top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Squid Game Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 10 Güney Kore Filmi

Squid Game, Güney Kore eğlencesini anında ön plana çıkardı. Squid Game'den sonra izleyecek bir şeyler arayanlar, daha fazla aramayın!Netflix'in harika programı Squid Game , yayınlanmasından bu yana milyonlarca izleyici kazanarak ve 90'dan fazla ülkede izlenerek hızla bir sansasyon haline geldi. Birçokları için Gi-hun'un ölümcül yarışma programı Kore eğlencesine bir giriş oldu. Tıpkı Bong Joon-ho'nun Parazit'inin 2019'da yaptığı gibi, Squid Game bir inçlik altyazı engelini yıktı ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için bir kapı açtı.


Kore sinemasında hızlandırılmış bir kurs arayanlar veya sadece Squid Game'in en büyük yıldızlarından daha fazlasını arzulayanlar için , konu Güney Kore'nin film ihracatına gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda harika film var.


10 Yeni Dünya'da Gi-Hun En İyi Gangster Filminde TanıtıldıLee Jung-jae'nin Squid Game'deki Gi-hun rolündeki büyüleyici performansı, pek çok hayranın son derece yetenekli oyuncudan daha fazlasını görmek istemesine neden olacak ve Park Hoon-jung'un usta gangster gerilim filmi Yeni Dünya , Lee'nin filmografisine dalmak için mükemmel bir sonraki adım.


Player 456'dan çok farklı bir role sahip olan Squid Game yıldızı, hayranların ilgisini çekmek için yeterli olmalı, ancak Yeni Dünya sadece Kore'nin en büyük gangster filmlerinden biri değil, son yıllarda herhangi bir ulustan gelen en iyilerden biri .


9 Bay Vengeace'e Sempati Organ Kaçakçılığına Üzücü Bir Bakış


Squid Game'in organ kaçakçılığı alt konusu, bazı büyüleyici ve rahatsız edici sahneler için hazırlandı, ancak konuya odaklanan daha derin, daha üzücü bir hikayeye dalmak isteyen herhangi bir izleyici için, Park Chan-wook'un İntikam Üçlemesi'nin ilk bölümü tam da doktorun istediği gibi olabilir. sipariş edildi.


Sürükleyici ve kara mizahla dolu Bay Vengeace İçin Sympathy , fidye parasını kız kardeşinin böbrek nakli için ödeme umuduyla patronunun kızını kaçıran sağır-dilsiz bir fabrika işçisinin tüyler ürpertici hikayesidir. İşler planlandığı gibi gitmiyor ve bunu takip eden, intikam ve insanların hayatta kalmak için nelere katlanacağını anlatan son derece tüyler ürpertici bir film.


8 7 Numaralı Hücredeki Mucize, Son Derece İçi Isıtan Bir Baba-Kız HikayesidirYedi, bu içten ve dokunaklı komedi-dram, Miracle In Cell No.7 için gerçekten şanslı sayı . Şu anda Güney Kore'de en çok hasılat yapan yerli filmler listesinde yedinci sırada yer alıyor.


Duygusal olarak unutulmaz ve zaman zaman iç açıcı bir şekilde komik olan film, 1970'lerde korkunç bir suçtan haksız yere mahkum edilen zihinsel engelli bir adamın gerçek hayattaki hikayesine dayanıyor. Miracle In Cell No.7 çok sayıda ödül adaylığı aldı ve daha iyi hissettiren çeşitli Kore filmleri söz konusu olduğunda mükemmel bir seçim.


7 Busan'a Giden Tren Satıcıyı Ölümsüzlere Karşı Çukurlandırıyor


Sadece iki sahnede görünmesine rağmen, Gong Yoo , The Salesman rolüyle kesinlikle herhangi bir Squid Game hayranını etkiledi . Aynı zamanda dikkat çekici derecede karizmatik ve ürkütücü olan performansı, Netflix'in hit şovunun ilk saatlerinde bahisleri artırmada büyük rol oynadı.


Gong Yoo birçok kişi tarafından sinemanın en ölümcül yüksek hızlı tren yolculuğunda bir yolcu olarak bilinir . Train To Busan , herhangi bir korku hayranının gözlerini bayram ettirebileceği en yoğun ve duygusal zombi filmlerinden biridir ve Gong'un alaycı işkolik baş karakteri, Gi-hun'un reddedemeyeceği teklifi yapan adamdan çok da uzak değildir.


6 Şeytanın Gerilim Ve Tarzın Bir Başyapıtı Olduğunu GördümFrontman maskesinin arkasındaki adam birçok kişi için tanıdık bir yüzdü, Lee Byung-hun Güney Kore'nin en beğenilen ve saygı duyulan aktörlerinden biridir. Üretken yıldız, Terminator: Genisys , 2016'nın The Magnificent Seven ve GI Joe serisinde yer alarak Hollywood'a damgasını vurdu .


