top of page

Kuyuorman büyük oldu orman içinde Orta Dünya'da doğu bölgesinde bulunan Rhovanion'da arasındaki Gri Dağları ve Gondor .


Ayrıca olarak bilinen büyük Yeşil , Eryn Galen veya Taur-e-Ndaedelos ve adlandırılmış yeniden sonraydı Eryn Lasgalen , GreenLeaves kerestesi .


Mirkwood, Rhovanion'un veya Wilderland'ın doğu kısmının çoğunu oluşturan, sınırlarını ve göreceli şeklini birçok çağ boyunca koruyan yoğun ve ağır bir ormanlıktı . Doğal arazi özellikleri (ormanın kuzey kesiminde), Tolkien'in haritasında Orman Nehri olarak adlandırılan ve Gri Dağlardan Long Lake'e kadar uzanan büyük bir nehir olan Mirkwood Dağları'nı ve buradan akan daha küçük bir nehiri içeriyordu. Mirkwood'un Dağlar Orman Nehri batı ile katılmak için Elf-kral 'ın Salonları . Bu daha küçük nehir, o kadar büyülendi (veya kirletildi ki), içine düşen herkeste uykuya ve unutkanlığa neden oldu.


Mirkwood'un iklimi nispeten ılımandı. Ormanın çalılıklarından geçen yollar dışında, Mirkwood'da Eski Orman Yolu ve Orman Yolu dışında yaygın olarak kullanılan çok az yol vardı . Mirkwood, kuzeyden güneye yaklaşık 600 mil uzunluğunda ve batıdan doğuya 250 mil genişliğindeydi. Hobbit olayları sırasında dev örümceklere ve Kral Thranduil ve orman elflerinin krallığına ev sahipliği yapmıştır ; Kuyutorman Ormancıları da ormanın küçük bir bölümünde yaşıyordu.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page