top of page

Manor Lords: 4 Sezon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Manor Lords'ta sezonlarla birlikte farklı zorluklar ve fırsatlar geliyor. İşte oyuncuların her birinden en iyi şekilde yararlanmak için bilmesi gereken her şey.

Manor Lords'ta oyuncular , mevsimlerin, hatta bazen ayların bile gerçekten önemli olduğunu hemen fark edecekler. Örneğin, yağmurun açıkta kalan ürünler için bir tehdit oluşturması, yaz aylarındaki kuraklıkların hasatı mahvetmesi ve soğuk kış gecelerinin endişelerinin halkın zihninde her zaman mevcut olması nedeniyle, hava durumu köy üzerinde gerçek bir etkiye sahiptir.

Manor Lords İçin Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Bu orta çağ yönetim simülasyonuna nasıl başlayacağınızı burada bulabilirsiniz.

Dahası, tarım sürecindeki önemli adımlar yalnızca yılın belirli zamanlarında gerçekleştirilebiliyor ve meyveler gibi mevsimsel birikintiler ilkbaharda ortaya çıkıyor ve ancak kış geldiğinde yok oluyor. Bu nedenle, Manor Lords'taki sezonlar hakkında her şeyi bilmek önemlidir , böylece oyuncular felaketten kaçınabilir ve araziden en iyi şekilde yararlanmak ve sonunda gelişmek için çalışanlarını doğru şekilde görevlendirebilir .


4 Bahar

Meyveler Yeniden Büyür, Koyunlar Tekrar Kırpılabilir ve Yağmur Beklenebilir
  • Meyveler yeniden büyümeye başladığında işçileri Toplayıcı Kulübeye görevlendirin.

  • Tekrar yün üretmeleri için İşçileri Koyun Çiftliğine görevlendirin.


Oyuncular zorluk ayarlarında değişiklik yapmadıkça , Manor Lords ilkbaharda başlayacak ve oyunculara kışa hazırlanmak için bolca zaman sağlayacak. İlkbaharda daha fazla yağmur beklenebilir, bu da oyuncuların, erzaklarının mahvolmaması için erzaklarının koruma altında olduğundan emin olmak isteyecekleri anlamına geliyor.


Bu genellikle oyunun ilk aşamalarında bir sorun olsa da, yağmur daha sonra yine sorunlara neden olabilir. Örneğin, oyuncular bir Tomruk Kampını taşıdığında, tüm keresteler bir yığın halinde geride kalır. Bahar aynı zamanda meyvelerin yeniden büyümeye başladığı zamandır, bu nedenle köyde yiyecek sıkıntısı varsa Toplayıcı Kulübesine birkaç işçi atamak iyi bir fikirdir.

Meyveler oldukça hızlı bir şekilde yeniden büyüyor ve Manor Lords'ta benzersiz bir yiyecek türü olarak köylüleri çeşitlilikten memnun edecekler. Kışın koyun kırkmak yasak olduğundan bahar aynı zamanda oyuncuların yün üretmek için bir aileyi koyun çiftliğine yeniden atamaları gereken zamandır. Son olarak, sonbahar tarlaları sürmek ve ekmek için doğru mevsim olsa da, eğer oyuncular herhangi bir nedenden dolayı sonbaharın bitiminde bunu yapamazlarsa, hızlı bir şekilde bazı mahsulleri ekmeyi denemek için tüm elleri güverteye koyabilirler. Bu ancak küçük tarlalarda veya büyük tarlalarda öküz yardımıyla ve tabii ki çok sayıda işçiyle mümkündür.


3 Yaz

Kuraklık Mahsulleri Mahvedebilir ve Oyuncular Tüm Önemli Binalarını Sonbahardan Önce Tamamlamalı

  • Zaman ve insan gücü gerektiren endüstrilere ve diğer işlere odaklanın.

  • Tüm önemli inşaat projelerini sonbahardaki hasattan önce bitirin.

Yaz aylarında endişelenecek tek şey, mahsulleri öldürebilen kuraklıktır, ancak bu yalnızca daha sert hava koşullarının etkin olduğu bir tehdittir. Bunun dışında köy normal şekilde yoluna devam edebilir ve Çiftlik Evlerinde işçiye ihtiyaç duyulmadığından diğer endüstriler ve inşaatlar için daha fazla personel mevcuttur.

