top of page

One Piece Adalar'ında Görmek İstediğimiz Beş Estetik

One Piece'deki adalar için pek çok farklı estetiğe sahip olan mangada, bitmeden önce kapsandığını görmek istediğimiz beş ana tür var.One Piece'in birçok farklı arkının çekiciliği, dekor, estetik ve ton bakımından ne kadar çeşitli ve farklı olduklarından kaynaklanmaktadır. Eiichiro Oda'nın One Piece hikayelerinin türünü bile değiştirmeye istekli olması , kısmen dizinin bu kadar uzun süre ana akımda kalmasının nedenidir. Canavarlar, zombiler ve hayaletlerden oluşan perili bir ada olan Thriller Bark'tan okuyucular, karanlık bir sırrı saklayan neşeli bir zevk adası olan Sabaody'ye ve ardından yalnızca kadınların yaşadığı izole bir orman adası olan Amazon Lily'ye gidiyor.


Öyleyse, One Piece'de gelecekteki adalar için yapılabilecek diğer olası estetikler nelerdir?


One Piece Vahşi Batı'yı Kucaklamadı - HenüzDikkat çekici bir şekilde, One Piece henüz uygun bir Vahşi Batı tarzı yaya sahip değil. Sevimli Hasır Şapkalarımızın kendilerini tumbleweeds, kovboylar ve belki de bir tren soygunu ile dolu bir çorak adada buldukları bir hikaye pratikte kendini yazıyor. Bu ayarın henüz ortaya çıkmamasına rağmen, dizinin dışında görünme olasılığına dair bir miktar güvenilirlik var.


1992'de, Eiichiro Oda lise son sınıfındayken, 44. Tezuka Ödülü için tek seferlik bir teklif sundu -- bu onun bir manga sanatçısı olarak halka ilk çıkışı olacaktı. Vahşi batı tek seferlik oyunun adı "Aranıyor!" ve ödül avcılarından kaçan Gill Bastar adında iyi huylu bir kanun kaçağı etrafında odaklandı. Bu çalışma daha sonra Oda'nın tek çekimlerinden oluşan bir koleksiyon tankebonunda yayınlanacak ve sonunda ilk adı "Aranıyor!"


Oda ayrıca, tüm zamanların en sevdiği filmlerinden biri olan ve Christopher Cain tarafından yönetilen Billy the Kid'in yaşamının biyografik bir anlatımı olan Young Guns (1988) olduğu için, Westerns hayranı olarak gösterildi . Oda'nın Batılılara karşı bir düşkünlüğü olduğunu düşünürsek, geleceğin Vahşi Batı temalı One Piece oyununun ayakta durması gereken ayakları olduğunu söylemek doğru olur .


Bir Avrupa Ortaçağ Fantazisi Tek Parça Daha Fazla Ejderha VerebilirOne Piece'in dünyası krallıklar, kraliyetler ve hükümdarlarla doludur, ancak henüz daha geleneksel bir batı fantezi krallığı görmedik. Bir krallık, şövalyeler ve macera ile bir adaya çıkan Hasır Şapka Korsanları , performansları göz önüne alındığında kesinlikle sıra dışı olmayacaktır. Bu aynı zamanda Oda'ya Punk Hazard'daki ve ikisi Wano'daki pençe pençesine gitmek üzere olan ejderhalar gibi daha fazla ejderha çizmek için bir bahane verirdi .


Hasır Şapka Korsanları'nı bir D&D maceracısının partisi gibi giyinmiş görme şansı kesinlikle hayranların ağzından köpükler saçardı. Ver Usopp bir yay ve o harika bir okçu yapabiliriz. Nami zaten bir hırsız, bu yüzden istisnai bir haydut olması için tek ihtiyacı olan bir başlık ve kukuleta ve Brook, tam anlamıyla ölümsüz ozanı yapacaktı.


Hasır Şapkalar Henüz Yeraltı Krallığını Keşfetmedi


Hasır Şapkalar engin denizleri aşmış, uğuldayan gökyüzüne ulaşmış ve kendilerini okyanusun karanlık siperine bırakmışlardır, bu yüzden onlar için son mantıklı kara parçası yer altına inmek olmalıdır. Ve Oda'yı bilerek, mantıklı olarak sonunda yaptıklarında, kendilerini yüzeyin çok altında gizlenmiş gizli bir köyde veya şehirde bulacaklar.Yeraltı Şehirleri keşfetmek için eğlenceli bir ortamdır. Disney'in Atlantis: The Lost Empire'ındaki gibi kayıp bir ileri uygarlık veya Gurren Lagann'a benzer şekilde tiranlarına karşı ayaklanacak, yukarıdaki insanlar tarafından kontrol edilen ezilmiş bir toplum olabilir . İkincisi kesinlikle Oda'nın duyarlılıklarıyla aynı çizgide olurdu, ancak hayvanlara olan düşkünlüğü göz önüne alındığında çok sayıda köstebek ve kazma yaratık da bekleyebiliriz. Robin'in keşfetmesi için bir Poneglyph bırakacak bir yer varsa, yeraltındaki gizli bir toplum mükemmel bir yer olacaktır.


Bir Steampunk Macerası Tek Parça İçin Bir Ayrılış Olabilir


Favori ekibimiz için bir steampunk gezisi, One Piece için radikal bir tempo değişikliği olurdu . Aslında bu, Usopp ve Franky gibi daha teknik ekip üyelerimiz için daha fazla odaklanma şansı olabilir . Franky kesinlikle yeni bir Franky General tasarımı bulurdu ve Usopp'un bir sürü yeni aletle uğraştığını görmek çok kolay. Brook'un centilmen tavrıyla, bu varsayımsal yay ile biraz daha gelişme elde edebilirdi.


Neon Gökdelen Şehri Hasır Şapkaları Yeni Tepelere Kaldıracak


Hasır Şapkaların neon ışıkları ve yoğun trafikle dolu devasa bir şehirde cehennemi yükseltmesi fikri, sayfadan patlamayı bekleyen kaos gibi geliyor. Luffy ve çetesi bir gece kulübünde bir patlama yaşayabilir, yerel bir sokak çetesi veya suç örgütüyle karşılaşabilir ve üstüne üstlük çılgın bir araba kovalamacası yapabilir. Bu estetiği engelleyen tek şey, One Piece'in modern zamanlarda geçmemesi, ancak teknolojik gelişmeler söz konusu olduğunda serinin oldukça gevşek olmasıdır. One Piece'de uçaklar ve salyangoz tabanlı olmayan iletişim mevcut olmasa da , hala siborglarımız ve gelişmiş biyo-genetik mühendisliğimiz var. Sadece Germa Krallığına ve Dünya Hükümetine birkaç on yıl daha verin, onlar da yetişecekler.

9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page