top of page

Jujutsu Kaisen'in Karakter Yaşları Çok Önemli - İşte Nedeni

Yaşları da dahil olmak üzere Jujutsu Kaisen'in ana karakterleri hakkında öğrenilecek çok şey var, çünkü bu onlar hakkında tahmin edilenden çok daha fazlasını ortaya çıkarıyor.Gege Akutami'nin hit shonen manga serisi Jujutsu Kaisen her zamankinden daha güçlü hale geliyor ve şimdiye kadar serinin manga baskısı 55 milyondan fazla sattı ve onu shonen juggernaut Demon Slayer'a ciddi bir rakip haline getirdi . Serinin şu ana kadar heyecan verici karakterler ve kaygan bir dövüş sistemi ile dolu 24 bölümlük bir animesi var .Hayranlar her zaman daha fazlasını öğrenmeye heveslidir ve sadece ana karakterlerin gücü hakkında değil, özellikle de Yuji Itadori'nin giderek daha güçlü hale geleceği düşünüldüğünden . Hayranların gerçekten bilmek istediği şey, karakterlerin kaç yaşında olduğu ve bu yaşların tasarımlarını nasıl etkilediğidir. Neyse ki, cevaplar tamamen açık.


Nobara, Megumi Ve Satoru Gojo Kaç Yaşında?


Kenara ana kahramanı olan Yuji gelen üç Jujutsu Kaisen 'ın merkez karakterleri Nobara Kugisaki, Megumi Fushiguro ve vardır santralı Satoru GoJoe olayları sırasında gevşek bir takım oluşturmak kime hepsi Jujutsu Kaisen Satoru kendi başına kaçıp istekli olmasına rağmen ( ve genç kahramanları kendi cihazlarına bırakın). Yuji ve iki arkadaşı aşağı yukarı aynı yaştalar ve ayrıca Japonya'daki çoğu shonen hayranıyla benzer yaştalar - yaklaşık 15-16. Pek çok shonen ve shojo liderinin, anime ve manga hayranlarının amaçlanan çekirdek demografisine uyduğundan, gençliğin başlarından ortasına kadar olması tesadüf değildir.


Daha spesifik olarak, Yuji ve iki arkadaşı lisede birinci sınıflardır ve yaşları bunu yansıtmaktadır. Nobara Kugisaki, Jujutsu Kaisen mangasının ana olayları sırasında 16 yaşında ve doğum günü 7 Ağustos. Her ikisi de 15 yaşında olan Megumi ve Yuji'den birkaç ay daha büyük. Megumi'nin doğum günü 22 Aralık, Yuji'nin ise 20 Mart.Ünlü eksantrik ve çocuksu kişiliği ve yoğun gözlerini siyah bir bandananın arkasına saklama alışkanlığı göz önüne alındığında, Satoru Gojo'nun yaşını belirlemek daha zordur. Üç ana liderden daha genç davranıyor ama aslında 28 yaşında. 7 Aralık 1989'da doğdu, yani dizi kabaca 2017-18 civarında gerçekleşiyor - manganın başladığı zaman dilimi ile aynı. Kento Nanami ondan birkaç ay daha genç, 3 Temmuz 1990'da doğdu ama Satoru'dan çok daha olgun davranıyor. Görünümler aldatıcı olabilir ve anime hayranlarını Jujutsu Kaisen'deki ana karakterlerin yaşlarını araştırmaya iten şey bu olabilir .


Jujutsu Kaisen Karakterlerinin Yaşları Neden Önemlidir?


Anime hayranlarının Jujutsu Kaisen'in ana karakterlerinin tam yaşlarını öğrenmek için bu kadar hevesli olmalarının birden fazla nedeni olabilir , birçok anime karakterinin gerçekte olduğundan daha genç veya daha yaşlı göründüğü bilinen gerçeğin ötesinde. Nedeniyle onun grafik şiddet , karanlık tonu ve korku unsurlarının, Jujutsu Kaisen sanılabileceği bir seinen anime serisi bazı anime taraftarların gözünde ve seinen karakterler 14-16 daha yaştan çok daha geniş bir çeşitlilik span.


Örneğin, diziye aşina olmayan biri Jujutsu Kaisen'i görebilir ve bunun üniversite çağındaki kahramanlarla bir seinen olduğunu düşünebilir ve referans olarak Tokyo Ghoulgibi bir dizi kullanıyor olabilir . Bu iki gösteri bir bakışta oldukça benzer görünüyor ve Tokyo Ghoul'un lideri Ken Kaneki the Half-ghoul , 18-19 yaşlarında birinci sınıf bir üniversite öğrencisidir. Yaşına göre biraz genç görünüyor ve bir noktada, o ve Touka kendilerini ikna edici bir şekilde lise öğrencileri gibi gizlerler.


Buna ek olarak, Jujutsu Kaisen'in dövüş sistemi aslında gençlere bir avantaj sağlıyor, çünkü lanet enerjisi olumsuz insan duygularına dayanıyor. Hem gerçek hem de kurgusal ergenler genellikle öfke, hayal kırıklığı ve isyandan kaynaklanan güçlü duygularıyla tanınırlar ve bu duygular onların lanet tekniklerini kolayca körükleyebilir ve geliştirebilir. Başka bir deyişle, Jujutsu Kaisen genç kahramanlarını tipik öfkeli gençler oldukları için ödüllendiriyor.Bununla birlikte, kahramanı Yuji bu eğilime direniyor, bunun yerine kendini umut ve şefkatle besliyor - ve elbette Satoru Gojo'nun iyimser ve tuhaf kişiliği "angst = lanet gücü" gelenekleriyle büyük ölçüde çatışıyor ve tam olarak kaç yaşında olduğunu söylemeyi daha da zorlaştırıyor. o ya da bir başkası gerçekten öyle. İnsanların güçlü duygularla hareket ettiği sözde bir korku animesinin, ilk kez izleyenleri herkesin yaşı hakkında şaşırtması kesinlikle anlaşılabilir.

4.323 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page