top of page

Konosuba Anime ve Manga'ya Nasıl Başlanır?

RPG'lerden ilham alan bir dünyanın yanı sıra fantastik kinayeler ve renkli karakterlere sahip KonoSuba, isekai'den beklenenlerin çoğunu karşıladı.Tür, başrol oynadığı iskeletler, balçıklar ve örümcekler ile tanınmadan önce , KonoSuba tartışmasız bir şekilde en önde gelen fantezi isekai serilerinden biriydi. RPG'lerden ilham alan bir dünyanın yanı sıra çeşitli fantezi mecazları ve renkli karakterlere sahip KonoSuba, bugün isekai'den beklenenlerin çoğunu oluşturdu.Türdeki birçok başlık gibi, birkaç farklı yineleme, özellikle de bir anime uyarlaması almadan önce bir roman dizisi olarak başladı. Hayranlar için ne yazık ki, devamı için beklemek sonsuz gibi görünüyor, ancak bu, şimdi mükemmel isekai'ye girmenin ve türün sunduğu her şeyi görmenin mükemmel zamanı anlamına geliyor . İşte KonoSuba'nın hikayesi ve uyarlamalarını nerede okuyup izleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi .


Konosuba'nın Hikayesi


KonoSuba , özellikle korkunç bir ölümün ardından başka bir dünyaya reenkarne olma şansını yakalayan Kazuma Sato adında bir NEET hakkında. Bu dünya, MMORPG öğelerine dayalıdır ve Kazuma'nın fantezi ortamından geçerken canavarlarla ve düşmanlarla savaşmasına izin verir. Tanrıça Agua'nın eşlik etmesini seçer.


Ne yazık ki, kendi başına inanılmaz derecede geri zekalı, bu da onu pek de yardımcı olmayan bir takım arkadaşı yapıyor. Bununla birlikte, o ve Kazuma, Şeytan Kral'ı yenme umuduyla bir paçavra partisi oluştururlar - Kazuma, yeni dünyasına alışmaktan çok daha memnun görünse de. Ancak, her hareket onu bu şeytani düşmanla savaşmaya daha da yaklaştırdığından, bu bir olasılık olmayacak.


Konosuba Nerede Okunur?Natsume Akatsuki'nin KonoSuba serisi başlıklı hafif roman serisinin yan ürün 2020 A Geçen yıl sona eren 2013 den koştu ve hafif roman bir dizi, olmadan önce bir web roman serisi olarak 2012 yılında başlayan bu Wonderful World An Patlama: KonoSuba oldu Ana seriden önce geçen, 2016'da başlayan beş cilt için koştu. Ayrıca, 2014'te başlayan ve halen devam eden bir manga uyarlamasının yanı sıra birkaç başka hafif roman da vardı.


Manga, Comixology aracılığıyla dijital olarak mevcuttur; Amazon, Books-a-Million ve diğer perakendeciler hem manga hem de hafif romanların fiziksel versiyonlarını satmaktadır. Ne yazık ki, orijinal web romanı yerelleştirilmedi, ancak diğer uyarlamalardan belirgin şekilde farklı bir olay örgüsü içeriyor.


Konosuba Nerede İzlenir?


KonoSuba'nın anime versiyonunun yapımcılığını, Initial D , Hetalia ve Sailor Moon gibi büyük serilerin projelerini de üstlenen Studio Deen üstleniyor . İlk sezon 2016'da başladı ve manganın 9. cildiyle paketlenmiş özel bir OVA devamı ile 10 bölüm sürdü. İkinci ve (şimdiye kadar) son anime sezonu da 10 bölümden oluşuyordu ve iki yıl sonra sinema filminin devamı olan KonoSuba: Tanrı'nın Bu Harika Dünyaya Bereketi! Hafif romanın beşinci cildini uyarlayan Crimson Efsanesi . Yakın zamanda yeni bir animasyon projesi olduğu doğrulandı. üçüncü sezon mu yoksa başka bir film mi olacağı henüz bilinmiyor.


İzleyiciler yayınlayabilirsiniz KonoSuba üzerinde Crunchyroll akışı hizmeti de film var eski ikisi VRV veya HBO Max, Crimson Efsanesi . Amazon, Walmart ve Right Stuf Anime, gösterinin Blu-ray koleksiyonlarına sahiptir, ancak Walmart şu anda yalnızca ilk sezonu stokta bulundurmaktadır. Bununla birlikte, bu yılın başlarında Crunchyroll aracılığıyla yalnızca İngilizceye çevrilen film için Batı'da henüz fiziksel bir sürüm yok.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page