top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

The Elder Scrolls Skyrim'de Nasıl Evlenirsiniz?

Skyrim'de evlilik, aşktan çok zorunlulukla ilgilidir ve arkadaşlık arayanlar, gittikleri her yerde onu kolayca bulabilirler.The Elder Scrolls V: Skyrim , oyuncuyu Tamriel'in en soğuk bölgelerinden birine sokar. Dragonborn tek başına ve yönsüz olarak gelse de, oyuncular bütün bir kıtayı arkadaşlık arayan insanlarla dolu bulacaklar. Skyrim sakinleri, evliliği başlatmak için aşkın gerekli bir bileşen olmadığını anlıyor. Zorluk ve çekişmelerle dolu bir dünyada, yükü taşımaya yardımcı olacak bir yoldaşınızın olması, ömür boyu sürecek bir taahhütte bulunmak için fazlasıyla yeterli bir nedendir.


Bazı potansiyel evlilik ortakları, Dragonborn'un seyahatlerinde tanıştığı ve küçük bir iyilik isteyen insanlardır, diğerleri ise Skyrim'in bir ucundan diğer ucuna oyuncuyla olan ve arkadaşlıktan kolayca çiçek açan bir bağ kuran hizip arkadaşlarıdır. belirli görev gereksinimlerini karşıladıktan sonra sevmek.


Mara Tılsımına Nasıl Gidilir?Dragonborn, Riften'e seyahat ederek ve Mara'nın bir rahibi olan Maramal'ın tavernanın patronlarına dini hakkında bilgi verdiği Bee & Barb'a giderek evlilik hakkında bilgi edinebilir. Ona yaklaşmak ve diyalog başlatmak, ona Mara ve Skyrim'de evliliğin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla soru sorma seçeneği sunacak.


Maramal, evlenmek için, potansiyel taliplerin evlilik için uygun olduklarını bilmelerini sağlamak için bir Mara Muskası (Restorasyon büyülerinin maliyetini %10 azaltır) takmaları gerektiğini açıklar . Biraz raket gibi görünüyor çünkü oyunun başlarında Mara Muskasını elde etmek için oyuncunun Maramal'dan 200 altın satın alması gerekiyor. Ayrıca zaman zaman zindanlarda bulunan canavarlardan da yağmalanabilirler ve genellikle Solitude yakınlarındaki Dainty Sload'ın enkazında sandıkta bir tane bulunur. Mara Muskasını aldıktan sonra, basitçe takın ve taliplerin Dragonborn'un sevgisi için rekabet etmeye başlamasını izleyin.


Evlilik Töreni Nasıl Yapılır?


Skyrim'in her yerine dağılmış 50'den fazla potansiyel evlilik adayı var . Ev arabalarından ve etkileşime giren temel NPC'lerden, Yoldaşlar gibi işe alınabilir paralı askerlere ve lonca arkadaşlarına kadar. Temel NPC'ler genellikle oyuncunun Mjoll'un kılıcını bulmak, White Run'da Ysolde için bir Mamut dişi kapmak veya Windhelm'deki Revyn Sardri için Viola'nın çalınan yüzüğünü iade etmek gibi küçük bir görevi yerine getirmesini gerektirir. Paralı büyücü Marcurio gibi diğerleri, yanlarında savaşması için onu kiralayan bir Dragonborn'a aşık olacaklar. Hemen ardından evlenme teklif edecek, oysa Sahabeler, herhangi birinin evlenme teklif edilebilmesi için görev sıralarının tamamlanmasını gerektiriyor .


O özel kişiyi bulduktan ve evlenmek için bir anlaşmaya vardıktan sonra, Dragonborn'a düzenlemeleri yapmasını söyleyecekler. Riften'e dönün ve Maramal ile tekrar konuşmak için Mara Tapınağı'na gidin. Düğün, oyuncunun Maramal ile konuştuğu andan 24 saat sonra gerçekleşecek, bu yüzden beklemek için saati kullanın ve süre biter bitmez tören başlayacaktır.


Bazı dost NPC'ler çifti tebrik etmek için düğüne katılacak ve yeminler edildikten sonra oyuncunun yeni eşiyle konuşmak, nerede yaşayacakları sorusunu soracaktır. Oyuncunun bir evi varsa, eşini onlarla orada buluşması için yönlendirebilir veya eşinin önceden var olan ikametgahına onlarla birlikte taşınabilir.


Skyrim'de Evliliğin FaydalarıEşin önceki mesleği ne olursa olsun, haneye katkıda bulunma isteklerini dile getirecek ve bir dükkân açarak her 24 saatte bir eşine 100 altın vereceklerdir. Eşyalar ayrıca eşten satın alınabilir ve eşe satılabilir.


Eşlerden, yemek tüketildikten sonra 600 saniye boyunca Magicka, Health ve Stamina Rejenerasyonlarını güçlendiren oyuncu için bir yemek pişirmeleri istenebilir. Bunlar, büyük savaşlar için envanterde depolanabilir. Lover's Comfort, Lycanthropy'den muzdarip olanlar için mevcut olmasa da, evli Dragonborns'un zevk aldığı bir başka nimettir. Lover's Comfort, Dragonborn'un becerileri sekiz saate kadar %15 daha hızlı öğrenme oranını artırır; bu, demircilik yaparken, simya yaparken veya savaşta o savaş baltasını sallarken gerçekten işe yarar .


Hearthfire DLC İle , Dragonborn ve eşleri bile onlarla yaşamak ve ek boons ve aile şaka sağlayan iki yetim çocuklara kadar benimseyerek, bir aile buluşmanızı başlayabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page