top of page

Arathorn II ve Gilraen'in oğlu , aynı zamanda Elessar ve Yolgezer olarak da bilinen Aragorn II , Kuzey'in Dúnedain'inin 16. ve son Reisiydi ; Daha sonra taç Kral Elessar Telcontar ( 1 Mart , 2931 - FO 120 , 26 veya SR 1541) Arnor Kralı , 35 Gondor Kralı ve ilk Gondor'un yüce Kral ve Arnor kısa döneminden beri Isildur . Büyük bir korucu ve savaşçıydı ve Isildur'un varisi olarak Narsil'in parçalarını taşıyordu, yeniden dövdü ve adını Andúril olarak değiştirdi ., Batının Alevi de, Yüzük Savaşı .


Aragorn soyundan gelen Elros Tar-Minyatur hattı yoluyla Andúnië'nin Efendileri için Elendil'in , Arnor ve Gondor'un yüce Kralı. Onun atası Arvedui'nin vakfetmiş olan Fíriel soyundan edildi Anárion'un doğumu oğulları doğurdu, Aranarth sıra Anárion'un doğumu son soyundan Aragorn yapım.


Sadece iki yaşındayken babası Arathorn, Orkları kovalarken öldürüldü . Aragorn daha sonra Ayrıkvadi'de Elrond tarafından büyütüldü . Annesinin isteği üzerine, Elendil'in soyundan gelen ve Isildur'un Varisi olarak gerçek kimliğinin bilinmesi durumunda babası ve büyükbabası gibi öldürüleceğinden korktuğu için soyu gizli tutuldu . Aragorn'un adı "Estel" olarak değiştirildi ve mirası 2951 yılına kadar söylenmedi.


Elrond, yirmi yaşındayken gerçek adını ve soyunu "Estel"e açıkladı ve ona Barahir'in Yüzüğü ve Narsil'in Parçalarını verdi . Elrond , Annúminas Asasını Aragorn'dan, eşyaya sahip olma "hakkıyla gelene" kadar alıkoydu . Aragorn, annesinin anavatanı Lórien'den yeni dönen, büyükannesi Galadriel'i ziyaret ettiği Elrond'un kızı Arwen ile tanıştı ve ona aşık oldu


Bundan sonra Dúnedain'e onaltıncı Reisi ve onun doğru rol üstlendiği Aragorn Kuzeyin Rangers o kimin krallık bölünme ve içinden yıkılan halkının geri kalanı ile yaşadığı vahşi için Rivendell'in konfor ve sol Angmar'ın Yüzyıllar önce savaşlar.


Aragorn , Gri Gandalf ile 2956'da tanıştı ve yakın arkadaş oldular. Gandalf'ın tavsiyesine kulak veren Aragorn ve Korucular , küçük ve tarımsal Hobbitlerin yaşadığı Shire olarak bilinen küçük bir ülkeyi korumaya başladılar ve o, Shire sınırlarının hemen dışındaki halklar arasında Yolgezer olarak tanınmaya başladı .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Gandalf

Comentarios


bottom of page