top of page

Jujutsu Kaisen Higuruma, Itadori'ye Karşı Lanetli Tekniğini Açıkladı

Higuruma'nın Lanetli Tekniği sonunda Itadori'ye karşı savaşırken ortaya çıkıyor; Şaşırtıcı bir şekilde Etki Alanı Genişletme özelliğini hemen kullanır ve Itadori'yi tuzağa düşürür.


Uyarı: Bu makale, Gege Akutami, John Werry ve Snir Aharon tarafından yazılan Jujutsu Kaisen Bölüm 164, "Tokyo No.Hiromi Higuruma'nın Lanetli Tekniği, karakterin Bölüm 159'daki tanıtımından bu yana hayranlar arasında bir spekülasyon konusu oldu. Önceki bölümlerde, İnfaz Oyununda zaten 100 puan kazandığı ortaya çıktı, ancak bu başarıyı nasıl başardığına dair bir açıklama yapılmadı. Yuji önceki bölümde avukattan katile dönüşen birini bir tiyatroda bulduğunda, Hiromi'nin onu duyacağını ve ona yardım etmeyi kabul edeceğini düşündü.


Ancak Hiromi, Yuji'nin, İnfaz Oyunu'nun zorla öldürmesini geçersiz kılacak bir kural ekleme önerisine hiç ilgi duymadığını ve kahramanın oyunu tamamen sona erdirme konusundaki fikirlerine daha az sabrını göstermek için zaman kaybetmez. İnfaz Oyununun harika olduğuna gerçekten inanıyor. Müzakereler başarısız olunca Yuji'nin diğer tek seçeneği Hiromi'yi zorla ikna etmektir. Böylece, bu kaçınılmaz kavga için sahne hazır .


Yuji, Hiromi'nin 100 puanının şu ana kadar yaklaşık 20 büyücü öldürdüğü anlamına geldiğini çıkarır. Büyücülerin yaşamları beş puan, büyücü olmayanların yaşamları birer puan değerindedir. Elbette rakibinin yalnızca büyücüleri öldürüp öldürmediğinden emin olamaz. Tüm bilinmeyenler göz önüne alındığında, Yuji pervasızca saldırmamaya karar verir ve Hiromi'nin ilk hareketi yapmasına izin verir. Farklı koşullar altında çok iyi bir fikir olabilecek şey, korkunç bir hataya dönüşür. Hiromi'nin ilk hamlesi, büyücülerin rakiplerinin kullanmasını asla istemedikleri tek hamledir: Etki Alanı Genişletme. Hiromi'nin geri adım atmadığı çabucak anlaşılır; tamamen Yuji'yi öldürmeye niyetli.


Ölümcül Ceza olarak adlandırdığı Hiromi'nin Alanı, tıpkı bir avukat olarak geçmişini bilen herkesin bekleyebileceği gibi, bir mahkeme salonu gibi görünecek şekilde inşa edilmiştir. Yuji, tekniğini etkinleştirmeyi bitiremeden ona saldırmaya çalışır, ancak çok geç kalmıştır. Gümüş astar, bu Etki Alanında hem Hiromi hem de Yuji için her türlü şiddet eyleminin yasaklanmasıdır. Ancak, bu sözlü şiddet için geçerli değildir.


Yuji, Yargıç olarak adlandırdığı Hiromi'nin shikigamisi tarafından yargılanır. Suçu, yasa dışı olan 18 yaşının altında olmasına rağmen kumar salonuna girmektir. Hiromi, Judgeman'ın Etki Alanı içindeki bireyler hakkında her şeyi bildiğini ancak bu bilginin onunla paylaşılmadığını açıklıyor. Yargıç, yalnızca her kişinin sunduğu iddialara dayanır, ancak Yargıç, Hiromi'nin kullanması için bir parça kanıt da gizlice gizler.


