top of page

Büyük Hayal Kırıklıkları Olan 6 Anime

Bir hit olmak için her türlü avantaja sahip olmasına rağmen, bu animeler, özel bir şey bekleyen izleyicileri etkilemeyi ve hayal kırıklığına uğratmayı başaramadı.Bir anime bunun için her şeye sahip olabilir. Fragmanlar iyi görünüyor, karakterler ilginç, personel mükemmel... ve gösteri bir felaket. Kötü bir şov yapmak kolaydır, ancak bazı şovlar onları kolayca şaşırtıcı hale getirebilecek her şeyi alır ve fırsatı tamamen çarçur eder, yavaş yavaş vasatlığa batar ve sonra doğrudan korkunç hale gelir. Bu altı anime gelen Charlotte için Psycho Geçidi , daha da kötüsü onlar aşağı kitleleri izin ne kadar zor için çok daha fazla olmuştur ama bunun yerine sona erdi olabilirdi tam hayal kırıklıkları vardı.


KiznaiverStudio Trigger yine yapmış gibi görünüyordu. Karakter tasarımları, her kareyi seyredilmesi gereken bir zevk haline getiriyor, açılış şarkısı bir reçel ve stüdyoyu bu kadar özel kılan tam da doğru miktarda Tetik saçmalığı var gibi görünüyordu. Peki Kiznaiver nasıl bu kadar sıkıcı oldu? Ana karakterin tüm oyuncu kadrosu arasında en az ilgi çekeni olmasına ya da iki ayrı aşk üçgeninin çok fazla zaman kaybetmesine yardımcı olmuyor .


Ama belki de sorun şuydu ki, bağlantı hakkında olması gereken bir gösteri için Kiznaiver seyirciyle bağlantı kuramıyor. Karakterler birbirlerinin acısını hissetmeye yönelik olsa da, acının gruba ait olması bireyi görmezden gelmeyi kolaylaştırıyor. Oldukça duygusal olması gereken olaylar dizisini ayırmak kolaydır, çünkü ilgili karakterler hiçbir zaman ilgilenmek için gerçek bir neden göstermezler, çoğu gösterişli görünümlerine rağmen inanılmaz derecede yumuşaktır. Belki sonunda bazı ilginç açıklamalar vardı ama o noktada yatırım yapmak için çok geçti.


Zestiria Masalları


Tales ofvideo oyun serisinin kesme sahneleri için önce stüdyo Ufotable ile çalışmış Zestiria masalları oyunu ve hatta bir OVA için. Tales of Zestiria başarılı macera anime tarifini - Oyunun sağlam arsa ve keyifli bir döküm var. Ufotable , 2014 yılında Unlimited Blade Works'ü başarıyla çıkarmıştı , bu nedenle 2016 için başka bir oyun tabanlı anime yapma kararı, özellikle de Zestiria OVA'yı zaten yaptıkları için sağlam görünüyordu .


Ancak, Zestiria animesi tam bir karmaşa. Yaklaşan bir oyun için iki bölümlük tam bir reklam dahil olmak üzere ilerleme hızı korkunç ve en ilgi çekici karakterler, zamanlarının çoğunu görünmez olarak geçiriyor, sanki "sahada her seferinde bir oyuncu" oyun mekaniği hala etkiliymiş gibi şovda. Tales of Zestiria , iki sezonluk zorunlu karakter etkileşimi ve oyunun en büyük bükülmelerini bile çekmeyen, oyunun duygusal sonunu ucuza getiren saçma bir plandı . Tales of Berseria'nın anime duyurusu olmamasının iyi bir nedeni var .


CharlotteCharlotte , komik ve eğlenceli olmanın yanı sıra süper güç çılgınlığının telaşının önüne geçmek gibi harika bir önermeye sahip . Ancak, ton değişimleri sadece 13 bölümden oluşan bir anime için çok hızlı gerçekleşiyor. Öğrenci konseyine katılarak yola çıkan ve var olan diğer tüm süper güçleri çalmak için yıllarca yavaş yavaş aklını yitirerek dünyayı dolaşarak biten ana karakterin alması gereken çok şey var.


Zaman yolculuğu ile düzeltilebilecek veya düzeltilemeyecek birkaç ölüm atın ve bu tam bir kırbaçtır. Belki 24 bölümlük bir şovda işe yarayabilirdi , ama Charlotte aynı anda çok fazla şey olmaya çalışarak berbat etti - şirin lise şakaları , süper güçler, gizli örgütler, teröristler, bir zaman yolculuğu bilmecesi, bir romantizm ve psikolojik yavaş bir slayt. deliliğe.


