top of page

Nargothrond'da ( Sindarin IPA : [narɡoθrond] ) bir oldu Elf tarafından yaptırılan yeraltı kale ve şehir Felagund Finrod nehir kıyısında dalmıştır, Narog'un içinde Beleriand sırasında Birinci Yaş .


Birçok yeraltı Cüce şehrinin yapılarına benzer şekilde , Nargothrond, muhtemelen kireçtaşı olan kayaya oyulmuş çeşitli şekil ve büyüklükteki kilometrelerce mağara ve tünellerden oluşuyordu. Şehrin Kralının şüphesiz oturduğu diğer tüneller ve mağaraların etrafında toplanmış üç Büyük Salon vardı. Mağaraların en derini, Glaurung'un daha sonra Nargothrond'un kalan hazinelerini biriktirdiği ve o gidene kadar üzerlerinde oturduğu En İçteki Odaydı . Lúthien orada kaldığı süre boyunca güneybatıdaki bir mağara odasında yaşadı. Diyarın cephanelikleri, Büyük Salonların güneyindeki birkaç odadaydı. Felagund Kapılarından ana girişNargothrond'a bakan Narog Nehri'ne, Felagund'un Büyük Salonlarından yaklaşık beş yüz metre uzakta olan büyük bir odaya girildi.


Doriath'taki Menegroth'tan ilham alan ve Morgoth'un güçlerinden güvende olmak için gizli bir yer arayan Finrod, Ñoldor'un Orta Dünya'ya dönüşünü izleyen ilk yıllarda, Nargothrond'u Narog Mağaraları'nda, ormanlık tepelerin altında kurdu. Taur-en-Faroth , Narog'un batı kıyısında. O yardımıyla oldu Cüceler arasında Nogrod da kendisi için yaptığı Nauglamír , Cüce Kolye.


Ancak, Finrod bu mağaralarda defterleri ilk değildi: ilk yaşadığı olmuştu Petty-cüceler denir, Nulukkizdîn ( Khuzdul : IPA [nulukːizdiːn] ) onlar dışarı sürüldü önce. Başlangıçta, nehir kıyısındaki dar bir patika sadece ona ulaşabiliyordu, ancak daha sonra Narog'un karşısına bir köprü inşa edildi.


O katılana kadar Finrod Nargothrond hüküm Beren onun içinde Silmaril Quest for yeğeni takip ettiği, Orodreth . Ancak, Fëanor'un Oğulları , Celegorm ve Curufin , bu zamanda Nargothrond'da yaşadılar ve halkı üzerinde büyük bir etki taşıdılar, yabancılara korku ve güvensizlik ektiler. Finrod'un ölümünün bildirilmesinden sonra onlar utanç içinde sürgüne gönderildiler.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Mordor

Moria

Nan Elmoth

bottom of page