top of page

Manor Lords: Köyünüze Yeterli Yiyecek Nasıl Sağlanır?

Manor Lords'ta yiyecek kıt olabilir. Burada tüm ailenize nasıl yiyecek sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.Bir yönetim oyunu olarak Manor Lords'ta köylülerinize yeterli yiyecek ve yakıt sağlamanız gerekecek . Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır, özellikle de köyünüzü beslemek açısından. Daha fazla hırsızlığa maruz kaldığınızda yiyeceğinizin bitmesi ve mutsuz işçilere sahip olmanız çok kolaydır.


Köylülerinizin aç kalmamasını sağlamak için oyunun başında alabileceğiniz birkaç önlem var. Bu rehberde köylülerinize yeterli yiyeceği nasıl sağlayacağınızı ele alacağız. Bu aynı zamanda ani gıda kıtlığının nasıl ele alınacağını da içerecektir.


Gelecekteki Gıda Sistemi Nasıl Kurulur?

Oyunun hemen başında, binaları ve işçileri toplayıp yiyecek yapacak şekilde kurmaya başlamak önemlidir. Biraz yiyecekle başlayacak olsanız da, özellikle daha fazla hırsızlık alanı ekledikçe, gelecek için deponuzu oluşturmak harikadır.


Meyve Toplama


Yerleştirmeniz gereken ilk binalardan biri Forager Hut'tır. Burada, bölgedeki meyve kaynağından meyve toplamak için en fazla dört işçiyi görevlendirebilirsiniz. Meyveler basit görünse de, oyunun başındaki en iyi besin kaynağıdırlar. Kasabanız onlarca yıllık olsa bile meyveler hala harika bir besin kaynağı olabilir.


Buğday Tarlalarının Kurulması
Köyünüzde bir çiftlik evi varsa tarlaları yerleştirmeye ve işçi atamaya başlayabilirsiniz. Buğday, keten ve arpa yetiştirebileceksiniz ancak öncelikle buğday seçeneğini seçmenizi öneririz . Diğer iki ürün besin kaynağı değildir, yani bunlardan herhangi bir yiyecek elde edemezsiniz.


Tarlalarınızı yerleştirirken oldukça büyük yapmanızı öneririz. Kırsal ortaçağ bölgelerini düşünün; Çoğu zaman köy tüm tarım arazilerinden çok daha küçüktür. Bunu akılda tutarak birkaç büyük çiftlik kurmalısınız. Bu, köyünüzü beslemeye yetecek kadar buğdayın yetiştirilmesine olanak tanır.Daha fazla ürün yetiştirdikçe toprağın verimliliği azalabilir, bu nedenle tarlalarınızı nadasa bıraktığınızdan ve dönüşümlü olarak kullandığınızdan emin olun. Ancak tüm alanlar için aynı nadas programını kullanmayın! Bu da bir sezon boyunca ürünsüz kalmanıza neden olabilir. Bunun yerine, tarlalarınızı takip edin ve yalnızca yarı yarıya nadasa bırakın (veya buğday dışı mahsuller yetiştirin), geri kalan yarısı yeterli miktarda buğday üretecek kadar büyük olsun.


Av Kampları Buna Değer mi?Et ve deri elde etmek için oyunun başında av kampları da kurulabilir. Deri giyim üretiminde önemlidir, ancak zor durumdaysanız et en iyi besin kaynağı değildir. Yerel hayvan popülasyonu sınırlıdır ve avcılar yalnızca sürü büyüklüğüne ulaşana kadar çalışacaklardır.


Çiftçilik veya zengin meyve yataklarıyla karşılaştırıldığında et o kadar iyi bir besin kaynağı değildir. Yine de bir Av Kampı inşa edebilirsiniz ancak tek yiyecek kaynağınız olarak ona güvenmediğinizden emin olun.


Gıda Üreten Burgage Arsa UzantılarıBu üç uzantı, herhangi bir gerekli kaynak olmadan pasif olarak yiyecek üretecektir. Bu nedenle, yiyecek deponuza eklemenin harika bir yoludur. Kazancı çok fazla olmasa da, birkaç yumurta sizi açlığın eşiğinden kurtarabilir.


Genel olarak, ana besin kaynağınız olarak bu üç uzantıya güvenmenizi önermiyoruz. Çiftçilik ve meyve hasadı ile birleştirildiğinde bunlar, birkaç ekstra besin kaynağı elde etmek için harikadır.


Bal Bir Besin Kaynağı mıdır?Evet! Bal, üretimi oldukça basit bir besin kaynağıdır. Arıcılık geliştirme noktası ile bölge başına en fazla iki tane olmak üzere arı kovanları yerleştirebileceksiniz.


Bal , herhangi bir tarla ya da birikinti gerektirmeyen harika bir besin kaynağıdır . Burada görevlendirilen işçiler sayesinde köyünüze sürekli bir bal akışı sağlayabilirsiniz .


Yiyecek Kıtlığıyla Nasıl Başa ÇıkılırNe kadar hazırlık yaparsanız yapın, yiyecek sıkıntısına düşmeniz kolay olabilir. Yiyecek kıtlığıyla mücadele etmenin birkaç yolu vardır, ancak en az bir aylık yiyeceğiniz varsa iyileşebileceğinizi de unutmamak gerekir! Oyun içi zamanlayıcıyı yavaşlatın ve aşağıdaki işlemleri yapın.


Ticaret Merkezinde Gıda Ticareti Kurun


Ticaret Merkezi yiyecek getirmek için kullanılabilir. Yiyeceğiniz azalıyorsa ve yeterli bölgesel zenginliğe sahipseniz bunu yapmanızı öneririz. Yeterli paranız yoksa ancak başka bir kaynağınız fazlaysa onu da satabilirsiniz. Örneğin, yiyecek almaya yetecek parayı kazanmak için tahta veya alet satmaya başlayabilirsiniz.


Yabancı Tedarikçiler


 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page