top of page

One Piece Animesinin Tüm Bölümlerini İzlemek Ne Kadar Sürer?

Neredeyse 1.000 bölüm oldu ve yenilerinin de gelmeye devam ettiği One Piece bölümlerinin tamamını izlemek kesinlikle maceralı bir meydan okumadır.One Piece , hem tüm zamanların en popüler shonen animelerinden biri hem de en uzun soluklu animelerden biridir. Muazzam uzunluğu göz önüne alındığında, çoğu izleyici, artık yüzlerce bölümün toplamı olan animeye nihayet atlamaktan çekinirdi. Ama biri kıvrılıp şimdi efsanevi şovu yakalamaya karar verirse, bunu başarması ne kadar sürer?


Eiichiro Oda'nın uzun süredir devam eden mangasına dayanan One Piece animesi ilk olarak Ekim 1999'da yayınlanmaya başladı ve gösteriyi 20 yaşından büyük yaptı. Yıllar boyunca, mevcut toplam 990 (ve artmaya devam eden) bölümle aynı sayıda mevsimi bir araya getirdi. Birçok animeden farklı olarak, One Piece filmleri de devam eden hikayenin bir parçası ve en son film olan One Piece: Stampede'ye bağlanan "Karbonik Asit Kralı" arkını kapsayan 895. ve 896. bölümler . Bu kapsamlı bölüm listesiyle bile, kararlı izleyiciler şimdiye kadarki tüm diziyi izleyebilmeli... sonunda.


One Piece'in Tamamını İzlemek Ne Kadar Sürer?Bir izleyici, onunla güncel olma noktasına yakın herhangi bir yere ulaştığında, One Piece , yazı yazılırken muhtemelen 991. bölümüne kadar olacaktır. Bölümlerin tamamı 22 ila 24 dakika arasında değişiyor. İkincisini norm olarak kullanmak ve onu 927 ile çarpmak, bu nedenle, seriyi bölmek toplam 23.784 dakika sürecektir. Bu, 396,4 saat veya 16,52 güne eşittir.


Tabii ki hiç uyumadan ve ara vermeden izlemişlerse. İzleyiciler, genellikle animeyi tüketmek için iş için ayrılan günde sekiz saati harcarlarsa, bu işlemi hafta sonları da dahil olmak üzere her gün yapmaları koşuluyla One Piece'in tamamını yakalamaları 49.55 gün sürer . Bu, iki aylık sürekli izleme anlamına gelir - oldukça zorlu bir görev ve izleyicileri tatil sezonuna götürecek bir görev.


Giriş/çıkış için her bölümden iki buçuk dakika kaldırılan 927 bölüm, toplamda yaklaşık 21.307 dakika sürüyor. Bu, 355,1 saat veya 14,8 gündür ve iki haftayı aşar, ancak bu, diğer gösteriler veya etkinlikler için ara vermeden ardışık izlemeyi gerektirir. Hala devam eden ( ancak yakında sona eren ) manga aynı zamanda daha birçok bölümün hala yolda olduğu anlamına gelir ve haftalar geçtikçe yakalama çizgisini daha da uzaklaştırır.


Hâlâ hazmedilmesi kolay bir programlama parçası olmasa da, One Piece ile denize açılmak için asla kötü bir zaman yoktur.

2.668 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page