top of page

Dragon Ball: Yamcha'nın Beyzbol Kariyerine Ne Oldu?

Savaştaki başarısızlıklarıyla tanınan Dragon Ball Z, Yamcha'nın en az bir savaş alanında gerçek bir savaşçı olduğunu ortaya çıkardı: beyzbol elmas.


Dragon Ball Z , birkaç güçlü yeni karakter ve konsept sunarak, esasen eski Dragon Ball'un çoğunu toz içinde bıraktı . Yamcha, Krillin ve uzaylıların soyundan gelen Tien gibi "normal insanlar", dizi ilerledikçe giderek daha fazla işe yaramaz hale geldi ve daha fazla yerli arayışa girmelerine neden oldu. Özellikle Yamcha, Kral Piccolo'nun ölümünden sonra barış sırasında profesyonel spor dünyasını ele geçirerek bunu hemen yapıyor.


Yamcha, Dragon Ball Z'nin dolgu bölümlerinde profesyonel bir beyzbol oyuncusu olarak gösterildi ve beyzbol şöhretini ölüm bile durdurmadı. Bu, daha iyi bir atlet olmaya olan bağlılığı sayesinde, daha sonraki yıllarda nihayet daha güçlü bir savaşçı haline geldiğini gördü. İşte Yamcha'nın kanalını nasıl geri aldığı.


Dragon Ball Z'nin dördüncü bölümü , Taitanlar adında bir beyzbol takımı tanıttı. Bu takım Murdock, Pepper Johnson ve tabii ki Yamcha gibi oyunculardan oluşuyordu. Dövüş sanatlarının ötesinde profesyonel atletizm arayışında ekibe katıldı, belki de (doğru bir şekilde) Piccolo Jr. ve Goku'nun gücünü gölgede bırakmasının gelecekteki şeylerin bir işareti olduğunu varsayarak. Spora olan ani ilgisi, muhtemelen beyzbolun Japonya'da popüler bir spor olmasından kaynaklansa da, önceden ima edilmedi.


Takımın en iyi oyuncusu Yamcha, görünüşe göre oldukça popüler olan takımda, muazzam devamsızlıklar olması gereken şeylerden, özellikle de Saiyanlarla savaşmaya gitmesi ve hatta karşılaşmada ölmesi için mazur görülmesi için yeterli bir başarıydı . Bu aksiliğe rağmen, diriltildikten sonra takıma yeniden katılır, ancak kariyerinin bunun ötesinde ne kadar sürdüğü bilinmez. Taitanlar bir takım olarak, yıllar sonra Majin Buu Saga zamanında hala sıcak bir metaydı ve yerel bir dolandırıcı Gohan'a (Saiyaman kılığında) anteninin takımın en son oyununu alıp alamayacağını sordu.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page