top of page

Avatar Anatomisi, Aang'in Vücudu Hakkında 5 Unutulmuş Gerçek

Aang, Avatar serisindeki en güçlü karakterlerden biridir, ancak bazı yeteneklerini ve bedensel tuhaflıklarını unutmak kolaydır.Yüksek ruhlu bir kahraman ve şımarık başkahraman olan Aang, Avatar serisindeki en güçlü karakter olduğunu unutmamızı kolaylaştırıyor . 100 yıl boyunca bir buzdağında donmuş olmasına rağmen, kronolojik yaşı olan 112, ne kişiliğine ne de görünüşüne yansımıştır. Aang'ın kaygısız dış görünüşü, genç biyolojik yaşının doğal bir uzantısıdır , bu da Avatar olarak sorumluluklarını daha da zorlaştırır ve vücudunu serinin dünyasında daha eşsiz olanlardan biri yapar.


İşte Avatar Aang'ın görünüşü ve yetenekleri hakkında unutmuş olabileceğiniz bazı büyüleyici gerçekler.


Aang'ın Karakter Tasarımı Budizm Ve Taoizm'den İlham AldıAvatar yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko, Aang'in karakterini tasarlarken Budizm ve Taoizm kavramlarını kullandılar. Bu sadece dış görünüşünden değil, iç anatomisinden de belli oluyor. Bu etkiler kıyafetinde de görülebilir. Turuncu, bol elbisesi Budist rahiplerin giyim tarzıyla bir bakıma örtüşüyor.


Avatar, iç makyajıyla ilgili olarak, vücudunda bu chi yolları boyunca uzanan Air Nomad dövmelerinin kanıtladığı gibi, chi fikrine dayanır. Aang aynı zamanda vejeteryan bir diyeti teşvik eden Taocu dini emirlere paralel olarak çalışan bir vejeteryandır. Bunun da ötesinde , dizinin animasyon stili genel olarak Japon animesinden açıkça etkileniyor ve dört bükülme biçiminin kökleri de birçok Doğu dövüş sanatları stilinde var .


Aang, Ruhlar Dünyasına Ve Ötesine Girmek İçin Spirit Projeksiyonunu Kullandı


Avatar olarak Aang çok ruhani bir insandır ve geçmiş yaşamları, Ruhlar Dünyası ve duyu chi'si ile bağlantı kurabilir. Avatar'ın ölümlüler ve ruhlar dünyası arasındaki köprü olduğu söylenir ve buna göre Aang kendini birçok kez ruhlar dünyasına yansıtmıştır. Bunu ruhsal projeksiyon kullanarak yapar.


Ruhsal projeksiyon, kişinin yüksek düzeyde bir maneviyat sahibi olmasını gerektiren benzersiz bir hava bükme tekniğidir. Esasen, Aang meditasyon yaparak, içsel ruhsal bağlantısını bularak ve ruh dünyasına girerek bedeninden ayrılabilir. Aang'in bu tekniği kullanmasına bir örnek, meditasyon yoluyla kendisini ruhsal olarak Ruhlar Dünyasına yansıttığı "Kuzey Kuşatması"ndadır. Spirit World'de, duygu gösteren herhangi bir kişinin yüzünü çalabilen çok eski ve bilgili bir ruh olan Koh the Face Stealer ile yüz yüze gelir. Spiritüel projeksiyon, Avatar Korra'nın astral projeksiyon adı verilen formdaki varyasyonundan farklıdır. Jinora'nın sözleriyle spiritüel projeksiyon karmaşık bir hava bükme tekniğidir, astral projeksiyon ise bir enerji bükme tekniğidir.


Aang, aynı zamanda, orijinal seri boyunca manevi spot ışığında en sık gösterilen, kendinden önceki selefi Avatar Roku gibi, geçmiş yaşamlarıyla bağlantı kurmak için de kullandı. In Avatar devlet Aang böyle o suya kendini batık ve güçlü Subükme Ateş Ulusu'nun filo yok etmek kuvvetli yeterince elde etmek Okyanus Ruh ile katıldığında gibi diğer ruhları ile bağlanabilir.


Avatar Aang'in Enerji Bükme Zaman İçinde İyileştirildiEnerji bükme, başka bir kişinin yaşam enerjisini bükme uygulamasıdır - dört temel bükme stilinden önce gelen bir form. Enerji bükme yeteneği aslan kaplumbağa tarafından Aang'a aktarıldı ve Ozai ile yaptığı son savaşında Aang, Ateş Lordu'nun bükülmesini ortadan kaldırmak için enerji bükmeyi kullandı.


On yıllar sonra, Aang'in enerji bükme yeteneği büyük ölçüde gelişti. Devam serisi The Legend of Korra'da, Aang'ın kan büken bir suç lordu Yakone'nin bükülmesini nispeten kolaylıkla ortadan kaldırdığı bir geri dönüş görüyoruz. Bu sahnede, başlangıçta Aang'in bir mahkeme salonu ortamında Yakone'nin gücüne karşı mücadele ettiğini görüyoruz. Kan bükücü, Avatar'ın bir dizi merdivene fırlatıldıktan sonra bilincini kaybetmesiyle hareketini oldukça kolay bir şekilde kısıtlayabilir. Avatar durumunu kurtarmak için kullanan Aang, sonunda suçluyu yakalar ve bir kez daha Avatar durumunu Yakone'un yasadışı bükülme kontrolünden kaçmak için kullanır.


Aang, onun elinden kurtulduktan sonra, mahkûmu toprak bükmeyi kullanarak çabucak yakalar ve hiç şans tanımaz - hemen bükülmesini elinden alır. Gelişmiş ve verimli enerji bükmesi, rakibinin yeteneklerini neredeyse anında kaybetmesi anlamına geliyordu.


Aang, Jinora'ya Kadar En Genç Hava Bükme Ustasıydı


Hava Tapınağındaki çocukluğunda bile Aang çok yetenekli bir bükücüydü. 12 yaşında mavi ok dövmelerini alan Aang, şimdiye kadarki en genç hava bükme ustası oldu (gerçi torunu daha sonra 11 yaşında en genç usta olarak onu geçecekti). Orijinal dizinin hediyesi olarak, Aang (teknik olarak 112 yaşında), yeteneğini sadece bir yılda dört elementin hepsini kullanma konusunda yetkin hale getirmek için kullanıyor.


Buzdağındaki Çocuk 100 Yıl Dondurulduğu İçin Genç Öldü100 yıl boyunca donmak, Aang'ın vücuduna büyük zarar verdi ve erken ölümüne yol açtı. Bir buzdağında donmuş halde geçirdiği süre boyunca Aang, yaşam enerjisinin çoğunu tüketen sabit bir Avatar durumundaydı. Avatar Roku 70 yaşında ve Avatar Kyoshi 230 yaşında ölüyor. Evet, doğru duydunuz: 230 .


Aang, mirası ve başarıları dünyasının insanları tarafından asla unutulmayacak olsa da, ölmeden önce nispeten genç 66 yaşına ulaşacaktı. Barışın temsilcisi ve Avatar'ın en son enkarnasyonu olan Korra , The Legend of Korra'da Aang'in mirasını güçlendirmeye devam ediyor . Devam serisinde Aang, Korra'nın enerji bükmeyi öğrenmesine yardımcı olur ve ölümde bile onun bir akıl hocası olduğunu kanıtlar. Gösteriyi izleyenler, Aang'ın çatışmalar karşısında müzakere etme istekliliğinden ve düşmanları da dahil olmak üzere tüm yaşam biçimlerine saygısından çok şey öğrenebilirler.

113 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page