top of page

En Sevdiğiniz Netflix Dizisine Dayalı Anime Önerileri

En sevilen Netflix orijinallerine dayanan bu başlangıç ​​anime önerileri, anime sahnesinde yeni olanlar için mükemmel şovlarla aradaki boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir.Anime, içine girmek için göz korkutucu bir ortam gibi görünebilir. Tür, stil ve hikaye anlatımı söz konusu olduğunda çok fazla çeşitlilik olduğu için nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki beş gösteri mükemmel 'başlangıç' animesi olarak seçilmiştir, yani daha önce ne kadar anime izlemiş olursanız olun etkileşime geçmeleri çok kolaydır. Bunun da ötesinde, bu animelerin tümü popüler Netflix orijinallerine dayanıyor , bu nedenle önceden var olan zevklerinizden hangi şovun sizin için doğru olabileceğini söylemek daha kolay. Bu Netflix dizilerinin geri dönmesi için bekleme sürerken, bu anime sadece bu ara kaşıntıya yardımcı olabilir ve bu arada başka bir aşırıya kaçmaya değer favori sağlayabilir.


Stranger Things: Kabaneri Of The Iron Fortress/AnotherÖzellikle Stanger Things'in aksiyonu çekici olsaydı , Kabaneri of the Iron Fortress , insanların istasyonlarda yaşamaya zorlandıkları ve kendilerini ultra güçlü, hızlı kabane'den korumak için yalnızca güçlendirilmiş trenle seyahat ettikleri nabız atan bir zombi dizisidir. ve ölümcül zombiler. Isırılan ama vahşileşmeyen kabanerilerin varlığı, insanlığın en iyi umudu olabilir, ancak ancak insanlar aralarındaki kabaneriye güvenmeye başlayabilirlerse.


Hükümet planı, Stranger Things'in en sevdiğiniz parçasıysa , o zaman Başka bir bükülme ve dönüşlerle dolu mükemmel bir anime ve güvenecek kimse kalmadı. Koichi, doğduğu kasabaya geri dönen bir transfer öğrencisidir, ancak kendini bilmeden , bir Final Destination serisi talihsiz ölümleri içeren bir kasaba sırrının merkezine yerleştirmiştir - 1972'de başına bela olan bir ölüme kadar. o zamandan beri okul.


The Witcher: Golden Kamuy/Dororo


Golden Kamuy , savaş gazisi Saichi'nin ve Ainu halkının hazinesini bulma arayışının hikayesidir. İntikam peşinde olan Ainu kızı Aspira da ona katılır. Golden Kamuy , The Witcher hayranlarının keyif alacağı bir dünya inşa etme açısından zengin olmasının yanı sıra, bir grup neşeli uyumsuz ve tutulmayan vaatlerin ve arkadan bıçaklamanın kaçınılmaz olduğu başka bir grupla huzursuz bir ittifaka sahiptir.


Dororo , daha acımasız bir öncülde başlar. Bir lord, müreffeh bir toprak karşılığında iblislerle bir söz verir; yeni doğan oğlu derisi, gözleri veya uzuvları olmadan doğar ve sonra ölmek üzere nehre atılır. Lord başarılı olur, ancak oğlu Hyakkimaru, protez yapan ve Hyakkimaru'yu vücudunu alan iblislerle savaşmaya gönderen bir adam tarafından alınır . Her yenilgiyle birlikte kaybettiği bir parçayı geri kazanır ve babasının iblislerle olan anlaşması zayıflar. Bu yolculukta, itibarlı çocuk Dororo, Hyakkimaru'ya yolunda yardım ediyor gibi görünüyor.


Alice Borderland'de: Death Note/Psycho PassNetflix'in Alice in Borderland'i gibi , bu iki anime de yüksek vücut sayısına sahip ve oldukça rahatsız edici olabilir. Death Note'un basit bir önermesi var: Ya bir insan, sadece bir kitaba adını yazarak, istediği hemen hemen herkesi öldürme yeteneğini kazanırsa? Ryuk adlı bir Ölüm Tanrısı sıkıldığında ve Ölüm Notunu Light Yagami'nin bulduğu Dünya'ya bıraktığında . Light, tüm yanlış yapanları öldürerek dünyayı düzeltmek ve yeni hükümdarı olmak için bir plan yapar, ancak şüphe altına girdiğinde, kötü insanları öldürmekle yoluna çıkan insanları öldürmek arasında kaygan bir eğim vardır.


