top of page

Stardew Valley'de Sebastian ile Nasıl Arkadaş Olunur

Stardew Valley'de Sebastian, odasından sık sık çıkmadığı için arkadaş edinmek zordur, ancak yine de yapılabilir.Stardew Valley'in Sebastian'ı, aslında inek bir adam olduğu ortaya çıkan karanlık, düşünceli romantizm seçeneğidir. Robin'in ilk evliliğinden olan oğlu ve kocası Demetrius'un üvey oğlu. Genelde gün boyunca odasının dışında bulunmadığından ve özellikle erken saatlerde elde edilmesi zor olabilecek bazı tuhaf beğenilere sahip olduğu için kur yapmak zor olabilir. Biraz bilgi ve birikimle bu huysuz adamı kazanmak mümkün.İlk kalp olayı herkes gibi iki kalpte olur. Ona ulaşmak için Donmuş Gözyaşları, Obsidyen, Kabak Çorbası, Sashimi, Void Yumurta, Pisi Balığı veya Kuvars vererek Sebastian'ı kazanmanız gerekecek. Başlangıçta en kolayı, ona Donmuş Gözyaşları ve Kuvars vermektir, çünkü bunlar madenlerde oldukça erken bulunabilir ve biraz yaygındır. Ona ulaşmak için Cuma günlerini Salon'da beklemek, Sam'le cumartesileri şehirde veya yağmurlu günlerde sahilde takılmak en kolayı.


Sebastian'ın Bir İşi Olduğunu Keşfetmek


Bu kolay bir şey çünkü sadece odasını, her zamanki yerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Eğer orada değilse, onu tetikleyeceği gün veya saatte tekrar gelin. Bilgisayarında çalışıyor olacak ve bir şeyi bitirene kadar bir dakika beklemenizi isteyecek. Bekleme veya ayrılma seçeneğiniz olacak, ancak ne seçerseniz seçin, işini çabucak bitirecek. Onunla biraz daha sohbet edeceksiniz ama buradaki seçeneklerin hiçbiri arkadaşlığı etkilemeyecek, bu yüzden istediğiniz seçenekleri seçmekte özgürsünüz. Bu sahne, Sebastian'ın sadece annesinin bodrumundaki bilgisayarında oynamadığını, aynı zamanda pek sosyalleşmediği için bilgisayar programcısı olarak uzak bir işi olduğunu göstermekle ilgilidir.


Sebastian'ı Motosikletinde Çalışırken Bulmak


Sıradaki olay kısa ama ilginç. Bu dört kalp olayını tetiklemek için Robin'in evinin 11:00 ile 17:00 saatleri arasında olduğu dağlara gitmeniz gerekecek. Sebastian'ın motosikleti üzerinde çalıştığı bir sahneyle karşılaşacaksınız. Vadinin dışında uzun yolculuklar yapmaktan hoşlandığını ve belki de biraz zaman alacağını söyleyecektir - eğer ona yeterince kur yaparsanız. Burada diyalog seçeneği yok, sadece gelecekteki en iyi arkadaşın veya kocan hakkında biraz daha bilgi edin.


Sebastian ile Dungeons & Dragons OynayınBu, tetiklemesi kolay ama katılması gerçekten eğlenceli olan başka bir oyun. O evdeyken Sebastian'ın odasına girin ve onunla ve Sam'le birlikte Stardew'in D&D versiyonuna davet edileceksiniz . İstediğiniz herhangi bir sınıfı seçebilirsiniz, bunun bir sonucu veya bonusu yoktur, ancak kampanyada nasıl yaptığınıza göre puan alacaksınız. En iyi puanı almak için ön kapıdan geçmeyi seçin, saldırın, ardından iskeleti engelleyin, sol koridordan aşağı inin ve kapsülleri yok edin. Son savaş seçenekleri, hangi dersi aldığınıza bağlıdır. Savaşçılar arkadaşlarını savunmalı; şifacı Sebastian'ın karakterini iyileştirmeli, sihirbaz ise Kalkan Tılsımı kullanmalıdır.


Sebastian Ile Boardwalk'ta Tanışın


Burası romantikleşmeye başlayabilir. Yağmurlu bir günde, öğleden sonra 12 ile akşam 11 arasında, temelde gün içinde öğleden sonra, akşam geç saatlere kadar herhangi bir zamanda sahile gidin. Sebastian iskelede olacak ama seni gördüğüme sevindim. Çoğu insanın aksine, sizinle takılmayı gerçekten sevdiğini ve birlikte yağmurlu denize bakarken şemsiyesinin altında durmanıza izin vereceğini söyleyecektir.


Sonunda Sebastian Ile Motosiklet Gezintiye Çıkın


On kalpte, sonunda söz verdiği motosiklet yolculuğuna çıkacaksın. On kalple, akşam 8 ile gece yarısı arasında dağa gidin. Sebastian dışarıda bisikletiyle gezintiye çıkmak için hazırlanıyor olacak. Sevdiği bir yere giderken sizi ona katılmaya davet ediyor. Atladınız ve sizi şehir manzarasına götürürken Sebastian'ın bisikletinin arkasına bindiğiniz bir sahneye maruz kaldınız. Sigara içmeden ve manzara hakkında ne düşündüğünüzü sormadan önce size olan sevgisini itiraf edecektir. Cevap vereceksin ama sigara içmesi hakkında yorum yaparsan biraz sinirlenir. Her iki durumda da, yıldızların altında öpüşeceksin. On kalpte birden fazla kişinin olması da mümkündür, bu durumda tüm potansiyel adayların karşınıza çıkacağı çok farklı bir olayla karşılaşacaksınız.


Sebastian'ın Yaralı Bir Kurbağayı Kurtarmasına Yardım EtmekEvlendikten sonra meydana gelen bu son olayın birden fazla kısmı vardır. Yağmurlu bir günde sabah 6 ile akşam 7 arasında dağa gidin, bolca zaman. Sebastian göl kenarında takılacak ve bulduğu yaralı bir kurbağayı kurtarmaya çalışacak. Sizden yardım isteyecek ve onu başarıyla yakaladıktan sonra onunla ne yapacağınıza karar vermeniz gerekecek. Sebastian'dan farklı tepkiler gelecek ama sonunda kurbağayı eve götürecek.


Ertesi gün 06:20 ile 19:00 arasında evinize tekrar girmeniz gerekecektir. Evinizin bulunduğu alanda masanın üzerinde bulunan D&D ürünleri yerine teraryum olacaktır. Kurbağa için yaptığını ve daha iyi olduğunu açıklayacak, ama yalnız olup olmadığını merak ediyor. Diyalog seçenekleri ve kurbağa barınağı fikrini seçerek Sebastian'ın heyecanlanacaksınız ve her biri kendi tepkisine sahip daha fazla diyalog seçeneği elde edeceksiniz. Daha sonra, bölgesinde küçük bir kurbağa ile kalıcı olarak bir teraryum olacak.

57 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page