top of page

Manor Lords: İşçiler Nasıl Yönetilir?

Manor Lords'ta işçileriniz köyünüzün genişlemesini ve gelişmesini sağlayacak. Burada bu aile çalışanlarını nasıl yöneteceğinizi öğrenebilirsiniz.İşçiler Manor Lords'un itici gücüdür . İşçilerle birlikte malzeme ve ekipman üretebilecek, aynı zamanda inşaat işlerini de yapabileceksiniz. Oyunun başında yalnızca beş çalışan aileye sahip olacaksınız, ancak şükürler olsun ki bu sayı kolayca artırılabilir.


Bu kılavuzda çalışanlarınızı nasıl yöneteceğinize bir göz atacağız. Bu, köyünüz için temel üretime başlamanızı sağlayacak temel bilgileri kapsayacaktır. Genel olarak amaç, ihtiyaç duyduğu her şeyi üreten (veya ticaretini yapan) kendi kendine yeten bir köy kurmaktır.


Aile Çalışanları Nelerdir?Her işçiyi ayrı bir kişi olarak görmek yerine çalışan aileleriniz olacak . Bunlar aynı görev üzerinde çalışan üç kişiden oluşan gruplardır. Mesela çiftlik evine bir işçi atadığınızda artık tüm aile orada çalışıyor.

Bir işyerine tıklayıp 'Kişiler' sekmesine giderseniz ailelerin ne yaptığını kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bir ailenin tamamının malzeme taşıdığı, diğer ailenin ise tarlaları ektiği çiftlik evine tıkladık.


Yeni Aileler Çalışmaya Nasıl Atanır?Bir aile atamak için binaya tıklamanız ve ardından artı işaretine tıklamanız yeterlidir . Bu, atanmamış aileler bitene kadar burada çalışacak aileleri ekleyecektir. Bu durumda artı tuşuna bir sonraki basışınızda bir radar görünecektir. Bu, müsait aile olmadığı anlamına gelir, ancak müsait olduğunda buraya atanacaklar.


Atanmamış Aileler Nelerdir?Atanmamış aileler boş boş dolaşmazlar, eğer köyünüzü genişletmek istiyorsanız oldukça yardımcı olabilirler . Yeni bir bina veya hırsızlık arsası inşa ederseniz, bunu yapmak için köylülere ihtiyacınız olacaktır. İşçilerin inşa etmek için yaptıkları işi bırakmaları yerine, bu iş atanmamış aileler tarafından yapılacak.


Bu nedenle, eğer çok fazla inşaat yapmak istiyorsanız, yaklaşık üç ila dört atanmamış aileye sahip olmanızı öneririz . Bu aileler inşaatı hızlı bir şekilde yapmaya ve bitirmeye odaklanacak. Tamamlanmamış binaya tıklarsanız inşaat öncelik düzeyini bile ayarlayabilirsiniz .


Aileler ve Milisler


Milislerinizi savaşa gönderdiğinizde köyünüzün adamları da gidecek. Bu, bazı işçilerin eksik kalacağı anlamına gelir. Her şey yolunda giderse, adamlar geri dönüp işlerine geri dönecekler. Öte yandan eğer askerlerinizden bazıları ölürse köylülerinizi kaybedersiniz.Bu nedenle, eğer savaş zorlu görünüyorsa, bir bölgedeki tüm birliklerinizi aynı anda dışarı göndermenizi önermiyoruz . Eğer tüm adamlarınız ölürse köyünüz kaosa sürüklenebilir ki bu da ideal olmaktan uzaktır.


Çalışanları Yönetmek İçin İpuçlarıSon olarak, çalışanlarınızı yönetirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçlarına göz atalım.


Önce Gıdaya Öncelik Verin


Oyunun başında işçileri yiyecek toplama/yapma işlerine atamak önemlidir . Yiyecek sıkıntısı çekmek çok kolaydır ama önceden hazırlık yapabilirsiniz. İlk başladığınızda hemen bir Toplayıcı Kulübesi ve Av Kampı inşa etmenizi öneririz.


Oyunun başında yiyecek arama kulübemize iki işçi atadık , böylece yiyecek yeterli meyve olduğundan emin olduk. Daha istikrarlı bir besin kaynağı için bir çiftlik evi inşa ettiğinizden ve bazı tarlaları buğdayın yetiştirilmesi için belirlediğinizden emin olun. Çiftçilik büyük bir görevdir, özellikle de geniş tarlalarınız varsa, bu nedenle çiftlik evine birkaç aile atamanızı da öneririz.


Çok Fazla Burgage Alanı OluşturmayınDaha fazla işçi kulağa hoş gelse de yine de her aileye yiyecek ve yakıt sağlamanız gerekecek . Her ay zar zor geçiniyorsanız, yeni ev inşa etmenin yardımcı olabileceğini düşünebilirsiniz ancak bunun olumsuz etkileri olabilir. Yeni aileler sizin yiyecek ve yakacak odununuzu kullanacak, bu da daha az malzemeye sahip olabileceğiniz anlamına geliyor.


Kendinizi bu durumda bulursanız, çalışanlarınızın nasıl dağıtıldığına bakmayı düşünün. Sawpit'te kalas yapımında birden fazla işçiye mi ihtiyacınız var? Daha fazla yiyecek alana kadar bekletebileceğiniz bir üretim süreci (giysi yapımı gibi) var mı ?


 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page