Psycho-Pass , herkesin yerini bildiği bir dünyayı tasvir ediyor. Sybil Sistemi, test puanlarına dayalı olarak herkesin doğru işte olmasını sağlar ve suç işlenmeden önce topluma yönelik tehditleri değerlendiren psiko-geçiş sistemi aracılığıyla güvende kalır. Akane, psikopatları onları tehlikeye atanları yakalamak için çalışan bir Müfettiş olarak görevlendirilir. Bununla birlikte, bir dizi vahşi suç, tek bir kişinin Sybil Sisteminden korkmadan perde arkasında çalıştığını ortaya koyuyor ve yalnızca sistemden sıyrılarak onları yakalama şansına sahip oluyor.


The Umbrella Academy: Charlotte/Terror In Resonance


Gösterilerinizde ilginç karakterlerin ve benzersiz bir öncülün tadını çıkarıyor musunuz? Charlotte , süper güçleri olanları hem başkalarına zarar vermekten hem de genel olarak toplumdan korumak için çalışan insanüstü yeteneklere sahip gençler hakkında bir anime. Sahip olma, gizlenme ve telekinezi gibi yeteneklerle, karakterleri hareket halinde izlemek eğlencelidir, ancak güçleri için gerçek dünyadaki sonuçlara bağlı kalın. Charlotte hızlı tempolu ve şov ilerledikçe komplo ve gizli organizasyon unsurları eklemeye başlıyor, bu şekilde The Umbrella Academy'nin sizi tamamen yeni bir gerçeği ortaya çıkaracak bir hikayenin tam ortasına bırakmasından hoşlananlar için mükemmel .


Terror in Resonance , ilgi çekici karakterleri ve bolca sırları ile The Umbrella Academy hayranları için harika bir seçimdir . Lisa sefil bir hayat yaşıyor, okulda zorbalık ve evde taciz ediliyor. Az önce havaya uçurulmuş bir binada mahsur kalan Lisa'ya ölme veya sorumlu teröristlerin kollarına atlama kararı verilir . Hayatından kaçma şansını tanıyan Lisa, polisle alay etme oyunlarına devam eden terörist ikili Sfenks'i takip eder. Sfenks'in bunu neden yaptığına dair ipuçları ortada - eğer sadece tek bir kişi parçaları bir araya getirmek isterse.


Shadow And Bone: Princess Principal/Black ButlerPrincess Principal ve Black Butler , Shadow and Bone estetiğine hitap eden dönem dramalarıdır ve her ikisi de sadece biraz sihir içerir. Prenses Principal , her iki tarafta da askeri üretimin arttığı Krallık ve İngiliz Milletler Topluluğu olarak bölünmüş bir Londra'ya sahiptir. İngiliz Milletler Topluluğu casusları artık bilgileri iletmek için Kraliçe'nin Mayfaire okuluna gidiyor. Krallık prensesini değiştirme planı, ancak Prenses Charlotte, Kraliçe olmasına yardımcı olacağı sürece, İngiliz Milletler Topluluğu için bir casus olmayı teklif ettiğinde ters gider.


Black Butler , 1800'lerin sonlarında , genç Ciel Phantomhive, Kraliçe'nin bekçi köpeği olarak görevini yerine getirirken, Londra'nın göbeğini araştırırken ve tacı ilgilendiren meselelerle ilgilenirken gerçekleşir. Haklara göre, başlık hala Ciel'in babasına ait olmalı, ancak aile evi üç yıl önce yakıldı, Ciel kaçırıldı ve ailesi öldürüldü. Kaçıranlar tarafından korkunç saldırıya maruz kalırken, bir kara büyü vakası ters gitti ve Ciel'in kendisini kaçıranlar yerine iblisle bir sözleşme yapmasına izin verdi. İblis, ailesinin intikamını alana kadar Ciel'e hizmet edecek, ancak o zaman Ciel'in ruhu kaybedilecek. O zamana kadar, iblis uşak olarak öne çıkar ve Ciel'e suçlu ve doğaüstü her türlü soruşturmada eşlik eder .


Animeye başlamak kesinlikle zor görünse de, popüler Netflix orijinallerine dayanan bu şovlar, ne tür bir şov izlemek isteyebileceğiniz konusunda sağlam bir fikir veriyor. İster hevesli bir anime hayranı olun, ister yeni başlayan biri olun, bu liste kendi Netflix geçmişinize dayanarak bir sonraki harika şovunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır.

12 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page