top of page

Final Fantasy XIV Endwalker'ın Yeni Mekanları ve Sınıfları Şimdiye Kadarkilerin En İyisi

Endwalker, Final Fantasy XIV'ün uzun süredir devam eden anlatısının bir sonucudur, ancak uzun süredir hayranlar için muhteşem yeni içeriklerin başlangıcıdır.Final Fantasy XIV için nasıl bir yolculuk oldu . 2010'da piyasaya sürülen Square Enix MMO, sıcak bir karmaşanın tanımıydı ve öyle olağanüstü bir şekilde kırılmış bir durumda piyasaya sürüldü ki, geliştiriciler tüm alanı yok etmek için bir ejderhayı yumurtadan çıkardı.A Realm Reborn, zamanının en sevilen MMORPG'lerinden biri haline gelen ve diğer büyük oyunlara ciddi bir rekabet getiren bir MMORPG'yi başlattı. Oyunu çevrimdışına almak ve tüm dünyayı yeniden başlatmak kesinlikle bir kumardı, ama işe yaradı. Şimdi başladı hikaye Reborn Bir Diyar olduğu içinde sona ermek Endwalker , yeni yerler, sınıfları ve büyük hikayesi genişleme ekler başladı destan tamamlamasından dördüncü genişleme paketi Final Fantasy XIV 'ın şu anki devam eden bir anlatım. Bu sonuca varmak için oyuncular, CBR'nin oyun için uygulamalı bir medya etkinliğinde ön izlemeyi başardığı iki önemli yeni yere seyahat edecekler.


Uygulamalı deneyimimiz için oyun Old Sharlayan'ın yeni hub dünyasında başladı. Herhangi bir görev veya aktif NPC ile dünyayı göremesek de, oyunda gördüğümüz en muhteşem dünyalardan biri olduğunu inkar etmek zor. Eski Şarlayan, kasvetli bir havası olan devasa bir sahil limanıdır. Aktif bir yerel ekonomi olmasa bile, iksir satan Lalafell'lerle ve bir sonraki maceralarına hazırlanan yorgun maceracılarla dolduğunda ne kadar muhteşem ve hareketli olacağını hayal etmek kolay.


Oradan iki yeni bölgeye geçtik, Thavnair ve İmparatorluk Başkenti Garlemald. Garlemald, harap olmuş Magitech araçlarıyla çevrili ve beyaz karla kaplı, bölgeyi keşfederken gerçekten unutulmaz bir atmosfer yaratan etkileyici, ıssız bir arazidir. Orada, çoğu teknoloji temelli gibi görünen her türden korkunç düşman bulduk. Boyunca gerçek zorluklar vardı, ancak iki yeni sınıf sayesinde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktu.


Önizleme boyunca, her ikisi de FFXIV'ün mevcut sınıflarının inanılmaz derecede doğal evrimleri gibi hissettiren destek odaklı Sage ve DPS odaklı Reaper sınıflarına bir göz atabildik . Bilge, bir destek rolünde oynamak çok eğlenceliydi ve heyecan verici iyileştirme mekanikleriyle dolu. Baş Sage tamircisi Kardion, oyuncuların 360 derecelik bir etki için bir hedefe ve yakındaki düşmanlara %30 daha az hasar veren Phlegma gibi belirli büyü saldırıları yaparak iyileşmelerini sağlayan bir etkidir. Esasen, Bilge bir savaş doktoru rolünü doldurur, destek vermek isteyen ancak Cure büyüsünü kullanarak arka planda saklanmaktan memnun olmayan oyuncular için mükemmeldir.Ancak Reaper, oynaması en eğlenceli ve en çok zaman geçirdiğimiz kişiydi. Yeni başlayanlar için, Final Fantasy tarzı siyah pelerinli bir görünüme ve devasa bir tırpana sahip olan Reaper, cehennem kadar havalı görünüyor. Sınıf yetenekleri de muhteşemdi. Hell's Ingress ve Hell's Egress, savaş alanında yukarı ve aşağı ışınlanmanıza izin vererek her yerde olmanızı sağlar. Bu, özellikle savaşın ortasına girmek veya sağlığı iyileştirmek ve güçlendirmeleri kullanmak için geri çekilmek için yararlı olduğunu kanıtlıyor. Soul Gauge mekaniği, güçlendirilmiş bir duruma ulaşmak için birden fazla yığının dengelenmesi gerektiğinden biraz daha karmaşıktı, ancak bazı daha büyük karşılaşmalar için öğrenmeye değerdi.


Bu büyük karşılaşmalar, oyuna yeni eklenen Thavnair'in kıyılarında gerçekleşti. Thavnair, bizi çabucak ortaya çıkaran dev fil heykellerinden devasa, korkunç maymun ve kaplumbağa benzeri canavarlara kadar birçok karaktere sahip devasa bir orman ortamından oluşan Garlemald'dan biraz daha gür. Uzakta, ön izlemede zirvesine giden bir rota bulamamış olsak da, muhteşem pembe renkli kristalden oluşan devasa bir zirve her şeye bakıyor. Burada yapılacak çok şey var ve yeterince çeşitli ortam var, ancak anahtar özellik arka planda beliren korkunç Zot Kulesi olmalı. Thavnair'de nerede olursanız olun, gökyüzüne uğursuz bir enerji ışını ateşleyen Zot Kulesi görünür.


Zot Kulesi, oyunun yeni zindanı ve gerçekten göz korkutucu bir manzara. İç mekan, gökyüzüne doğru uzanan ürkütücü, organik kulelerle doludur. İçeride üç Büyücü Kızkardeşle karşılaştık: Minduruva, Sanduruva ve Cinduruva. Özellikle son aşamada, üçünün de aynı anda savaştığı, bir kız kardeşin düşerken diğerlerini dirilttiği son aşamada, onlar itici değiller. Kulenin zorlu bir deneyim olduğu kanıtlandı, ancak dengeli bir partinin (veya yenilenen GÜVEN sisteminin) yardımıyla sebat edebildik.


Adil olmak gerekirse , Endwalker'da gördüklerimiz hakkında çok fazla bilgi vermemeye çalışıyoruz . Gördüklerimiz bir avuç açık dünya karşılaşması ve göz korkutucu Zot Kulesi ile sınırlıyken, karşılaştığımız şey kesinlikle dikkat çekiciydi. Final Fantasy XIV'ün feci lansmanından sonra ne hale geldiğini görmek , gerçekten çağlar için bir hikaye. Dahası, geliştiriciler bize Endwalker'ın şu anki birincil devam eden anlatının sonucu olmasına rağmen, kitlesel olarak popüler MMO'nun sonuna yakın olmadığı konusunda bize güvence verdi .Zorlu lansmanına rağmen, FFXIV bugün piyasadaki en yüksek puanlı MMO'lardan biri ve yeni ve eski hayranların, Endwalker'ın 23 Kasım'da PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te yayınlanmasından önce yetişmek için bolca zamanı var . Henüz sürüşe çıkmamış olanlar için Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ve üç genişleme paketi Heavensward, Stormblood ve Shadowbringers şu anda mevcut.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page