top of page

Pacific Drive İncelemesi: "Gerçekliği Değiştiren Mükemmel Bir Hayatta Kalma Macerası"

Ironwood Studio'nun ilk oyunu Pacific Drive, gerçekliği yıkan engeller ve güvenilir bir steyşın vagonuyla ilgi çekici bir hayatta kalma macerasıdır.  • Pacific Drive, yüksek riskli, yüksek ödüllü oynanışla benzersiz bir tek oyunculu sürüş hayatta kalma deneyimi sunuyor.

  • Oyunda geleneksel düşmanlar yerine refleksler ve yaratıcılık gerektiren gizemli anormallikler yer alıyor.

  • Arabayı hazırlamak, onarmak ve Pacific Drive'daki bölgeleri keşfetmek, ödüllendirici ve zorlu bir macera yaratır.


Pacific Drive , Ironwood Studios'un ilk oyunu; oyuncuları yüksek riskli, yüksek ödüllü oynanışıyla beklenmedik yerlere götüren, çarpık, ilgi çekici bir sürüş/hayatta kalma oyunudur. Ara sıra tökezlemeler olsa da, Pacific Drive son yılların en yaratıcı ve tatmin edici hayatta kalma oyunlarındanbiridir.


Oyuncuların Kuzey Amerika'nın güzel Kuzeybatı Pasifik'inde bir istasyon vagonu sürdüğü gizemli birinci şahıs tek oyunculu oyun olan Pacific Drive tuhaf bir şekilde rahatlatıcı olabilir; ta ki oyunun hikayesi birkaç tuhaf dönüşle anormal hale gelene kadar. Eksantrik bilimsel araştırmalar araziyi istikrarsız hale getirdi ve çevrelerindeki gerçeklik bozulurken hayatta kalmak sürücüye ve giderek yükseltilebilen arabasına kalmış olacak.


Zorlu, Özelleştirilebilir Bir YolculukOyuncular hemen Pacific Drive'ın elektrik yüklü sisler, radyasyon, garip yaratıklar ve diğer anormalliklerle dolu Olimpiyat Dışlama Bölgesi'ne bırakılır . Oyuncu, arızalı bir steyşın vagonu tamir ettikten sonra radyo üzerinden bilim adamlarından oluşan bir ekiple çalışmaya başlar ve hayatta kalmak için kaynakları ve bölgenin gizemlerini ortaya çıkarmak zorundadır. Oyuncuları bölgelerdeki ölümcül tehlikelerden çoğu zaman ayıran tek şey, Pacific Drive'ın son derece özelleştirilebilir arabasıdır.


Pacific Drive'da oyuncuya ateş etmek için silah kullanan geleneksel düşmanlar yoktur. Burada karşılaşılan tehlikeler, çeşitli etkilere neden olabilecek ve oyuncuya, araca ve hatta çevrenin bazı kısımlarına zarar verebilecek anormalliklerdir. Belirli bölgelerin stabilitesine bağlı olarak anormallikler oyuncunun reflekslerini, hazırlığını, sabrını ve hatta muhtemelen hayal gücünü test edecektir .


Bazı anormallikler vagonda büyük hasara yol açabilirken, diğerleri onu daha da kötü bir zamanda şiddetli bir şekilde kötü bir yöne çekebilir. Bazı anormallikler diğerlerinden daha korkutucu olsa da yerçekimi çoğu zaman en tehlikeli düşmandır. Oyunun hikayesinde ve giderek istikrarsızlaşan alanlarda ilerledikçe engellerdeki çeşitlilik hiçbir zaman eskimiş gibi görünmüyordu. Ironwood Studios hikayenin yaklaşık 15 saatte tamamlanabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, neredeyse 30 saat geçmesine rağmen Pacific Drive'da hâlâ ortaya çıkarılacak çok şey var ve bu, düşünmeyi bırakmanın zor olduğu zorlu bir kampanya.


Pacific Drive'ın Garajı Güzel Bir Şekilde Uygulanmış Bir Ev ÜssüdürGarajın güvenliği yakında hoş bir manzaraya dönüşecek. Burada onarımlar yapılabilir, planların kilidi açılabilir ve ana üssünüzde yüzlerce değerli eşya üretilebilir; tüm bunları yaparken oyunun akılda kalıcı müzikleri yüksek sesli müzik kutusunda çalar. Ironwood Studios, Pacific Drive'ın arabasının yapımını, onarımını ve iyileştirilmesini ilgi çekici bir teklif haline getirdi. Death Stranding'in gelişen ortamlarına benzer şekilde , hedefler arasında geçilmesi gereken birden fazla bölge, ulaşımına dikkat etmeyen ve beklenmedik olaylara hazırlıksız olan oyuncuları cezalandırabilir .


