top of page

Undying Lands

Ölümsüz topraklara yaşadığı bir bölge idi Ainur ve Eldar . Alan, Aman kıtasını ve Tol Eressëa adasını içeriyordu . Okyanus Belegaer , Ölümsüz Toprakları Orta Dünya'nın batı kıyılarından ayırdı . Bu krallıkta sadece ölümsüzlerin ve yüzük taşıyıcılarının yaşamasına izin verildi.


Eldar Günleri ve İkinci Çağ

Başlangıçta ölümlülerin Ölümsüz Topraklar'da Valinor'dan gelenlerle ticaret yapmasına izin veriliyordu , ancak Númenor'un görüşünün ötesinde batıya yelken açmaları yasaktı . Ancak, içinde SA 3319 ( İkinci Yaş ), Sauron aldattı Ar-Pharazôn , Númenor'un Kral ölümsüz topraklara hükümdarı ölümsüzlük verilmiş olacağını. Kralın istilasını önlemek için Ilúvatar , Númenor'u okyanusun altında yok etti ve Ölümsüz Toprakları sonsuza dek ölümlü İnsanların erişemeyeceği bir yere koydu. Elflerin, eğer isterlerse (ki çoğu yaptı) denizi geçip Ölümsüz Topraklar'a gitmelerine hâlâ izin veriliyordu.


Üçüncü Çağ

In TA 3021 ( Üçüncü Yaş ), Cirdan'ın Shipwright eşlik Elrond'u , Galadriel ve Gandalf , Yüzük koruyucuları, onlar kalması amaçlanan ölümsüz topraklara, bir yolculukta. Onlar da katıldı Frodo ve Bilbo Baggins , Hobbitler çok az ölümlü varlıklar arasında yer aldı ölümsüz topraklara geçişini izin verilmesi için.


Dördüncü Çağ

Sonunda, bir başka Shire Hobbiti olan Samwise Gamgee ve Cüce Gimli , büyük arkadaşı Legolas ile birlikte Ölümsüz Topraklar'a yolculuk yaptı. Manwë'nin Gimli'nin gelişine nasıl katıldığı bilinmiyor, çünkü o Eärendil'i Valinor'a davetsiz geldiği için öldürecekti ve sadece Elfler ve İnsanlar adına geldiği için onu bağışlayacaktı.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Rohan

Trollshaws

bottom of page