top of page

Jujutsu Kaisen Itadori Zaten Sukuna ile Senkronize Olabilir mi?

Itadori, sonunda Sukuna'nın sahip olduğu her şeye sahip olacak, ancak yeni güçlerini ortaya çıkarmaya başladı mı?UYARI: Aşağıdakiler Jujutsu Kaisen #161 ve #162, Tokyo No. 1 Colony, Part 1 & 2, Gege Akutami, John Werry ve Snir Aharon için spoiler içermektedir ve şu anda Viz Media'dan İngilizce olarak temin edilebilir.


İnfaz Oyunu, Itadori'yi yaşayan en ölümcül jujutsu büyücülerinden bazılarının ortasına yerleştirdi, ancak neyse ki o göreve hazır görünüyor. Her ne olursa olsun, Itadori yeni becerilerini ve dövüş stillerini sergileyerek bu meydan okumadan zevk alıyor gibi görünüyor. Hala Itadori'nin kendine özgü joker stratejilerini taşıyor olsalar da, giderek daha çok Lanetlerin Kralı Ryomen Sukuna gibi savaşıyor gibi görünüyor .


Itadori lanetli bir tekniğin olmamasından yakındıktan sonra, Gojo Satoru ona Sukuna'nın kendi tekniklerinin sonunda vücuduna kazınacağını bildirdi. Bu tekniklerin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda hiçbir zaman bir zaman çerçevesi vermedi, ancak Sukuna'nın parmaklarını daha fazla yerken sürecin hızlanacağı mantıklı. Itadori'nin şu anki parmak sayısı, Gojo ile yaptığı görüşmeden bu yana 13 artarak 16.


Itadori, Sukuna'nın kesme veya alev saldırılarına benzer herhangi bir yetenek sergilemedi, ancak Sukuna'nın yakın dövüş savaşlarına yaklaşımını benimsemiş görünüyor. Sukuna genellikle rakipleriyle arasındaki mesafeyi kapatmak için dev sıçramalar kullanır, onları gafil avlar ve onları çevreleyen altyapıya vurarak ağır hasar verir. Tabii ki, Itadori'nin fiziksel yetenekleri mükemmel olsa da henüz Lanetler Kralı seviyesinde değil, bu yüzden bu stratejiyi kendisine uyacak şekilde ayarladı. Hatta bunu kaçırmak için kullanıyor.


Küçük bir değişiklik ama Itadori'nin hızlı, patlayıcı dövüş stiline alışmış hayranlar için çok dikkat çekici. Şu anda, Itadori ikisi arasında bir denge kurmuş gibi görünüyor. Daha dar bir arazide, orijinal stiline geçmekten çok mutlu. Haba onu bir koridora hapsettiğinde, lanet kullanıcısını kendine has yıkıcı yumruklarından biriyle yendi.


Ek olarak, Itadori savaş sırasında lanetli enerjiyi çeşitli şekillerde kullanmaktan daha rahat görünüyor. Havadaki Hanyu ile yüzleşirken, onu bir hava savaşına sokma zahmetine girmedi. Bunun yerine, lanetli enerjiyle dolu bir kayayı ona fırlattı ve onu anında tek atışla dövüşten çıkardı.


Itadori, ilk siyah flaşını çıkardığından beri lanetli enerji hakkında daha iyi bir anlayış kazandı, ancak nesnelere kendi enerjisini aşılamak onun için tamamen yeni bir seviyede. Noritoshi Kamo'nun "Kan Kontrolü" ve Nobara Kugisaki'nin "Rezonans"ı gibi daha karmaşık lanetli teknikleri andırıyor . Belki de bu, Sukuna'nın Lanetli Tekniklerinin kilidini açmaya yönelik ilk adımı olabilir veya çok uzun bir atış olmasına rağmen tamamen ona özgü bir adım olabilir.

30 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page