Mizah, müzik ve doğaüstü macera duygusu, Pacific Drive'ı oynarken inanılmaz derecede dengeli bir hava yaratır .

Pacific Drive'da keşfedilen alanlar, yararlı öğeler için keşfedilmesi gereken terk edilmiş binalar ve çürüyen araçlarla doludur. Doğaüstü olaylar görülmeye değer bir mucize ya da oyuncuları ikincil bagaj alanlarına bir yedek lastik koydukları için mutlu edecek patlayıcı bir sürpriz olabilir. Garaja geri dönmek için anıtsal, parlak bir portal oluşturmak için stabilite çekirdekleri bulunmalı ve alınmalıdır. Ancak dikkatli olun, o portal açıldığında sirenler çalmaya başlar, ölümcül radyasyon fırtınaları yaklaşır, anormallikler daha da sinirlenir ve gaz pedalına basmak gerekir.


Pacific Drive'da Tekrar Oynanabilirlik Önemli Bir Satış NoktasıdırÖlüm, kahramanı garaja geri döndürecek, ancak vagon parçalanacak ve toplanan tüm değerli eşyalar kaybolacak. Yine de, bir portal çağrıldıktan sonra radyasyon dalgaları haritayı kuşatmaya başladığından, mümkün olan en son ana kadar kaynak toplamak cazip gelecektir. Portaldan bir metre uzakta, lastikler patlamanın eşiğindeyken neredeyse parçalanmış arabayı yanlış yöne çeken bir anormallik vardı. Fırtına nedeniyle sağlık tek haneli rakamlardaydı, bu nedenle portaldan geçen son saniye geçişi tatmin edici bir zafere dönüştü; Gelecekteki sürücülerin Kuzeybatı Pasifik'te başka bir koşu deneyimi yaşayacağını ve bu koşuya bağlanacağını hayal etmek çok kolay.


Vagonu radyasyona ve elektrik çarpmasına karşı daha dayanıklı olacak şekilde geliştirebilecek faydalı kaynakların yanı sıra, araba kozmetikleri ve ses kayıtları bölgeleri keşfederek bulunabilir. Mükemmel yazı ve seslendirme, Pacific Drive'ın dünyasını tuhaf, trajik ve bazen de güzel hissettiriyor. Kara mizah aynı zamanda oyunun ruh halinin kendi içine çökmesini önlemeye de yardımcı olur. Sonunda kişiselleştirme seçenekleri ve neşeli kozmetik öğeler bulunup araca eklenebiliyor; böylece oyundaki en karanlık ve en ölümcül anlarda bile sevimli bir köpek yavrusu bobblehead, güven verici baş sallamalarıyla sürücüyü cesaretlendirecek.Mizah, müzik ve doğaüstü macera duygusu, Pacific Drive'ı oynarken inanılmaz derecede dengeli bir hava yaratır . Yine de, ne kadar çok bölge gezilirse ve oyuncular garajlarından ne kadar uzaklaşırsa, aynı anda gerilim de o kadar artar. Son anda portallardan kaçmayı başarmak inanılmaz derecede tatmin edicidir, ancak gerçek zamanlı olarak bir saate kadar sürebilen bir yolculukta birkaç bölgeyi geçtikten sonra ölmek son derece sinir bozucu olabilir.


Garaj , Pacific Drive haritasının merkezi merkezi değil , bu da oyuncuların özellikle oyunun sonraki görevlerinde belirli bölgeleri birden çok kez dolaşmaları gerektiği anlamına geliyor. Neyse ki anormallikler ve istikrarsızlık seviyeleri dalgalanıyor, bu da bölgelerin genellikle her sürüşte farklı bir deneyim sunacağı anlamına geliyor. Kaynaklar ayrıca tanıdık bir bölgeye döndüğünüzde yeniden doğar; bu da gerekli kaynak çalıştırmayı daha az stresli hale getirebilir.


Son Düşünceler ve İnceleme Puanı

4/5Ironwood Studios'un ilk oyunu sürükleyici bir hayatta kalma sürüş macerası olmayı başarıyor. Akıl almaz engellerin içinden geçen yoğun yolculuklar, Pacific Drive'ın akılda kalıcı alternatif rock müziğinin yanı sıra kullanışlı araçlar ve araba bileşenlerinin işlenmesi ve yükseltilmesiyle sağlanan mizah ve rahatlatıcı anlarla dengeleniyor . Bu, yeni stüdyoyu haritaya koyacak inanılmaz derecede etkileyici bir ilk oyun: " Pacific Drive'da bisiklet sürmek gibi görebileceğiniz hiçbir huzur ya da yer yok ."


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments