top of page

Stardew Valley Güncellemesi 1.6 Evcil Hayvanlarda Değişiklik Yapılıyor

Eric 'Endişeli Maymun' Barone, Stardew Valley 1.6 güncellemesinin tanıtacağı evcil hayvanlara yönelik küçük ama kullanışlı bir değişikliği açıklıyor.

Stardew Valley , evcil hayvanların yoldan çekilmesini kolaylaştıracak. Yaşam kalitesindeki bu iyileştirme,birkaç gün içinde Stardew Valley'e ulaşması planlanan 1.6 güncellemesinin bir parçası olacak.

Eric 'ConcernedApe' Barone, ilk olarak başarılı çiftçilik simülasyonu için bir sonraki büyük yamayı Nisan 2023'te duyurmuştu. Ertesi yıl, Seattle merkezli geliştirici, yeni öğeler de dahil olmak üzere Stardew Valley 1.6 güncellemesine dahil edilmesi planlanan bir dizi özelliğin tanıtımını yaptı. NPC diyalogları, yemek tarifleri ve mini festivaller.Stardew Valley Evcil Hayvanları Yakında İki Kat Daha Hızlı Hareket Edecek


14 Mart'ta Twitter'da Barone, gelecek yenilikler listesindeki bir başka öğeyi daha açıkladı ve oyunun bir sonraki sürümünün, evcil hayvanları işgal ettikleri yerden taşımak için gereken süreyi azaltacağını belirtti. Şimdiye kadar oyuncunun yolunu kapatan kedi ve köpekler, titremeye başlamadan önce 1,5 saniye boyunca üzerlerine yürümeyi gerektiriyordu, bu da kahramanın titreyen animasyon sırasında karakterlerinin içinden geçmesine olanak sağlıyordu. Stardew Valley için 1.6 güncellemesi bu süreyi yarıya indirecek.Stardew Valley Güncellemesi 1.6 En Az Bir Evcil Hayvan Özelliği Daha Eklenecek

Bu, oyunun mekaniğinde oldukça küçük bir değişiklik olacak olsa da, ConcernedApe'in duyurusu, yayına girdikten birkaç saat sonra 34.000'den fazla beğeni ve yaklaşık 2.000 retweet alarak hayran kitlesinden geniş çapta övgüyle karşılandı. Barone daha önce Stardew Valley 1.6 güncellemesinin evcil hayvanlar için de şapka ekleyeceğini doğruladığından, yamanın getireceği evcil hayvanlarla ilgili tek değişiklik bu olmayacak . Bazı hayranlar, halihazırda evcil hayvan etkileşimlerinin oldukça sınırlı olması nedeniyle, dört ayaklı arkadaşlarına başlık takma yeteneğini oyuna hoş bir katkı olarak tanımladılar.

Stardew Valley güncellemesi 1.6'nın önümüzdeki 19 Mart Salı günü yayınlanması planlanıyor. Normalde olduğu gibi, yaklaşan yama başlangıçta yalnızca PC'de mevcut olacak ve ConcernedApe, konsol ve mobil meslektaşlarının mümkün olduğu kadar çabuk takip edeceğinin sözünü veriyor. Geliştiricinin geçmiş performansına göre, 1.6 yamasının mobil ve konsol sürümleri için bekleme süresi, güncellemenin PC'de yayınlandığı günden itibaren birkaç ay sürebilir.
Barone'un zaten onayladığı diğer değişikliklerden bazıları yaklaşan yamanın bir parçası; Joja hikayesi için yeni oyun sonu görevleri, daha fazla sezonluk kıyafetler ve oyunun şu anda beş yetenek kategorisinden oluşan beceri sisteminin genişletilmesi yer alıyor. Geliştirici ayrıca Stardew Valley için özel içerik oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan mod geliştiricilere yönelik bazı eklemelerin de tanıtımını yaptı .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page