top of page

Peregrin Took

Peregrin Took daha yaygın olarak bilinen Pippin'in bir oldu Hobbit ait Shire ve biri Frodo Baggins'in 'en genç ama en yakın arkadaşlarından. Yüzük Kardeşliği'nin bir üyesiydi ve daha sonra Shire'ın otuz ikinci Thain'i oldu.


Pippin, ÜÇ 2990 ( SR 1390 ) baharında Paladin Took II ve Eglantine Banks'te doğdu . Dört çocuğun en küçüğüydü ve üç ablası, Pearl , Pimpernel ve Pervinca vardı . Babasının kız kardeşi Esmeralda Took , Meriadoc Brandybuck'ın annesiydi ve bu nedenle Pippin ve Merry'yi ilk kuzenler haline getirdi. Babası aracılığıyla, Pippin, bir zamanlar Frodo Baggins'in ikinci kuzeniydi ve Bilbo'nun iki kez kaldırıldığı ilk kuzeniydi.


Buckland'a giderken , Frodo Baggins , Samwise Gamgee ve Peregrin Took , Gildor Inglorion liderliğindeki Elfler grubunun varlığı tarafından savuşturulan bir Kara Süvari ile karşılaştı . Meriadoc Brandybuck daha sonra Buckland'a vardıklarında onlara katıldı. Onlar tarafından pusu edildi Yaşlı Söğüt içinde Eski Orman , ve Tom Bombadil'in kendilerini kurtaran evine götürdü. Yolda Bree , Pippin ile yakalanmış Höyüklü Kişiler'in varlığı üzerinde Barrow-çıkışlar. Karşılaşmadan sonra, Pippin bir Westernesse Hançeri aldı . olarak Şahlanan Pony Frodo yanlışlıkla kaymış Tek Yüzüğü Siyah Riders dikkat çeken, onun parmağına. Bunların grubu, bir araya North Ranger , Yolgezer'in . Han gece Nazgûl tarafından saldırıya uğradı ve dört hobbit, gerçek adı Aragorn olan Yolgezer tarafından başarılı bir şekilde götürüldü. Aragorn onları , grubun bir kez daha Kara Süvariler tarafından saldırıya uğradığı Fırtınabaşı'na götürdü . Yaralı bir Frodo'yu Elf efendisi Ayrıkvadi'ye götürmek için aceleyle Glorfindel geldi ve onlara rehberlik etti. sonra Elrond'un Konseyi , Pippin ve Mutlu tarafından izin verildi Elrond'un Yüzük Kardeşliği'ni katılmak.


In Moria , Pippin düşüncesizce mağarada goblinleri roused ve onlara Kardeşlik varlığını ortaya çıkardı kuyunun aşağı bir taş, düştü. Gandalf'ın gazabına uğradı ve Pippin'i "bir Took'un aptalı" olarak nitelendirdi.


Amon Hen'deki Çatışma sırasında Pippin ve Merry , süreçte öldürülen Boromir tarafından korunuyordu . İki hobbit, Uruk-hai tarafından onları Yüzük Taşıyıcısı sanarak götürüldü . Isengard'a giderken Pippin, Lothlórien'den aldığı elf broşunu , peşinde olan Aragorn, Legolas ve Gimli'ye bir işaret olarak düşürdü . Bir Rohirrim bölüğü Uruk- hai'yi pusuya düşürdüğünde, Pippin ve Merry, Fangorn Ormanı'na kaçmayı başardılar ve burada Ağaçsakal Ent ile karşılaştılar.. Her ikisi de Fangorn'da geçirdikleri süre boyunca, boylarını büyük miktarda artıran Ent drajeleri içtiler . [Pippin ve Merry sonunda Ağaçsakal ile arkadaş oldular ve ona onlara ne olduğunu anlattılar. Entmoot'tan sonra, Entler Isengard'a karşı yürümeye karar verdiler. Pippin ve Merry, savaştan sonra Aragorn, Legolas, Gimli ve Gandalf ile yeniden bir araya geldi.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page