top of page

Beklenenden Daha İyi Olan 6 Anime

Beklentiler düşük olduğunda, o zaman pürüzlü elmaslar daha da parlar. Bu altı anime, her zaman ikinci kez bakmaya değer olduğunu kanıtlıyor.Bazı animeler, ilk fragmanın düştüğü andan itibaren heyecanlandırmayı başaramaz. Daha önce anlatılmış genel bir hikaye gibi görünse de, çekici bir animasyonu olmasa da, o sezonki diğer şovlar kadar gösterişli olmasa da, pek çok şey hayranları bir animeyi denemeden önce durdurabilir. Bununla birlikte, merak uyandıran olay örgüleri, eski mecazlar üzerindeki kıvrımlar ve daha derin kimlik temaları ve kişinin toplumdaki yeri üzerine keşifler ile beklentileri aşan bir şey sunmak için yukarıda ve öteye giden altı anime.


Ajin: Demi-HumanBu listedeki şovların yarısı, kısmen CGI kullanımlarından dolayı burada. Birçok stüdyo hala CGI'yı programlarına dahil etmekte zorlanıyor ve çoğu genellikle başarılı olamıyor. Ajin , maalesef doğru yapılmış bir CGI vakası değil. Animasyon inanılmaz derecede basittir ve bir kenara atılması kolaydır. Ancak, Ajin'in gerçek öncülü ve konusu inanılmaz bir hikaye oluşturuyor. Ajin, esasen ölümsüzlük veren rejeneratif yeteneklere sahip insanlardır. Ajin'in hükümet minibüslerinde kaybolma eğilimi olmasaydı, bu harika olurdu. Gösteriyi gerçekten satan şey, yenileyici yeteneklerini kullanması hem parlak hem de rahatsız edici olan Ajin Satou.


Satou, neşeli bir tavırla mükemmel bir kötü adam ve Ajin'e nasıl davranıldığı konusunda geçerli bir nokta. Bu konuda ne yapacağına dair çarpık bir fikri var ama en azından planlarını üslubuyla yürütüyor. Evet, CGI itici ama Ajin konsepti harika ve aksiyon, bilimkurgu veya korku hayranları için gerçekten orijinal bir şeye yol açtı.


Land Of The Lustrous


Studio Orange'ın animatörlerinin CGI kullanma yetenekleriyle kanıtlayacak çok şeyi vardı ve Land of the Lustrous , geliştirmeye devam etmek için mükemmel bir seçimdi. Ancak hayran kitlesinin CGI'ı geçmesi ve dikkat etmesi birkaç bölüm sürdü. Gösteride, Lustrous adlı mücevher varlıkları efendileriyle birlikte yaşıyor ve her biri, muhasebeden dekorasyon için Lustrous'u toplayan Lunarianların saldırılarını savuşturmaya kadar toplumlarında uygun bir rolü yerine getiriyor .


Ancak fosfofilit, toplumlarında bir rol bulamıyor gibi görünüyor ve sonuç olarak etrafta zıplıyor. Farklı mücevherlerle yaşadıkları deneyimler, dünya görüşlerini ve fiziksel bedenlerini de tamamen değiştirmeye başlar. Phos'un dönüşümleri kimlik ve gerçek hakkında soruları gündeme getiriyor ve anime, bir zamanlar masum olan Phos'ta onarılamaz değişiklikler yapıldığından kimsenin hazırlıklı olmadığı gerçekten yürek parçalayıcı anlarla duygusal, karmaşık bir hikaye haline geldi.


BeastarsBeastars , Studio Orange'ın Land of the Lustrous'u yaparken öğrendiklerininharika sonuçlarla uygulanabileceğinikanıtlama şansıydı , ancak konuşan hayvanların öncülü bazı hayranları uzaklaştırdı. Canavarlar , av ve yırtıcı hayvanlar üzerinde gerilimle dolu bir okula giden kurt Legoshi'yi takip eder. Legoshi'nin tavşan Haru'ya içgüdüsel saldırısı ve ardından gelen romantik duygular, onun gerçek doğasının ne olduğu konusunda bir bükülme yaratır ve okulun prensi olarak otoriter geyik Louis'in varlığı yardımcı olmaz.


Üç ana ipucu, avcı ve avın bazı çok karanlık yerlere yol açabileceği kendi kafa karıştırıcı dünyalarında gezinmeye çalışan inanılmaz derecede karmaşık karakterlerdir. İzleyiciler antropomorfik hayvanlar hakkında başka bir gösteri izlemekte tereddüt etmiş olsalar da, Beastars'ın olgun temaları keşfetmesi ve üç ana karakter arasındaki karmaşık bağlar gösteriyi yepyeni bir seviyeye taşıyor.


