top of page

Minas Morgul

Minas Morgul , bir zamanlar Gondor'un bir kalesiydi ve Minas Ithil , Ay Kulesi olarak adlandırılırdı . Gondor krallığının en doğudaki tahkimatı olan Minas Ithil , Gondor Krallığı'nın doğu sınırlarını korudu ve Üçüncü Çağ'ın başlarında başkent Osgiliath'ı Mordor güçlerinden korudu . Gondor'un orduları zayıfladıkça, Mordor güçleri tarafından alındı ​​ve Gondor'a saldırmak için bir üs olarak kullanıldı ve bu süreçte karanlık kaleye dönüştü ve sonuç olarak yeniden adlandırıldı.


Minas Morgul olarak bilinen yüksek arazi vadide bulunan Morgul Vale ayaklarına Gölge Dağ . Ithilien bölgesini gözden kaçırdı ve Mordor, Morgul Geçidi ve Cirith Ungol Geçidi'ne giden dağlardan geçen tek geçişleri kontrol ettiMinas Ithil sadık tarafından yaptırılmıştır Númenorlular kaçan, Númenor içinde 'nin yıkımı İkinci Çağ'ın karşı bir savunma olarak, Mordor , ve konut edildi Isildur soyunun . Minas Ithil bir palantír , Ithil Taşı ve Gondor'un ilk Ak Ağacı'nı (Minas Ithil) barındırıyordu.


Minas Ithil, en parlak döneminde, iç avlularını gümüş ay ışığıyla dolduran ve duvarlarının gümüş ve beyaz parıldamasına neden olan güzel bir manzara olarak tanımlandı. Yüksek bir kaya rafına inşa edilmiş, duvarlarla çevrili beyaz mermerden bir şehirdi. Duvarların içinde beyaz evler ve yüksek bir kule vardı. Duvarların ve kulenin birçok penceresi vardı ve kulenin tepesi yavaşça ileri geri dönüyordu. Bir yol kaçtı Osgiliath'tan üzerinde Anduin yoluyla Ithilien'e şehre ve içine Gölge Dağları geçti Mordor geçişte yoluyla.


Dikkatli Barış'ın sona ermesiyle birlikte Minas Morgul'dan Ithilien terkedilene kadar terör ve savaş Gondor'a yönlendirildi . Yüzük Savaşı sırasında Osgiliath'a saldıran ve Gondor Kuşatmasını üstlenen ordu Minas Morgul'dan geldi.


Modada Minas Morgul, Minas Tirith'e çok benziyor, sadece bozuk. Başlangıçta şehrin duvarları solgun ay ışığıyla parlıyordu, ancak Yüzük Tayfları'nın kontrolü altında, çok uzun süre kalırlarsa yaşayan insanların zihinlerinin deliliğe koşacağı bir korku şehri haline geldi. Kulenin en üst sırası yavaşça dönüyordu ve duvarlar soluk parlak bir parıltıyla aydınlanıyordu.


Şehrin bu konuda garip bir uyanıklığı vardı ve Morgul Vale'ye davetsiz misafirler her zaman dikkat çekiyordu . Şehre yaklaşanların çoğu onu görmeye dayanamadı ve izlendiğini hissetti.


Yüzük Savaşı Aragorn ve Gandalf köprü kırdı ve askerlerini korumak için ateşe şehre önce alanlarını ayarlamak Çapraz yollar .


Savaştan sonra, Aragorn (Kral olarak) Faramir'e , Ithilien'deki Minas Tirith'in güneydoğusundaki Emyn Arnen'deki meskenini yapmasını tavsiye etti ve Morgul Vadisi'ndeki Minas Ithil'in, Minas Morgul olarak geçirdiği yıllar tarafından yağmalanan Minas Ithil'in tamamen yok edilmesini emretti. ' zamanla temizlenecek olsa da, hiç kimse orada uzun yıllar yaşayamaz

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Minas Anor

Comments


bottom of page