top of page

Legolas bir oldu Sindarin Elf parçasıydı Yüzük Kardeşliği de Üçüncü Çağ . Elvenking Oğlu Thranduil'i ait Kuyutorman'da Legolas Kuyutorman'daki en prens, bir haberci ve usta okçu oldu. Keskin görüşü, hassas işitmesi ve mükemmel okçuluğu ile Legolas, Orta Dünya'daki yolculuklarında Kardeşlik için değerliydi . Uzun süredir devam eden farklılıklarına rağmen cüce Gimli ile arkadaş olmasıyla tanınırdı .


Legolas, Kuzey Mirkwood Elflerinin Kralı Thranduil'in tek oğluydu . Doğum tarihi ve annesinin adı kesin olarak bilinmiyor.


Legolas , Elf efendisi Elrond'un Gollum'un kaçışını tartışmak üzere babasının bir habercisi olarak düzenlediği büyük toplantı olan Ayrıkvadi'deki Elrond Konseyi'ne geldi . Konsey, "Dokuz Süvari"ye karşı savaşmak için "Dokuz Yürüteç"i seçerken, Legolas elfleri temsil etmek ve Tek Yüzüğü yok etmek için yola çıkacak Kardeşliğin üyelerinden biri olmak için gönüllü oldu .


Yolculukları boyunca, keskin gözleri nedeniyle Legolas arkada kalırdı. On Caradhras ashabına içinden pulluk için mücadele oysa Legolas küçük baskı geride bırakarak, kar üzerinde çevik çalıştırmayı başardı. Gandalf tavsiyesini verdiğinde, Legolas Moria'dan geçmeye karşı oy kullandı . Sabah, Kardeşliğin yolu warglar tarafından kesildi ve Legolas onları savunmak için savaştı. Savaştan sonra, hasar görmüş olanı kurtarmak için oklarını aldı.


Gimli onunla Moria'da tartıştı ( Elfler ve Cüceler arasındaki eski kavga düşünüldüğünde bu beklenmedik değildi ) - Legolas'ın babası Thranduil bir zamanlar Gimli'nin babası Glóin'i hapse atmıştı.


Ancak Gimli, Elf Lady Galadriel'i nazik sözlerle selamladığında, o ve Gimli arkadaş oldular. Kardeşlik Lothorien'den ayrılmadan önce, Legolas'a yeni bir Galadhrim uzun yayı verildi . Kardeşlik Anduin Nehri üzerinde seyahat ederken, yeni yayını kullanarak karanlıkta tek bir ustaca atışla bir Fellbeast üzerinde bir Nazgûl'u tepeden vurmak için kullandı .


Kardeşliğin dağılmasından sonra, Legolas ve Aragorn , Boromir'in düşüşü için bir ağıt şarkısı söylediler . Daha sonra o, Aragorn ve Gimli , Merry ve Pippin'i alan Uruk-hai'nin ardından Rohan'da koşarken yolu gösterdi . O hafta boyunca , Rohan Süvarileri'nden Gimli ile sık sık birlikte binecekleri Arod adında gri bir at aldı .


In Fangorn Ormanı , Legolas, Aragorn ve Gimli Gandalf ile tekrar bir araya geldi, şimdi Ak Gandalf aradı. Buluşmaları üzerine Gandalf, Galadriel'in mesajlarını onlara iletti.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Gandalf

Aragorn

Boromir

bottom of page