Princess Tutu


Princess Tutu , diğer büyülü kız şovları gibi olmalı gibi görünüyor ve yaratıcısı Ikuko Itoh'un Sailor Moon için bölüm yönetmeni ve karakter tasarımcısı olması, onu bu görüntüden uzaklaştırmaya yardımcı olmadı. Ancak, Prenses Tutu ilk birkaç bölüm için oldukça basit bir masal formülü izlese de, bundan sonra çılgınca sapıyor. Prenses Tutu , uzun zaman önce ölmüş bir yazarın genç bir ördeğe insana dönüşme gücü vermesiyle başlar. O kız, Ahiru da dağılan kalp parçalarını toplayarak ve duygularını geri vererek kasabanın prensini kurtarması gereken Prenses Tutu'ya dönüşebilir.


Ahiru kaderinde ölmek olduğunu öğrenene kadar her şey yolunda ve güzel. Yazar onları istediği trajediye sürüklemeye çalışırken, tüm karakterler hikayedeki rollerine meydan okumaya başlar. Peri masalının bu altüst oluşu , Prenses Tutu'yu pek çok kişinin gözden kaçırdığı güzel bir hikaye haline getiriyor çünkü bunun başka bir genel büyülü kız şovu olduğuna inanıyorlar.


Seraph Of The EndSeraph of the End , mükemmel bir şekilde kullanılabilir bir vampir animesi ortaya çıkacak gibi görünüyordu, başka bir şey değil. Gösteri, vampirler tarafından yönetilen bir şehirde yaşayan iki genç çocuk olan Yuu ve Mika ile başlar. İkisi kaçmaya çalışır, ancak sadece Yuu dışarıdaki insanlara ulaşmayı başarır. Biraz büyür, vampir karşıtı orduya katılır, ekibiyle tanışır, iblis kılıcını alır ve her şey güzel ve öngörülebilirdir. Mika canlı görünse bile, aslında o kadar da sürpriz değil. Bununla birlikte, şov, bazı yeni güçlü oyuncuları tanıtarak ve diğerleri hakkında endişe verici gerçekleri ortaya çıkararak, Sezon 2'de oyunu tamamen yükselterek, olaylara benzersiz bir dönüş yapmaya başladığında.


Seraph of the End , işler gerçekten ters gittiğinde sıfırlama düğmesine sahip gibi görünen bazı shonenlerin aksine, kalıcı sonuçlar söz konusu olduğunda da yumruk atmıyor. Sezon 2, bir dizi ihanet ve şeytani mülkle sona eriyor, ancak belki de en önemlisi, bunun gibi davrandığı insanlar ve vampirler anime değil, aslında zamanın sonuna karşı herkes olduğunu gösteriyor.


Noragami Aragoto


Noragami zaten harika bir diziydi , dolayısıyla 2. Sezonun beklentileri aşması, sezonun ne kadar inanılmaz olduğunu gösteriyor. Ne yazık ki, birçok hayran, kalitesine rağmen, Sezon 3'ün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğininbilinmediği bir noktaya gerçekten izin vermiş gibi görünüyor . Noragami , hızlı nakit için küçük işler yapan başıboş tanrı Yato'nun hikayesidir. Savaş Tanrısı Bishamon, Sezon 1'de hafif bir düşman olsa da, Noragami Aragoto'da parlamak için zamanını bulduğunda , gösteri gerçekten iyiden kesinlikle harikaya gitti. Bishamon ve Regalia Kazuma, bu arkın mutlak kalbiydi ve ikisi arasında yüzyıllar öncesine dayanan bir tarih ortaya çıkardı.


Bishamon her zaman güçlü bir figür olsa da, özellikle savaş sırasında ortaya çıktığında çarpıcı savunmasızlığı, tüm karakterleri kendi karmaşıklık düzeyine ulaşmaya iten bir ikiliği ortaya koyuyor. Bishamon'u takip eden yay, nabız attırıcı değildi, ancak dizinin ikinci yarısına somut kayıp ve anlam vermek için bazı anlamlı fedakarlıklar içeriyordu.


Bazen şovlar kötü olacak. Bu kaçınılmaz. Bununla birlikte, ikinci bir bakış atma isteği, çoğunlukla gözden kaçan birkaç mücevheri ortaya çıkarmakla sonuçlanabilir ve bazen zaten iyi ya da en azından başarılı olmayı vaat eden bir gösteri sezonun en iyisi olarak sona erer. Bu animelerin hepsi, fragmanlarından çok daha fazlasıydı veya önceki sezonlar, birinin inanmasına ve en azından ikinci bir bakışı hak etmesine yol açacaktı.

23 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page