top of page

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Balayı Dönemi Ekleniyor ve Akıllıca Bir Değişiklik Daha Yapılıyor

Stardew Valley'in yaratıcısı, gelecek 1.6 Güncellemesinin akıllı bir değişiklikle birlikte bir balayı dönemi ekleyeceğini açıkladı.

Stardew Valley yaratıcısı Eric "ConcernedApe" Barone, Güncelleme 1.6'nın bir balayı dönemi ekleyeceğini ve jöle, turşu, şarap ve meyve sularında değişiklik yapacağını doğruladı. Hayranlar, 1.6 Güncellemesinin Stardew Valley'e gelmesini aylardır bekliyorlarve en azından PC oyuncuları için bu bekleyiş sona ermek üzere.

PC oyuncuları , 19 Mart Salı günü platforma gelmesi planlanan Stardew Valley Güncellemesi 1.6'ya ilk kez sahip olacak . Stardew Valley Güncellemesi 1.6 diğer platformlara daha sonraki bir tarihte gelecek, ancak mobil cihaz ve konsollardaki hayranlar hala bilmiyor Güncellemeyi tam olarak ne zaman kendileri deneyecekler? Yeni Stardew Valley güncellemesi önemli olacak ve pek çok hayran bunun neler getireceğini görmekten heyecan duyuyor.ConcernedApe , 19 Mart'taki PC lansmanı öncesinde Stardew Valley Güncellemesi 1.6 için her gün yavaş yavaş yeni bir yama notu açıklıyor. 15 Mart ve 16 Mart'ta açıklanan en yeni yama notları, Stardew Valley'in güncellemeyi ekleyeceğini doğruladı. eşler için yeni bir balayı dönemi olacak ve jöle, turşu, şarap ve meyve sularının rengi, onları oluşturmak için kullanılan malzemeyle eşleşecek şekilde değiştirilecek.

Jöle, turşu, şarap ve meyve sularındaki değişiklik açıklayıcı olsa da bazı hayranlar balayı döneminin tam olarak ne anlama geldiğini merak ediyor olabilir. Temel olarak, Stardew Valley eşlerinin evlendikten sonra bütün gün yatakta debelenme şansı vardı , ancak yeni balayı dönemi bunun gerçekleşmesini en az yedi gün boyunca engelleyecek. Bu, Stardew Valley evliliklerinin oyun içi en az bir hafta boyunca mutlu ilişkiler içinde kalmasını sağlamalıdır .

Bunlar sadece Stardew Valley Güncelleme 1.6'da geleceği doğrulanan en son değişiklikler . Daha önce ConcernedApe, güncellemenin meyve ağacı fidanlarında bir değişiklik yapacağını, böylece bir meyve ağacının kesilmesinin artık uygun meyve fidanını vereceğini açıklamıştı. Ek olarak, aşağı doğru bakan yakın dövüş saldırılarının etki alanı genişletiliyor ve soldan sağa toplamanın sağdan sola toplamadan daha hızlı olmasına neden olan bir hata gideriliyor, böylece her iki yöntem de eşit derecede hızlı oluyor.


Bir sonraki güncellemede gelen bir diğer popüler değişiklik, Stardew Valley evcil hayvanlarında bir değişiklik yapacak , böylece yolu kapattıklarında onlardan geçmek için gereken süre 1,5 saniyeden 0,75 saniyeye düşürülecek. Bunların hepsi kağıt üzerinde küçük değişiklikler gibi görünebilir, ancak bunlar gibi yaşam kalitesi iyileştirmeleri bir araya geliyor ve zaten inanılmaz olan oyunun iyileştirilmesiyle sonuçlanmalıdır.Stardew Valley Güncellemesi 1.6 Yama Notları


  • Bir meyve ağacının kesilmesi artık uygun meyve fidanını verir. Ağaç olgunlaşmışsa (yani meyve kalitesi>bazik ise), meyvesiyle aynı kalitede bir fidan verecektir. Kalite ne kadar yüksek olursa fidan yeniden dikildiğinde o kadar hızlı olgunlaşır.

  • Aşağıya doğru yakın dövüş saldırılarının etki alanı genişletildi.

  • Soldan sağa hasat yapmanın sağdan sola hasat etmekten daha hızlı olmasına neden olan hata düzeltildi.

  • Jöle, turşu, şarap ve meyve suları artık içindekiler öğesine göre renklendirilecek .

  • Bir evcil hayvanı titremeye başlamadan önce itmeniz ve ardından içinden geçmenize izin vermeniz gereken süre azaltıldı (1,5 -> 0,75 saniye).

  • Eşler artık evlilikten sonra yedi günlük bir "balayı" dönemi geçiriyor ve bu da onların tüm gün boyunca yatakta yatmalarına engel oluyor .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page