top of page

Grand Theft Auto III Oyun Oynamayı Sonsuza Kadar Nasıl Değiştirdi?

Grand Theft Auto The Trilogy: Definitive Edition'ın yakında piyasaya sürülmesiyle, üçüncü oyunun sektör üzerindeki etkisini anlamak önemlidir.Grand Theft Auto III , 2001 yılında piyasaya sürüldüğünde Rockstar için büyük bir hit olduğunu kanıtladı, milyonlarca kopya sattı ve Metacritic'te etkileyici bir 97 hasılat elde etti. Çıkışını takip eden yıllarda, Grand Theft Auto III , büyük ölçüde hikaye anlatımı ve açık dünya oynanışına verdiği önem sayesinde, tüm oyun tarihinin en etkili oyunlarından biri olduğunu kanıtladı.Hikaye açısından, Grand Theft Auto III , oyuncuların bir banka soygunu sırasında kız arkadaşına ihanet ettikten sonra intikam almak isteyen sessiz bir kahraman olan Claude rolünü üstlendiğini gördü. Hedeflerine ulaşmak için, ölümcül Leone Mafia da dahil olmak üzere Liberty City'nin en renkli karakterleri için çalışıyor. Oyun boyunca, işler bir dizi karanlık ve şok edici dönüşler alır.


Oyunun hikayesiyle ilgili her şey iyi yaşlanmamış olsa da, Grand Theft Auto III o zamanlar için inanılmaz bir hikayeye sahipti. Pek çok fantastik aksiyon-macera oyunu olmasına rağmen, Grand Theft Auto III özünde bir suç hikayesiydi ve buna uygun cesaretle övünüyordu. Ancak, başlık sadece sinirli değildi . Grand Theft Auto III genellikle oldukça komiktir, kara mizahıyla zengin ve daha fazlası sessiz kahraman kinayesinde eğlenir. Birçok yönden Grand Theft Auto III , diğer karanlık oyunları mümkün kılarken aynı zamanda onlar için en büyük karşılaştırma noktası haline geldi.


Ancak önemli olan sadece Grand Theft Auto III'ün hikayesi değil. Aslında hikaye, oyunun mirasının en önemli parçası bile olmayabilir. Bunun yerine, bu başlığın açık dünyasına düşüyor. In GTA III , oyuncular farklı araçlar çeşitli insanlarla dolu üç adalar çapraz olabilir. Liberty City'de gerçek bir his vardı ve oyuncular eski, tanıdık bir ev gibi hissedene kadar düzenini öğrenmeye teşvik edildi.


Oyunun ilk günlerinden beri açık dünyalar farklı kapasitelerde varken, Grand Theft Auto III işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Liberty City'nin detayı ve kapsamı, Saints Row ve Mafia da dahil olmak üzere bir ton farklı oyunun yolunu açtı . Grand Theft Auto III'ün dünyasının derinliği, oyunlardan tamamen farklı olarak oyunlar üzerinde doğrudan bir etkiye sahipti. Grand Theft Auto III'ten bu yana geçen yıllarda , yüksek derecede etkileşime sahip açık dünyalar, oyunun temel unsurları haline geldi ve bunların çoğu burada başladı.Oyunun kendisi dışında, Grand Theft Auto III çılgınca tartışmalıydı. İnsanlar oyunun şiddetini, fuhuş tasvirini ve çok daha fazlasını eleştirdi. Grand Theft Auto III'ün şiddeti teşvik ettiği iddiaları vardı ve oyun yüzünden gerçek davalar açıldı. Grand Theft Auto III hakkındaki konuşma , video oyunlarında kabul edilebilir olarak kabul edilenleri büyük ölçüde değiştirdi ve karanlık, olgun oyunlar çok daha kabul edilebilir hale geldi. Hemen hemen her Grand Theft Auto oyunu tartışmadan payını alırken, üçüncü girişin etrafındaki konuşma özellikle hararetliydi ve başarısı böyle bir öfkenin satışları engellemediğini kanıtladı. Bu daha sonra oyun oynamayı karanlık konuyu riske atmaya istekli çok daha fazla başlığa açtı.


Bu başarılara rağmen, Grand Theft Auto III artık oldukça eski hissediyor. Muharebe engelleyerek ve grafikler edilir - süre inanılmaz - look 20 yaşındaki. Ancak Grand Theft Auto III olmadan oyun oynamak çok farklı olabilirdi. Yani birlikte GTA Trilogy: Kesin Sürümü sonra bu yıl vizyona giriş, oyuncuların yeni nesil nihayet mümkün olabilir sını yaşamaya c o değişti her şey.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page