top of page

Epic Games Store Sonunda Başarılar Özelliğini Getiriyor

Yaklaşık üç yıl sonra, Epic Games Store'a Hades ve Rocket League gibi oyunlarla başlayan başarılar nihayet geliyor.Epic Games , 11 Ekim haftasından başlayarak nihayet vitrinine başarılar ekleyeceğini duyurdu.


Açıklama, bu haftanın başlarında Epic Games'in web sitesinde yapılan ve şirketin onayladığı başarıların başlangıçta yalnızca Rocket League , Hades , Pillars of Eternity , Kena: Bridge of Spirits , Zombie dahil olmak üzere belirli sayıda oyun için geçerli olacağı bir açıklamada yapıldı. Army 4 ve yakın zamanda piyasaya sürülen Alan Wake Remastered . Epic, yıl boyunca aralıklarla oyunlara başarılar eklemeye devam edeceğini de doğruladı."Geliştiricilerin platform Başarılarını hızlı ve kolay bir şekilde etkinleştirmeleri için bir dizi araç da dahil olmak üzere Epic Achievements sisteminin ilk kullanıma sunulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, önümüzdeki haftadan itibaren Epic kazanarak XP toplamaya başlayabileceğiniz anlamına geliyor. Epic Games'in resmi duyurusu, belirli oyunlarda başarılar" yazıyor.


Başarılar Epic Achievements olarak adlandırılacak ve PlayStation , Xbox ve Steam tarafından uygulanan tanıdık sistemlerin bir karışımı gibi görünüyor . Epic Achievements, oyun içi deneyime (XP) dayalı olarak dört kademeye ayrılacak ve oyuncular 1000 XP kazandıktan sonra bir platin başarım verilecek. Epic, her başarı seviyesi için XP değerlerini herkese açık hale getirdi. Değerler:


  • Bronz = 5-45 DP

  • Gümüş = 50-95 DP

  • Altın = 100-200 XP

  • Platin = 250 DP

Haber, Epic Games'in daha önce geçen yıl "geliştirici başarıları" olarak adlandırdığı ve stüdyolara bu özelliği bağımsız olarak dahil etmek için bir araç seti sağladığı bir başarı sistemini uyguladıktan sonra geldi. Epic Games, oyunculara halihazırda kazandıkları geliştirici başarılarını kaybetmeyeceklerini ve bir geliştirici başarılarını yeni sistemle entegre etmeyi kabul ederse geriye dönük olarak XP kazanacaklarını garanti etti.


Epic Games'in gönderisi, "Yeni sosyal özellikleri ve oyuncu ödüllerini bu yılın ilerleyen zamanlarında çıkaracağımız için, beklediğiniz daha fazla güncelleme için gözlerinizi dört açın."


2018'de piyasaya sürülen Epic Games Mağazaları, önde gelen dijital oyun mağazalarından biri olarak sürekli olarak öne çıktı. Platform, hesabı olan kullanıcılara, Grand Theft Auto V , Control , Between Us ve Star Wars: Battlefront II gibi yüksek profilli oyunlar da dahil olmak üzere haftalık çeşitli ücretsiz oyunlar sunuyor . Uygulama başlangıçta kullanıcılar tarafından eksik bir istek listesi seçeneği ve başarılar da dahil olmak üzere belirgin özellik eksikliği nedeniyle eleştirilirken, Epic Games Store birkaç önemli güncellemeyle istikrarlı bir şekilde geliştirildi.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page