak için ideal bir yer olurdu. Adı geçen imparator Kaido, bir zamanların barışçıl ve müreffeh ulusunu şimdiki shogun Kurozumi Orochi'nin yardımıyla eski benliğinin gölgesine dönüştürdü. Samuraylar bu ülkenin en büyük koruyucularıydı ama ya öldürüldüler ya da hapsedildiler ve silah fabrikalarında çalışmaya zorlandılar. Aynı fabrikalar, bir zamanlar bereketli olan Wano topraklarını da kirlettiler, öyle ki, hem suyu hem de yiyeceği çoğu kişi için zehirli oldu.Doğal kaynakların yetersizliğinden dolayı birçok köy yokluk noktasına varacak kadar yoksullaşmıştır. Orochi, en acımasız ve en çarpık hayırseverlik anlayışıyla, bu köylerden bazılarının başarısız SMILE meyvelerini beslemeye karar verdi. Normalde bu meyvelerle bir tür hayvan yeteneği kazanma şansı az olsa da, bu köylere verdiği kişilerin zaten dud olduğu biliniyordu. Bu, meyveleri yiyen herkesin, ne kadar acı veya üzüntü hissettiklerine bakılmaksızın, hayatlarının geri kalanını sürekli bir gülümseme ve sonsuz kahkaha ile yaşamaya zorlandığı anlamına geliyordu. Wano'nun yaşadığı vahşet Hasır Şapkaları ne pahasına olursa olsun Wano'yu özgürleştirmeye teşvik etti , ancak bu hedefe ulaşana kadar ne olursa olsun adadan kaçınılmalıdır.

20 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page