top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Grand Theft Auto Üçlemesi Harika Bir Fikir - Ama Bir Sorun Var

Grand Theft Auto III, Vice City ve San Andreas'ın yeniden düzenlenmiş sürümleri geliyor, ancak Rockstar'ın yaklaşımıyla ilgili bir sorun var.Aylarca süren spekülasyonlardan sonra Rockstar, PlayStation 2 dönemi Grand Theft Auto oyunlarını güncellenmiş grafikler ve geliştirilmiş oyun ile yeniden düzenlediğini resmen duyurdu . Bu, tamamen yeni nesil oyuncuların Grand Theft Auto III , Vice City ve San Andreas oynayabileceği anlamına geliyor . Bununla birlikte, Rockstar'ın planında büyük bir sorun olabilir: Şirket, üç oyunun da şu anda mevcut olan dijital sürümlerini mağazalardan çekiyor.Bu, bu üç GTA oyununu yeniden düzenlemenin ve yeniden yapmanın kötü bir seçim olduğu anlamına gelmez . Tüm zamanların en sevilen üç oyununa daha fazla erişim kesinlikle kötü bir şey değil. Ayrıca, kendilerini eski gibi hissettiren bazı sorunları düzeltmek, yalnızca insanların bunları mümkün olan en iyi şekilde deneyimlemelerine yardımcı olacaktır. Örneğin Grand Theft Auto III'ün orijinal versiyonu sinir bozucu bir mücadeleye sahipti ve sonraki oyunlar, garip grafik sorunları ve aşırı yükleme süreleri de dahil olmak üzere geç PlayStation 2'nin birçok yaygın sorunuyla mücadele ediyor. Rockstar'ın tam olarak neyi değiştireceği şu anda bilinmemekle birlikte, bu sorunların çözüleceğini söylemek güvenli.


Yine de aynı kusurlar, orijinal üçlemeyi oynama deneyiminin bir parçası. Özellikle Grand Theft Auto III iyi yaşlanmamış ve çok fazla sorunu var. Bununla birlikte, oyun sanal alanın tanımlanmasına yardımcı oldu ve diğerleri arasında Saints Row ve Mafia gibi oyunlara ilham verdi . Bu, diğer oyunların temel düzeyde GTA serisinin muazzam başarısına yanıt verdiği anlamına geliyordu . Bazıları formülü taklit etti ve başarı bulamadı, diğerleri ise mekanik üzerinde yeniden karıştırdı ve geliştirdi. Buna karşılık, Grand Theft Autodaha sonra bu başlıklardan etkilendi. Bu başlıklardaki sorunlar daha sonra ilginçtir çünkü kapak tabanlı çekim gibi standart hale gelen çözümler hakkında bilgi verirler. Sandbox/aksiyon-macera oyunlarıyla ilgili tarihi bir diyaloğun parçası.


Mevcut dijital sürümler Grand Theft Auto III , Vice City ve San Andreas'ta bulunan bazı küçük sıkıntıları düzeltiyor . Ancak, bu sorunlar genellikle sadece teknolojik çeşitliliktedir ve donanım kısıtlamalarından kaynaklanır. Bunları kaldırmak aslında bu orijinal oyunları kendilerinin mümkün olan en iyi versiyonları haline getirir; plastik cerrahiden ziyade makyaj yapıyorlar.


Rockstar'ın daha önce yapılmış olmalarına rağmen dijital sürümleri kaldırmasının muhtemel nedeni oldukça basit: Oyunların bu sürümleri remaster ile rekabet edecek. Şirketin potansiyel karlarını tüketecekler ve yeniden düzenlemeyi daha az karlı bir çaba haline getirecekler. Rockstar, bu dijital sürümleri yeni platformlara getirmeye devam etmekle de ilgilenmeyebilir ve yeniden düzenleme, gelecekteki limanları kolaylaştırmak için bir fırsatı temsil ediyor.Bununla birlikte, oyunların bu kolay erişilebilir sürümlerini tamamen kaldırma seçeneği, oyuncuların ya dijital sürümleri zaten satın almış olmaları, orijinal disklere sahip olmaları ya da oyunları piyasaya çıktıkları gibi deneyimlemek için onları taklit etmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu seçeneklerden ilki daha genç veya yeni oyuncuları dışarıda bırakıyor, ikincisi genellikle sinir bozucu video oyunu yeniden satış pazarıyla uğraşmayı gerektiriyor ve üçüncüsü genellikle yasa dışı ve ahlaki açıdan şüpheli. Bu nedenle Grand Theft Auto üçlemesinin yeni kesin sürümü , oyunları deneyimlemek için harika bir yol olsa da, dijital sürümleri mağazadan kaldırmak akademik ve korumacı bir konumdan hayal kırıklığı yaratıyor.1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page