top of page

Meriadoc Brandybuck

Meriadoc " Neşeli " Brandybuck (daha sonra torununun doğumundan dolayı Meriadoc "Merry" Brandybuck I olarak bilinir) bir Hobbit ve Frodo'nun kuzenlerinden ve en yakın arkadaşlarından biriydi . O tekne ve midilli sevilen ve büyük bir ilgi vardı haritaların arasında Orta Dünya'da . Ayrıca Yüzük Kardeşliği'nin dokuz arkadaşından biriydi ve daha sonra Buckland'ın sekizinci Üstadı oldu .


Merry ÜÇ 2982'de doğdu . O tek çocuğuydu Saradoc Brandybuck ( TA 2940 - FO 11 ) Buckland Master ve Esmeralda aldı ( TA 2936 ? -), kız kardeşi Paladin II aldı . Bu onu Paladin'in aynı zamanda en yakın arkadaşı olan oğlu Pippin'in ilk kuzeni yaptı .


Merry genellikle hobbitler arasında en anlayışlı ve zeki olarak kabul edilirdi, örneğin Tek Yüzük'ü ve onun gücünü Frodo Baggins Shire'dan ayrılmadan önce bile bilmek . Bilbo'nun partisinden sonra Bag End'i korudu , Frodo'yu çeşitli ve genellikle istenmeyen misafirlerden korudu . Aynı zamanda Sam , Pippin , Fredegar Bolger (daha çok şişman formundan dolayı "Şişman" olarak bilinir) ve kendisinin Frodo'ya yardım etmesi için "Komplo"nun arkasındaki güçtü . Böylece, Yüzük Görevi başlamadan önce bile , Merry iyi hazırlanmış ve organize olmuştu; teçhizatlarını topladı ve getirdimidilliler . Bir Brandybuck olarak High Hay'deki kapının anahtarı da vardı . Eski Orman'dan geçen bu kestirme yol onlara iyi hizmet etti, çünkü Kara Süvarilerden kaçındılar ve onlara yardım eden Tom Bombadil ile tanıştılar . At Barrow-çıkışlar , Mutlu edinilen kılıcını , eseri Batılıların .


En Bree , o mevcut değildi Sıçrayan Midilli'ye zaman Frodo'nun aptalca halka koymak; ama dışarıda yürüyüş yapıyordu ve gelen Nazgûl tarafından neredeyse öldürülüyordu . At Rivendell'e , o haritalar okuyan ve onların yol çizme görüldü. Kardeşliğe onayı Pippin'inkinden biraz daha az isteksizlikle geldi ; Frodo'nun yolculuğu hakkında Shire halkına haber vermek için seçilen ikisi onlardı , ama sonunda Gandalf , Frodo ve Sam'e gösterilen dostluk ve sadakate inanarak , Elrond'un ikisine izin vermesini istedi.hobbitler gelir. At Amon Hen diye birlikte yakalandı Pippin'in bir grup tarafından Saruman'ın 'ın mücadele Uruk-hai , ama kendisi için iyi bir hesap yaptı ve Boromir Boromir girişimleri sırasında ölü olsa yiğitçe onu savundu.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page