top of page

One Piece Denizin Yedi Savaş Lordu Kimdir?

One Piece'in en ikonik gruplarından biri olan yedi Deniz Savaş Lordu'nun kim olduğunu ve onları tam olarak neyin bu kadar havalı yaptığını yeniden inceleyelim.Tek Parça Deniz Piyadeleri'nin, kaç korsan olduğu göz önüne alındığında, korsanları nasıl geri püskürtebildiğine dair ilginç bir durum. Gold Roger'ın idamı ve Büyük Korsan Çağı başladıktan sonra, her yerde yeni korsan sürüleri ortaya çıktı. Ayrıca, Yeni Dünyanın Dört İmparatoru , güçlerini ve bölgelerini oluşturmaya yeni başlıyordu. Dünya değişiyordu ve Deniz Piyadeleri, gücü korumak istiyorlarsa onunla birlikte değişmek zorundaydılar. Denizin Yedi Savaş Lordu böyle kuruldu.Denizin Yedi Savaş Lordu, artan sayıda korsana yanıt olarak Dünya Hükümeti tarafından oluşturulan bir sistemdi. Yedi farklı korsan mürettebat suçları affedilir ve ödülleri iptal edilir ve bu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Dünya Hükümeti çıkarlarına doğrudan müdahale etmediği sürece hedeflerine gitmekte özgürdür.


Buna karşılık, Savaş Lordlarının, Bartholomew Kuma'ya Hasır Şapka Korsanlarını Thriller Bark'ta öldürme emri verildiğinde olduğu gibi, kendilerine verilen görevleri yerine getirmeleri ve ayrıca Portgaz'ın infazı gibi kriz zamanlarında Hükümet tarafından yapılan çağrılara uymaları beklenir. D. As. Bu ilke, diğer korsanlar tarafından "Hükümet Köpekleri" lakabıyla Warlord unvanını alanları, hükümetin koruması lehine bir palavracı olarak gururlarını bir kenara attıkları için kazandı.


Karşılaştığımız ilk Savaş Lordu, 50. Bölümde Don Krieg'in gemisini yok ettiğinde ve ardından Zoro ile savaştığında Dracula Mihawk'tır. Ancak okuyucular, Yosaku tarafından 69. bölüme kadar Yedi Savaş Lordu sistemi hakkında düzgün bir açıklama alamadılar. Warlord konsepti aslında gerçek hayattaki korsanlara dayanmaktadır; onaylı korsanlar, eski Avrupa ülkeleri tarafından gemileri, kolonileri ve diğer korsanları yağmalamak ve onlara saldırmak için kullanıldı.


One Piece'de bir noktada Warlord unvanını elinde bulunduran bilinen 11 karakter var. Bununla birlikte, en tanınmış yedi Savaş Lordu şunlardır: Dracula "Hawk-Eye" Mihawk, "Tiran" Bartholomew Kuma, Korsan İmparatoriçe Boa Hancock, Sir Timsah, Gecko Moria, "Denizin İlk Oğlu" Jimbei ve "Heavenly Yaksha" " Donquiotxte Doflamingo. "Ölüm Cerrahı" Trafalgar Yasası, Palyaço Buggy, Marshall D. Teach ve Edward Weevil dahil olmak üzere birkaç karakter daha sonra bir süre Savaş Lordu unvanını elinde tutacaktı.


İlginç bir şekilde, her Savaş Lordunun asil veya başka bir şekilde unvanı almak için belirli bir nedeni vardır . Örneğin, Boa Hancock, Warlord unvanını, Dünya Hükümeti veya Deniz Kuvvetleri'nin kendi halkına yetkilerini dayatamadığı kapalı bir ulus olarak evi Amazon Lily'yi sürdürmek için kullanıyor. Jimbei de aynı şekilde, gelecekte Fishman ve İnsanlar arasındaki ilişkileri güçlendirebileceğine inanarak, iyi niyetli bir davranış olarak Savaş Lordu pozisyonunu aldı.Bununla birlikte, Timsah veya Doflamingo gibi daha kötü Savaş Lordları, hükümet soruşturmasından korkmadan kendi krallıklarındaki emellerini sürdürmek için konumlarını kullanırlar. Palyaço Buggy bile yeni Savaş Lordu konumunu kullanabildi; zaman atlamasından sonra, Buggy, Buggy ve ekibi tarafından yönetilen ve herhangi bir ülkeye veya gruba ödeme yapmak isteyen güçlü korsanlar ve savaşçılar gönderen bir paralı asker loncası olan Buggy'nin Teslimat Hizmetini başlattı.


Warlords, One Piece'in neredeyse temel dayanağı haline gelmesine rağmen, sistem sonunda geçersiz kılınacaktı. En son Revery'de, Timsah, Doflamingo ve Karasakal'ın eylemleri nedeniyle Yedi Savaş Lordu sisteminin çözülüp çözülmeyeceği konusu gündeme getirildi. Böylece karar verildi ve kalan tüm Warlord'ların statüleri kaldırıldı ve Bölüm 956'da lütufları iade edildi. Bunu takiben, Deniz Piyadeleri, Boa Hancock, Mihawk ve Weevil dahil olmak üzere tüm eski Warlord'ların mevcut konumlarına konuşlandırıldı, onları ya ele geçirmek ya da ortadan kaldırmak için. hedefler.


Şu anda Wano'nun derinliklerinde olmamıza rağmen , eski Savaş Lordlarının kaderini öğrenmek, bu yay sona erdiğinde muhtemelen ufukta görünenler olacak. Eskiden dokunulmaz olan bu korsanların artık onları korumayan bir dünyayla nasıl başa çıktığını ve geleceklerinin neler getireceğini görmek heyecan verici olacak.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page