Psycho-Pass 2. Sezon


Psycho-Pass'in 2. Sezonu olan felakete yol açan birçok faktör vardı . İlk olarak, 1. Sezonun başarısıyla yaşayacak çok şeyi vardı. Sonra aynı kalibrede hikayeyi sıkıştırmaya çalışmak için sadece 11 bölümü olduğu gerçeği vardı. Bir de 1. Sezonda sevilen oyuncu kadrosunun yarısının artık orada olmadığı gerçeği var.


Kagari ve Masaoka öldü ve Kogami gitti, orijinal mürettebattan sadece Yayoi, Shion, Ginoza ve Akane kaldı. Acemi Mika'nın ekranda çok fazla zaman geçirmesi ve genellikle Uygulayıcılara karşı rahatsız edici ve küçümseyici olması, Akane'nin 'WC?'yi tek başına denemesini izlemeyi kolaylaştırmıyor. cinayetler. Arsa, düşmana veya Sezon 1'in ortaya koyduğu ahlak sorularından herhangi birine odaklanmak için çok az zamanla çok hızlı hareket ediyor. Sonunda, film çok daha tatmin edici oldu.


Aldnoah.ZeroAldnoah.Zero , cesur bir dizi galasıyla dikkatleri üzerine çekti ve döteragonistler Slaine ve Inaho, Mars ve Dünya arasındaki, Marslı bir prensesin yaşamına yönelik bir girişimle başlayan bir savaşın karşıt taraflarında yakalandılar. Gösteri, çoğunlukla Inaho'yu duygusuz ve prensesi ikiyüzlü yapan özensiz karakter uygulaması nedeniyle hızla dağılmaya başlar. Bu arada Slaine, bir dizi korkunç olaya maruz kalır ve 1. Sezonun sonunda, 2. Sezon için işkence ve manipülasyon yoluyla kötü adama dönüştürülmüştür.


Tüm durum inanılmaz derecede yapmacık ve 2. Sezon boyunca daha da kötüleşiyor, ta ki Slaine ömür boyu hapse atılana ve sevdiği prenses tarafından tüm savaş için günah keçisi olarak kullanılana kadar. Slaine ve Inaho birlikte çalışarak çok daha iyi bir gösteri yapacakları için utanç verici - sadece beş saniyeliğine mecha'larıyla birbirlerine ateş etmeyi bıraksalardı ve aslında ikisinin de prensesi hayatta tutmak istediğini fark etselerdi.


Franxx'deki Sevgilim


Darling in the Franxx , gerçekte olduğundan çok daha iyi olduğunu düşünen şovlardan biri gibi hissediyor ve gerçekten harika bir şov olmak için her fırsatı çarçur ediyor. Başlangıçtabelirgin bir Evangelion hissi ile, Darling in the Franxx , özellikle erkek ve kadın pilotların konumlandırılma şekliyle, kızlar önünde diz çökmüşken , aşk ve cinsellik hakkındaki soruları mecha aracılığıyla daha derin bir şekilde ele almaya hazır görünüyordu. erkekler belirgin bir cinsel poz içinde.


Kadınlardan birinin cinsel yönelimi nedeniyle pilotluk yapamaması ve geleneksel cinsiyet eşleşmelerine veya pozisyonlarına uymayan pilotların gelişi, Darling in the Franxx'in gerçekten yıkma konusunda ciddileşeceğini haykırıyor gibiydi. ana akım animede cinsiyet rolleri, ama elbette bu aslında olmadı. Bunun yerine, aşk üçgenleri ve geriye dönüşler, tam ruh ikizleri Zero Two ve Hiro'nun şovu devraldığını kanıtlamak için uzay yolculuğunu ve aşkın gücünü içeren kafa karıştırıcı bir sonla sonuçlanıyor. Ne kadar da boş.Bir animenin nasıl harika olabileceğini hayal etmek çok kolay olduğu için, boşa harcanan fırsatlar her şeyden daha sinir bozucu olabilir. Bazen zaman darlığı gibi durumlar, felaket gösterileri için biraz bahane olabilir, ancak diğerlerinde, nasıl bu kadar yanlış gittiklerini açıklamak mümkün değildir. Trigger ve Ufotable gibi stüdyolar ve Angel Beats gibi şovların arkasındaki zihinlerle ! ve Fate/Zero , bu animelerin onlar kadar kötü olması için hiçbir sebep yoktu. Bazıları gelecekte filmlerle veya olası bir yeniden başlatmayla kendilerini kurtarabilirken, bu listedeki diğer animeler büyük hayal kırıklıkları olarak düşecek.

57 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page