top of page

Manor Lords: İlk Önce İnşa Edilecek En İyi Binalar

Manor Lords'ta belirli binalara öncelik vermek oyunun erken safhalarının çok daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

Oyuncular, birkaç yerleşimci, bir öküz ve ortalıkta bulunan bazı açık kaynaklarla Manor Lord'lara yüklendiğinde , ilk önce neyi inşa edeceklerini bulmaya çalışmak biraz göz korkutucu olabilir. Örneğin şu anda evsiz olan yerleşimciler için doğrudan ev inşa etmeye başlamak cazip gelebilir. Bu durum onları kısa vadede mutlu etse de kısa sürede yıkıma yol açabilir .


Bunun yerine, oyuncuların başlangıçta aldıkları tüm açıkta kalan ürünler için depolama alanı oluşturmaya odaklanmak en iyisidir. Örtü emniyetine girmeden yağmur yağmaya başlarsa zarar görebilirler. Depolama kurulumuyla Manor Lords'ta ilk olarak inşa edilecek diğer binaların tamamı kereste ve yiyecek gibi kaynakların toplanmasıyla ilgili olmalıdır. Oyuncular ilk önce neye odaklanmayı seçerse seçsin, verimliliği artırmak için tüm binalar her zaman yollarla birbirine bağlanmalıdır .


6 Tahıl ambarı

Yiyecek ve Bira Mağazaları; İşçiler Mal Dağıtıyor


Maliyet

Depolamak

İşyerleri

2 Kereste, 10 Taş

500 Yiyecek veya Bira

5

Oyuncular zorluk ayarlarını değiştirmedikçe herkes ekmek dahil sağlıklı yiyecek tedarikiyle başlar. Ancak başlangıçta bu kıymetli rızkın tamamı ortadadır. Her an yağmur ihtimali olduğundan içeri girmek en iyisidir. Bu nedenle Manor Lords'ta inşa edilecek ilk şeylerden biri Tahıl Ambarı olmalıdır. Bu özellikle en zorlu hava koşullarında oynayanlar için geçerlidir.

Tahıl Ambarı 500'e kadar yiyecek veya bira kaynağı depolayabilir; bu, oyun içi birçok yıl için fazlasıyla yeterlidir. İşçileri Tahıl Ambarına atayarak, bu işçiler ihtiyaç duyulduğunda yiyecek toplayabilir ve dağıtabilirler. Kısa bir süre sonra, oyuncular bir Pazaryeri inşa ettiğinde, Tahıl Ambarı çalışanları, malları daha iyi dağıtmak için otomatik olarak kendi tezgahlarını kuracaklar.


5 Depo

Gıda Dışı Kaynakları Depolar; İşçiler Mal Dağıtıyor


Maliyet

Depolamak

İşyerleri

2 kereste

250 Gıda Dışı Kaynak

2

Depo, Tahıl Ambarı kadar önemlidir ve yiyecek ya da bira dışındaki her türlü kaynak burada depolanabilir. Yerleşimcilerin başladığı keresteler yağmurdan zarar görebilir, bu nedenle felaketi önlemek için oyuncular, hepsi getirilene kadar işçileri görevlendirmelidir.

Bu ilk birkaç günün ardından Depo çalışanları diğer üretim binalarından malları toplayacak ve depolayacak. Ayrıca ailelere mal dağıtmak için Pazaryerinde tezgahlar kurabilirler . Manor Lords'daki ilk binalardan biri olmasına rağmen Depo oyun boyunca önemini koruyor. Oyuncular kapasitesini büyük ölçüde artırmak için daha sonra yükseltebilirler.


4 Günlük kamp

İşçiler Kereste Üretmek İçin Ağaçları Kesiyor


Maliyet

Depolamak

İşyerleri

2 kereste

28 kereste

3

Tedarik zinciri ve inşaat açısından her şey keresteyle başlar. Bu nedenle, erkenden bir Tomrukçu Kampı inşa etmek çok önemlidir. Bunu yapmazlarsa, oyuncular sonunda kendilerini hiçbir şey inşa edemeyecekleri bir konumda bulacaklar; buna 2 kereste kullanılarak inşa edilen Tomruk Kampı da dahil. Doğal olarak ormanın yakınında bir Tomrukçu Kampı inşa etmek en iyisidir. Daha sonra o bölgedeki ağaçlar kesildiğinde oyuncu bu binanın yerini değiştirmelidir. Burada görevlendirilen işçiler sadece ağaçları kesip dallarını ayırmakla kalmayacak, aynı zamanda 28 adede kadar kereste depolayacak.


3 Oduncu Locası

İşçiler Ağaçları Yakacak Odun Olarak Kesiyor


Maliyet

Depolamak

İşyerleri

1 kereste

50 Yakacak Odun

3

Manor Lords'ta yakacak odun çok önemlidir , çünkü o olmadan köylüler donarak ölecektir . Her aile ayda bir yığın yakacak odun kullanıyor, ancak kışın bu miktar iki katına çıkıyor. Bunu akılda tutarak, oyuncular erkenden bir Woodcutter's Lodge inşa etmek isteyecek ve işçileri daha sonra yakacak odun olarak kesilebilecek ağaçları kesmekle görevlendirecekler.

Tomruk Kampında olduğu gibi, oyuncular Oduncu Köşkü'nü ormanın yanına, ideal olarak köyün merkezinden çok da uzak olmayan bir yere inşa etmek isteyeceklerdir. Bu, uzun dağıtım yollarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.


2 Burgage Arsaları

Yaşanacak ve Özel Ürünler Üretebilecek Bir Yer


Maliyet

Depolamak

2 kereste

Birçok Kaynak ve Araç

Burgage Arsaları Manor Lords'un en önemli binalarından biridir . Genellikle ilk inşa edilenler olmasalar da, yine de erken inşa edilmeleri gerekir. Burgage Arsaları ailelerin yaşadığı yerdir. Bu esnek araziler hemen hemen her boyutta ve şekilde inşa edilebilir, ancak ideal olarak oyuncular, onları daha sonraki bir tarihte arka bahçeye bir uzantı inşa etmeye yetecek kadar büyütmek isteyeceklerdir. Yerleşimciler Burgage Arsalarına taşındıktan sonra, oyuncular ayrıca ücretsiz olarak bir Pazaryeri inşa etmelidir, böylece diğer binalardaki işçiler malları dağıtmak için tezgahlar kurmaya başlayabilirler. Başlangıçta, daha fazla yiyecek sağlamak için Sebze Bahçeleri veya Tavuk Kümesleri gibi bir veya iki arka bahçe uzantısı eklemeyi de düşünebilirler. Bu arazinin evlerin arkasında kullanılması, Manor Lords'un neden tarihsel açıdan en doğru oyunlardan biri olduğunun bir başka harika örneğidir .1 Av Kampı

İşçiler Et ve Deri Üretmek İçin Hayvan Avlıyor


Maliyet

Depolamak

İşyerleri

Özgür

12 Deri, 36 Et

2

Tarımın Manor Lords'un ilk yılında geçerli bir seçenek olabilmesi için kurulması çok uzun sürüyor . Bunun yerine oyuncuların oyunun başlarında avlanma ve toplayıcılığa güvenmeleri gerekecek . Av Kampı birçok nedenden dolayı daha iyi bir ilk seçenektir, ancak yakınlarda zengin bir meyve yatağı varsa ve vahşi hayvanlar uzaktaysa, oyuncular bunun yerine Toplayıcı Kulübesine öncelik verebilirler.

Av Kampı genellikle ilk başta daha iyidir. İnşa etmek serbesttir, etin yanı sıra deri de üretir ve vahşi hayvanlar maksimum sayıda başlar. Bu nedenle sayılarının bir kısmı avlanıncaya kadar bu sınırın ötesinde üremezler. Öte yandan meyveler yalnızca ilkbaharda büyümeye başlar ve kış gelene kadar sürer, bu da oyuncuların yılın geri kalanında onları toplaması gerektiği anlamına gelir.

16 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page