Hiromi'nin Etki Alanı Genişletmesinin özü, okuyucuların bu noktaya kadar Etki Alanları ile deneyimlediklerine aykırı görünüyor. 164. Bölümden önce, bir kişinin rakiplerini bir Etki Alanında tuzağa düşürmesi, öncelikle, kullanıcının saldırılarının isabet etmesini ve muhtemelen öldürmesini garanti etmenin bir yoluydu. Ayrıca, kullanıcının saldırıları, normalde Etki Alanının dışında olduğundan daha güçlü hale gelir. Şiddeti yasaklayan bir Alan daha önce hiç görülmedi ve daha yaratıcı Lanetli Teknikler olasılığına kapı açıyor.


Hiromi'nin Alanının tuhaflığı Yuji'ye Usta Tengen'in ona söylediği bir şeyi hatırlatıyor : Etki alanları geçmişte büyücüler için günümüze kıyasla daha yaygın bir teknikti. Birçok Etki Alanı artık ölümcül, aşırı hassas saldırılar içeriyor, ancak her zaman bu şekilde çalışmıyorlardı. Etki alanları, hedefleri yalnızca kullanıcının Lanetli Tekniğinin kurallarına uymaya zorlamanın bir yoluydu.


Ölümcül olması gereken bir Etki Alanı inşa etmek muazzam bir beceri gerektirir. Bu nedenle zaman içinde kullanıcı sayısı azalmıştır. Hiromi'nin Alanı eski moda bir alan çünkü içeridekilerin öldürmeyi bırakın fiziksel olarak birbirlerine zarar vermesine izin vermiyor. Ayrıca, kuralların açıklanmasını gerektiren bağlayıcı bir yemine dayanır.


Hiromi, her ikisinin de açıklama yapmak için tek bir şansları olduğunu açıklar. Yuji iddiasını konuşmalı ve tüm şüpheleri ortadan kaldırmalı, böylece masum bir karar kazanmalıdır. Hiromi'nin tek açıklaması, elindeki kanıtları kullanarak Yuji'nin sözlerini çürütecek ve ardından Yargıç bir karara varacak. Yuji'ye suçlu bulunursa ne olacağını söylemez, ancak ona üç seçeneği olduğunu söyler: sessizlik, itiraf ve inkar. Ayrıca inkarın yanlış ifadeler içerebileceğini de söyler. Yuji, gizemli kanıtları aklında tutarken her seçeneği dikkatle değerlendirir.


Yuji sonunda salona girdiğini kabul eder, ancak gerçekte kumar oynadığı zaman sadece oradaki tuvaleti kullandığı yalanını söyler. Hiromi'nin kanıtı, Yuji'nin söz konusu salonun yakınındaki bir nakit değişim penceresindeki bir resmi. Yuji'ye kumar değil salona girdiği için yargılandığını açıklar, bu yüzden tek yapması gereken o salonu hiç duymadığını söyleyerek suçlamayı reddetmekti. Yuji'nin, suçun sadece yasadışı giriş olduğunun farkında olmadığı için istemeden itiraf ederek kendi mezarını kazdığı zor bir durum.


Yargıç, Yuji'yi suçlu bulur ve cezası müsaderedir. Etki Alanı sonunda devre dışı bırakılır ve bir kez daha tiyatroya geri dönerler. Hiromi hemen tokmağıyla Yuji'ye saldırır. Tokmağı dilediği gibi görünüp kaybolmasını sağlayabiliyor ve boyutunu değiştirebiliyor. Yuji, Yargıç'ın birkaç kez vurulduktan sonra neye el koyduğunu fark eder: Lanetli Enerjisini kontrol edemez.


Hiromi'nin Lanetli Tekniği çok karmaşık bir tekniktir ve çok daha fazlasını yapabileceği açık. Yuji, Lanetli Enerjisi olmadan savaşmak zorunda kalacak, ancak doğal olarak güçlü olduğu için bu pek sorun değil. Ya olduğu gibi kazanması ya da savaş umutsuz bir duruma dönerse bir şekilde kaçması gerekecek. Her durumda, Lanetli Enerjisini geri almak için eninde sonunda Hiromi ile uğraşmak zorunda kalacak. Sukuna'nın bir şekilde yardım etme olasılığı da var . Ne de olsa gemisinin ölmesine izin vermeyecekti.

20 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page