Şeytanı Gördüm , Lee'nin en iyi sinematik gezilerinden biridir. Sık sık Kore'nin en büyük filmlerinden biri olarak anılan gerilim filminde Lee, karısının ölümünden sorumlu bir seri katilin peşindedir. Oldboy şöhretinden Choi Min- sik'in psikopat katili oynaması ve büyük Kim Jee-woon'un yönetmenliği ile I Saw The Devil , Kore sinemasının her hayranının mutlaka izlemesi gereken bir film.


5 Burning, Kore'nin Son Yılların En İyi Filmlerinden Biri


Lee Chang-dong'un psikolojik gerilim filmi, Akademi Ödülleri'nde dokuz filmlik final listesine giren ilk Kore filmi oldu ve bunu Parasite heykeli eve götürmeden bir yıl önce başardı .


Son derece beğenilen ve hayrandı, Yanan Yoo Ah-ve yıldız Steven Yeun Yürüyüş Ölü ün . Adına uygun olarak, 2018 filmi, izlemesi giderek daha rahatsız edici hale gelen, ancak bir şekilde uzak durmanın imkansız olduğu, kıskançlık ve intikamın yavaş yavaş keşfedilen bir keşfidir.


4 Anne Anne Sevgisi Tehlikeli Bir DüzeydedirGi-hun ve Sang-woo'nun Squid Game'deki anneleriyle ilişkileri bozuksa , Bong Joon-ho'nun bu bakış açısını ciddi şekilde sarsacak bir filmi var. Anne , tamamen koruyucu bir annenin zihinsel engelli oğlunun adını temize çıkarma arayışıyla ilgilidir ve soruşturması boyunca gerçekliği ve ahlakı üzerindeki kontrolünü kaybeder.


Aktris Kim Hye-ja, medyada Kore'nin taşıyıcı annesi olarak bir üne sahipti, bu yüzden Bong Joon-ho, gerilim filminde bu imajı paramparça etmeye karar verdi ve Kim, çılgın ebeveyn rolüyle uluslararası beğeni topladı.


3 Birkaç Film İç Kargaşayı Ortak Güvenlik Alanı Kadar Mükemmel Yakalıyor


Bir başka Park Chan-wook başyapıtı ve gizemli Frontman Lee Byung-hun'un başrolde olduğu bir başka gerilim filmi olan Joint Security Area , Kore'nin Askerden Arındırılmış Bölgesi'nde ölümcül bir atış etrafında dönüyor, ancak filmin gerçek güzelliği, karşıt taraflardaki karakterler arasındaki ilişkilerde yatıyor. ağır tahkim edilmiş sınır.


2000 yılında gösterime girdiğinde Kore'nin tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi olan Joint Security Area , hem sürükleyici hem de yürek parçalayıcıdır ve izleyicilere dönüşü olmayan köprünün yanında hayata ürkütücü bir bakış sunar.


2 The Man From Nowhere Kalp Çarpan Derecede Yoğun Bir Aksiyon Gerilim


Acımasız ve amansız bir aksiyon gerilim filmi The Man From Nowhere , John Wick'in beğenilerine olumlu karşılaştırmalar yapıyor . Aksiyon sahneleri nefes kesici ve ana karakteri sessiz, karizmatik bir ölüm makinesi.


Won Bin, seçtiği birkaç film rolünden birinde rol alıyor ve Lee Jeong-beom'dan şık bir yönetmenlik ve keskin bir duygusal senaryo ile The Man From Nowhere , kalp tellerini çektiği kadar duyulara da saldırıyor .


1 Memories Of Murder Muhtemelen Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Kore FilmiBong Joon Ho'nun Paraziti dünyayı kasıp kavurmadan yıllar önce , usta yönetmen dünyaya bu sinema hazinesini hediye etti. Oldukça basit bir şekilde Güney Kore'nin gelmiş geçmiş en büyük filmlerinden biri olan Memories of Murder , birkaç eşiti olan bir suç gerilim filmi. Boyunca yumrukları sıkan gerginlik seviyelerini korumayı başaran kara mizahi bir gizem olan 2003 filmi, canlandırıcı insan karakterlerle doludur ve sinir bozucu olduğu kadar büyüleyici bir hikaye anlatır.


Song Kang-ho, Güney Kore'nin ilk onaylanmış seri katilinin bıraktığı kırıntıları takip eden baş dedektiflerden biri olarak tipik bir elektrik performansıyla şovu çalıyor. Memories of Murder , şüphesiz hatırlanması gereken bir film ve birçokları için bu film, ülkenin sinema ihracatı söz konusu olduğunda mükemmel bir başlangıç ​​noktası .3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page