top of page

Bilbo Baggins

Bilbo Baggins , Hobbit'in ana kahramanı ve Yüzüklerin Efendisi'nde ikincil bir karakter olan Shire'ın bir hobbitiydi .Gandalf , Thorin ve Kafilesine Bilbo Baggins'i Erebor Görevinde hırsızları olarak tutmalarını önerdi ve daha sonra Beş Ordunun Savaşı'nda savaştı . Bilbo aynı zamanda Tek Yüzük'ün taşıyıcılarından biriydi ve biraz zorlukla da olsa onu gönüllü olarak ilk bırakan kişiydi .Maceralarının birçoğunu Orada ve Tekrar Geri adını verdiği bir kitapta yazdı . Bilbo, bir zamanlar ikinci kuzeni olan Frodo Baggins'i , ebeveynleri Drogo Baggins ve Primula Brandybuck'ın Brendibadesi Nehri'nde boğulmasından sonra varisi olarak evlat edindi .

Bilbo, dünya çapında ünlü olan ilk hobbit ve Ölümsüz Topraklar'a ayak basan birkaç kişiden biriydi .


Bilbo Baggins, 22 Eylül'de Shire Reckoning tarafından doğdu.(takvimimizin 12-14 Eylül civarında), Üçüncü Çağın 2890 yılında . Bungo Baggins ve Belladonna Took'un tek oğluydu .


In Hobbitköy , Bungo Baggins bir geniş ve lüks inşa Hobbit deliği onlar adında Belladonna için, Çanta End . Aile, Bilbo'nun hayatının çoğunu geçireceği yeni evlerine taşındı.


Genç bir Hobbit olarak Bilbo, dış dünyadan haberler için meraklı ve hevesliydi. Istar sihirbaz, Gandalf , yaptığı ziyaretlerde Bilbo bu alışılmadık kalitede ilgilenmiş Shire . Bilbo daha sonra Gandalf'ın annesinin ailesinin Büyük Smials'taki evindeki Havai Fişek gösterilerini hatırlayacaktı . Bilbo görünüşe göre gençliğinde taş atma becerilerini o kadar çok uygulamıştı ki, ne zaman bir taş almak için eğilse kuşlar ve sincaplar bölgeden kaçtılar.


Bilbo'nun babası ve annesi sırasıyla ÜÇ 2926 ve ÜÇ 2934'te öldüğünde , Bilbo kendi efendisi oldu ve sonraki yedi yılı Bag End'de yalnız yaşayarak geçirdi. Bu süre zarfında, Bilbo zengin bir bekar olarak hayatına düşkün oldu ve komşularının hayran olduğu saygınlık için bir ün kazandı.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page