top of page

Jujutsu Kaisen Itadori İkinci Bir Ölümcül Cümleden Nasıl Kaçınabilir?

Jujutsu Kaisen 165. Bölüm, Itadori için en kötü senaryoyla sona erdi - ancak Sukuna'nın gemisi için hala bir çıkış yolu olabilir.UYARI: Bu makale, Gege Akutami, John Werry ve Snir Aharon'un yazdığı Jujutsu Kaisen Bölüm 165, "Tokyo No.


Yuji Itadori, muhtemelen şimdiye kadarki en tehlikeli düşmanı Hiromi Higuruma ile karşı karşıyadır. Lanetli enerjisinden sıyrıldıktan sonra Yuji, Hiromi'nin amansız saldırıları karşısında kendini neredeyse çaresiz buldu. Hiromi ile bire bir savaşmaktan kaçınmasını sağlayacak bir strateji için çaresizce, yeniden yargılama talep etti ve her iki savaşçı da Ölümcül Ceza'ya geri gönderildi. Bu sefer Yuji, Shibuya'da toplu cinayet işlemekten suçlu bulundu ve ölüme mahkum edildi - peki ya kaderi gerçekten belirlenmiş mi?


Yuji suçlamayı kabul etse de, gerçek şu ki bu cinayetleri işleyen kişi o değildi. Kaldıktan sonra zorla beslendi Ryomen Sukuna parmaklarını birkaç hızlı bir şekilde, o geçici Lanetler Kralı vücudunun kontrolünü kaybetti. Ne yazık ki, Yuji hala yanlış bir şekilde bunun kendi hatası olduğuna inanıyor.


Bu arada, Yuji'nin masumiyeti, onun ölüm cezasından kurtulmasını sağlayan şey olabilir. Hiromi'nin son birkaç bölümdeki bariz kayıtsızlığına rağmen, her zaman hukukun üstünlüğünü isteyen bir kişi olarak tanıtıldı. Ayrıca Yuji'nin ilgisini çekti, çünkü başka hiç kimsenin Yuji kadar uzun süre, özellikle de herhangi bir lanetli enerji olmadan onun önünde duramadığını belirtti. Yuji toplu katliamı kolayca itiraf ettiğinde, Hiromi biraz şok oldu, yani Shibuya olayı hakkında daha fazla bağlam soracağı neredeyse kesin. Yuji'yi gerçekten işlemediği bir suçla suçlamak, Hiromi'nin inandığını iddia ettiği her şeye ters düşerdi.


Tabii ki, bu Hiromi'nin lanetli tekniğinin şartlarına sıkı sıkıya bağlı olmadığını varsayıyor, bu durumda Judgeman'ın cezasını infaz etmesi gerekecek. Yuji'nin Hiromi'nin Etki Alanı Genişletmesini tek taraflı olarak çağırabilmesi, eski avukatın Yargıç tarafından belirlenen şartlara direnemeyebileceği anlamına gelir. Başka birinin Etki Alanı'nı çağıran bir büyücünün adı duyulmamış bir şeydir ve Hiromi gerçekten onun lanetli tekniğine bayılırsa, dövüşleri çok daha tehlikeli hale gelebilir.


Hiromi daha önce Yuji'yi rahatsız ettiği için öldürmeye çalışırken, Judgeman'ın cezasını ( ona lanetli tekniğini veren anlaşmanın bir parçası olarak) infaz etmek zorunda kalması, onun savaşları hakkında daha da ciddileşmesini gerektirecekti. Bölüm 166 böyle oynanırsa, kahramanımızı başa baş ve en kötü senaryosuna geri gönderir: Tamamen kana susamış bir Hiromi Higuruma ile ölümüne bire bir savaş.


Elbette, Sukuna'nın bir kez daha ortaya çıkma olasılığı her zaman vardır. Seri boyunca, Yuji'nin bir tür parazit ikizi, kartlarını sandığa yakın tuttu. Ama kesin olarak bildiğimiz bir şey var ki, onun bitmemiş bir gündemi var. Onun ve Yuji'nin hayatları iç içedir, bu yüzden ev sahibinin erken ölmesine kesinlikle katlanamazdı. Yuji'nin, Sukuna'nın vücudunun tüm kontrolünü tekrar ele geçirmesine izin vermesi pek olası değildir, bu nedenle, eğer müdahale ederse, muhtemelen Hiromi ve Judgeman ile nasıl başa çıkılacağı konusunda akıllı bir çözüm önermek olacaktır. Tabii ki, Sukuna'nın bir anahtar kelime söyledikten sonra Yuji ile bir dakikalığına yer değiştirmesine izin veren Bağlayıcı Yemin'den yararlanmaya karar vermesi olasılığı da giderek artıyor.


Yuji şu anda inanılmaz derecede zor bir durumda, ancak hayatta kalması neredeyse kesin. Jujutsu Kaisen'in anlatacak çok hikayesi var ve Gege Akutami karakterlere karşı mutlu olma eğiliminde olsa da , Yuji şimdilik güvende olmalı.

15 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page