top of page

Tüm Zamanların En İyi Anime Açılışı Hangisi?

Her yıl çok sayıda harika anime açılışı ile tüm zamanların en iyilerini seçmek zordur, ancak Bebop'tan Eva'ya bu beşi kesinlikle çekişme içindedir.Amerikan TV tema şarkılarının çoğunlukla kısaldığı ve neredeyse yok olma noktasına geldiği bir çağda, anime açılış temaları hem müziğin hem de animasyonun inanılmaz vitrinleri olmaya devam ediyor. Her yıl düzinelerce harika anime açılışı ile tüm zamanların en iyisini seçmek zor bir karardır ve kesinlikle hayranların yakın zamanda bir fikir birliğine varamayacakları bir karardır. Aşağıdaki beş anime açıklıkları - dan Kovboy Bebop için Pokémon - ancak kesinlikle bu tartışmada çekişme içinde olmalıdır.


Tank! - Kovboy BebopAmerikalı hayranlarla en iyi anime açılışlarını tartışırken, Cowboy Bebop açılış teması "Tank!" iyi bir sebepten dolayı en popüler seçeneklerden biridir. Yoko Kanno ve The Seatbelts'in caz stilleri, Bebop'un genel çekiciliğinin büyük bir bölümünü oluşturuyor ve açılışın patlayan kornaları, izleyicilerin harika bir şey izlemek üzere olduğunu anında duyuruyor. Doğru bir şekilde "Tank!" denilebilir. Bebop Adult Swim'de yayınlandığında yüz binlerce masum Amerikalıyı anime hayranlarına bağladı. Netflix canlı aksiyon versiyonunun orijinal müziği eklediğinden emin olmasına şaşmamalı .


Zalim Bir Meleğin Tezi - Neon Genesis Evangelion


Olduğu gibi harika, Cowboy Bebop'un açılışı çoğu anime açılışına göre nispeten karakteristik değil, bu nedenle "En İyi Anime Açılışı" başlığı için ortamın genel güçlü yönlerine daha fazla uyan bir şey seçmek belki daha mantıklı. Yoko Takahashi tarafından seslendirilen Neon Genesis Evangelion'dan "A Cruel Angel's Thesis" , anime açılışlarının en popüler türlerinden birine örnek teşkil ediyor: yine de karanlık, genellikle iç karartıcı bir hikayeye mükemmel bir eşlik eden hareketli pop şarkısı. Açılışa eşlik eden gizemli yanıp sönen görüntüler ve metinler o kadar ikonik ki, meme yapımcıları herhangi bir şey için bir "anime açılış" yapmak istediklerinde başvurulacak referans haline geldiler .


Guren No Yumiya - Titan'a Saldırı


Attack on Titan'ın ilk açılış teması olan "Guren no Yumiya", onu izleyen gösteriden daha iyi olabilecek bir açılış. Attack on Titan'ın tartışmalı hikayesi hakkında söylenebilecek çok şey var , ancak dizinin en sert eleştirmenleri bile "Guren no Yumiya"nın çok başarılı olduğunu kabul etmek zorunda. Linked Horizon'un senfonik metali anında kan pompalarken, görseller Wit Studio'nun animasyonunu en iyi şekilde sergiliyor ve eşzamanlı bir korku ve heyecan atmosferi oluşturuyor. "A Cruel Angel's Thesis" gibi bu açılış da birçok remikse konu oldu -- müzik hemen her şeyi daha heyecanlı hale getirebilirdi .


Dream Island Saplantılı Park - Paranoya Ajanı


Paranoia Agent'tan Satoshi Kon'un kült TV dizisi "Dream Island Obsessional Park"tan biraz küçümsenmiş bir seçim , kesinlikle orada açılan en ürkütücü anime. Kon'un açılıştaki amacı, izleyicileri şovun gece geç saatlerde uyandırmaktı ve Susumu Hirasawa'nın patlayan elektronik müziği ve saçma sözlerinin karakterlerin garip, yarı kıyamet arka planlarının ortasında histerik bir şekilde güldüğü sahnelerle birleşimi kesinlikle hile yapıyor. İnanılmaz bir anime için unutulmaz bir açılış.


İlk ABD Teması - PokemonDublaj temalı bir şarkı olduğu ve rezil 4Kids Entertainment'tan bir şarkı olduğu düşünüldüğünde bu tartışmalı bir seçim olabilir, ancak bununla yüzleşelim: Jason Paige tarafından gerçekleştirilen ilk Amerikan Pokemon teması kesinlikle harika. Bu belki de uluslararası bir dublaj şirketinin bir anime temasının orijinalinden inkar edilemez derecede üstün olduğu tarihteki tek zamandır. Bu şarkının ne kadar harika olduğunu kanıtlamak için, diğer tüm uluslararası dublajlar Japonca yerine Amerikan temasını çevirmeyi seçti. İlk Pokemon patlaması sırasında büyüyen herkesin yakınında şarkı söylemeye başlayın ve bir şarkıya eşlik etmeye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz. En iyi anime açılışı olmasa bile kesinlikle en iyisi olmak istiyor -- hiç kimsenin olmadığı gibi.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page