top of page

Death Note Yeni Kısa Öyküler Koleksiyonuyla Geri Dönüyor

Death Note'un orijinal yaratıcıları Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata, yeni bir kısa öykü koleksiyonuyla Shinigami dünyasına geri dönüyor.Death Note'un orijinal yaratıcıları, yazar Tsugumi Ohba ve sanatçı Takeshi Obata, Light Yagami'nin dünyayı değiştirme girişiminin ardından geçen kısa öykülerden oluşan bir koleksiyonla diziye geri dönüyor.


Death Note Short Stories , Light Yagami'nin orijinal seride ölümcül Death Note'u kullanmasından dünyanın nasıl etkilendiğini gösteren bir defaya mahsus manga kısalarından oluşan bir koleksiyon olacak . Yeni koleksiyon, bu yılki New York Comic Con'da VIZ Media'nın panelinde duyuruldu ve şu anda 2022 yazında piyasaya sürülmesi planlanıyor.Orijinal Death Note , bir gün yerde "Death Note" adlı bir kitabı rastgele keşfeden idealist ve zeki genç bir adam olan Light Yagami'nin hikayesini anlatıyordu. Light'ı eline aldığında, Shinigami olarak bilinen bir ırkın üyesi olan Ryuk adında korkunç görünümlü bir yaratık tarafından karşılanır - insanların ne zaman öleceğini belirleme gücüne sahip azrail. Light, Death Note'un kendisine bu gücü de verdiğini öğrenir ve artık sadece kitaba adını yazarak herkesi öldürme gücüne sahiptir. Light, bilinen suçluları infaz etmeye başlar, ancak dünyayı kötülükten kurtarmaya yönelik kanunsuz kampanyası sonunda yetkililerin ve sadece "L" olarak bilinen dahi özel dedektifin dikkatini çeker.


Death Note , Ohba ve Obata'nın en ünlü eseri olmaya devam ediyor. Doğaüstü gerilim, 2003 - 2006 yılları arasında Weekly Shonen Jump'daserileştirildi ve One-Punch Man tarafından popüler bir anime dizisine başarıyla uyarlandı.2009 yılında animasyon stüdyosu Madhouse. Hem anime hem de manga, dünya çapında 50 milyondan fazla kopya satan manga ile büyük hit oldu. Dizi dünya çapında kültürel bir fenomen haline geldi ve birçok ülkedeki okullar, çocukların kötü olmasını diledikleri sınıf arkadaşlarının ve öğretmenlerinin adlarını yazarak kendi ev yapımı Ölüm Notlarını oluşturdukları durumları gerekçe göstererek diziyi yasaklamaya çalıştı. Dizi ayrıca 2017'de Nat Wolff, Lakeith Stanfield ve Willem Dafoe'nun oynadığı canlı aksiyon Netflix orijinal filmine de uyarlandı. Ezici bir olumsuzluğa rağmen, Netflix, Mortal Kombat (2021) yazarı Greg Russo'nun projeye eklendiği filmin devamı çekiyor.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page