Manor Lords: İlk Önce İnşa Edilecek En İyi Binalar
Manor Lords'ta belirli binalara öncelik vermek oyunun erken safhalarının çok daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

Birçok açıdan Manor Lords'ta yaz, hasat için çok sayıda işçiye ihtiyaç duyulacağından, diğer her şeyin Eylül gelmeden önce yapılmasıyla ilgilidir. Bu nedenle, oyuncular herhangi bir önemli inşaat projesini yaz aylarında bitirmek isteyecek ve aynı zamanda meyvelerin tamamının veya çoğunun toplandığından emin olmak isteyeceklerdir. Oyuncular ayrıca, eğer milisler başka bölgeleri fethetmek için yetiştirilmişse, onları hasattan önce eve getirmek isteyeceklerdir .


2 Sonbahar

Hasadı Getirin, Sonra Sürün ve Gelecek Yıl İçin Ekin

  • Çiftçilik yapıp tekrar ekim yapmadan önce hasadı getirmeleri için Çiftlik Evlerine çok sayıda işçi görevlendirin.

  • Sonbaharın ilerleyen aşamalarında, arpanın malta dönüştürülmesi için Malthouse'a işçiler görevlendirilerek mahsuller işlenebilir.

Sonbahar tamamen çiftçilikle ilgilidir ve eylül ayının gelmesiyle birlikte büyük bir hasatla başlar. Oyuncuların çok sayıda geniş tarlası varsa, mümkün olduğu kadar çok aileyi Çiftlik Evlerine atamak ve neredeyse tüm köyün mahsulleri hasat etmek ve ardından bunları depoya taşımak için bir araya gelmesini izlemek isteyeceklerdir.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Sırada tarlaların sürülmesi var ve eğer oyuncular Ağır Saban Geliştirme Noktasının kilidini açtıysa , bu süreci önemli ölçüde hızlandırmak için her çiftlik evine bir öküz atamak isteyecekler. Aksi takdirde büyük bir çiftçi işgücünü korumak isteyeceklerdir. Her iki durumda da, son aşama olan ürünlerin ekimi için yine işçilere ihtiyaç duyulacak.


Kış gelene kadar tarlada bu adımlar tamamlanmazsa oyunun mevcut versiyonundaki tüm ilerleme kaybolacaktır. Sonbaharda çiftçilik yapmanın ötesinde, oyuncular kış için yeterli odun veya kömüre sahip olduklarından emin olmak isteyeceklerdir. Bu aynı zamanda oyuncuların zorlu kış mevsimi başlamadan önce böğürtlen toplamak için sahip olacakları son fırsat olacak. Ayrıca köylüler, arpayı malta dönüştürerek ve buğdayı harmanlayarak tahıl haline getirerek hasat sonuçlarını işlemeye başlayabilirler.


1 Kış

Yakıt Tüketimi İki Katına Çıkıyor, Yakacak Odun Olmayanlar Donarak Ölebilir

  • Kışın meyveler ölürken, herhangi bir Toplayıcı Kulübesindeki işçi atamalarını kaldırın.

  • Koyunlar kırkılamadığı için herhangi bir Koyun Çiftliğindeki işçileri görevden alın.

  • Buğdayı harmanlayıp Yel Değirmenine gönderebileceğiniz tahıl haline getirin.

Doğal olarak kış başa çıkılması en zor aydır ve bu durum Manor Lords'a her ailenin ayda normal yakıt miktarının iki katını tüketmesiyle yansır. Köylülerin mutsuz olacağı ve genel Onay Puanının düşeceği diğer ayların aksine , kışın yakacak odun veya kömür eksikliği köylülerin donarak ölmesine neden olabilir.

Manor Lords: En İyi 6 Arka Bahçe Uzantısı

Manor Lords'taki aile evleri, yiyecek veya hayati önem taşıyan mallar üretecek arka bahçe uzantıları inşa etmeleri durumunda köyleri için mal üretebilirler.

Kışın koyunların kırkılması yasak olduğundan ve yemişler öldüğünden, oyuncular sırasıyla Koyun Çiftlikleri ve Toplayıcı Kulübelerindeki işçileri görevden almak isteyeceklerdir, çünkü her ikisiyle ilgili de yapılacak bir iş yoktur ve zamanları başka bir yerde daha iyi değerlendirilebilir. Oyuncular sonbaharın sonunda bunu başaramazlarsa, yakın zamanda hasat edilen mahsulleri işlemeye de başlamak isteyecekler.Örneğin, Çiftlik Evi çalışanlarının buğdayı harmanlayarak tahıl haline getirmesi gerekiyor ve bu tahıl daha sonra Yel Değirmeni'nde öğütülerek un haline getirilebiliyor. Ayrıca arpa, Malthouse'da malta dönüştürülebilir ve keten, dokumacılar tarafından keten üretmek için kullanılır.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.122 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page