top of page

Hermione Granger

Bakan Hermione Jean Granger (d. 19 Eylül 1979) Bay ve Bayan Granger'ın çocukları olan İngilizMuggle-doğumlu bir cadıydı. On bir yaşındayken büyülü doğasını öğrendi ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kabul edildi. Hermione 1991 yılında Hogwarts'a gitmeye başladı ve Gryffindor Binası'na seçildi. Parlak bir akademik zihne sahipti ve çalıştığı hemen hemen her konuda yetenekli bir öğrenci olduğunu kanıtladı.


Hermione ilk olarak Hogwarts Ekspresi'nde Harry Potter ve Ron Weasley ile karşılaştı, onlar onu düşmanca ve biraz da "her şeyi çok iyi bilen" biri olarak buldu; bu izlenimi, sürekli doğru cevapları ve profesörleri memnun etme hevesiyle pekiştirildi. Ancak, 1991'de kendisini Cadılar Bayramı'nda Hogwarts'a giren bir trolden kurtardıktan sonra suçu üstlenmek için devreye girdi ve onları minnettar bir şekilde şaşırttı, bu da onların çabucak arkadaş olmalarına yol açtı. Daha sonra Felsefe Taşı'nı Voldemort'tan korumada çok önemli bir rol oynadı.


İkinci yılında, Hermione, Oda'nın açılmasının ardından Hogwarts'a salınan basilisk'in kurbanı olmadan önce, Sırlar Odası'nın keşfinde kilit bir role sahipti. Ancak, Profesör Sprout'un Adamotu Onarıcı İksiri ile Madam Pomfrey'in bakımı altında taşlaşmadan kurtuldu.


Ertesi yıl, Hermione'ye zaman yolculuğu olmadan mümkün olandan çok daha fazla konuyu inceleme isteğini kolaylaştırmak için Sihir Bakanlığı'ndan bir Zaman Döndürücü kullanma izni verildi, ancak o ve Harry daha sonra bunu Sirius Black'i Ruh Emici'nin Öpücüğünden ve hipogrifŞahgaga'yı infazından kurtarmak için kullandılar.


Dördüncü yılında, Hermione ev cinlerine daha iyi davranılması için bir savunucu oldu, E.R.İ.T. derneği kurdu ve Harry'nin Üçbüyücü Turnuvası'na hazırlanmasına yardım etti.


Beşinci yılında Hermione, Dumbledore'un Ordusu'nun yaratılmasının arkasındaki itici güçtü ve D.O. üyeleriyle birlikte Gizemler Dairesi Muharebesi'nde savaştı.


Altıncı yılında Astronomi Kulesi Muharebesi'nde savaştı.


Hermione, İkinci Büyücülük Savaşı'nın diğer birçok muharebesinde de önemli bir rol oynadı. 1997'de Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın yanında Yedi Potter Muharebesi'nde savaştı. Hermione ve Ron, eğitimlerinin son yılı için Hogwarts'a dönmemeye karar verdiler, bunun yerine Harry'ye Lord Voldemort'un Hortkuluklarını bulma ve yok etme arayışında eşlik etmeyi seçtiler, bu görevde onun birkaç eylemi çok önemliydi. Bir Hortkuluk olan Hufflepuff'ın Kupası'nı Ron'un Sırlar Odası'nda bulduğu bir basilisk dişini kullanarak yok etti. Hermione daha sonra Hogwarts Savaşı'nda savaştı ve ona işkence eden Ölüm Yiyen Bellatrix Lestrange'ın yenilmesine yardım etti.


İkinci Büyücülük Savaşı'nın ardından Hermione, eğitimini tamamlamak için Hogwarts'a geri döndü. Daha sonra Sihir Bakanlığı'nda iş buldu ve ev cinlerine daha iyi davranma amacını ilerletti. Daha sonra, kendisini saf kanların lehine olan eski yasaları ortadan kaldırmaya adadığı Sihirli Yasal Yaptırım Daire'sine terfi oldu. Hermione sonunda Ron Weasley ile evlendi ve birlikte iki çocukları oldu, Rose ve Hugo. Harry ve Ginny Potter'ın en büyük oğulları James'in vaftiz annesi oldu. 2019 yılına gelindiğinde Hermione Sihir Bakanı olmuştu.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page