top of page

Manor Lords İçin Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Bu orta çağ yönetim simülasyonuna nasıl başlayacağınızı burada bulabilirsiniz.

Manor Lords'ta sıfırdan bir ortaçağ köyü inşa etmek korkutucu olabilir. Haydutların topraklarda kol gezdiği, kışın kapıda olduğu ve sınırlı oyun içi eğitimlerin olduğu bir ortamda öğrenilecek çok şey var. Ancak biraz sabırla, her zaman duraklatma düğmesine basmaya hazır bir parmakla ve bazı iyi ipuçlarıyla, oyuncular yakında hayallerindeki ortaçağ köyünü inşa etme yoluna girecekler. Yeni başlayanlar için Manor Lord'lara yönelik bu ipuçları çoğunlukla şehir kurma türüne yeni başlayanlara yöneliktir ancak aynı zamanda oyunun bazı nüanslarına da yardımcı olabilir.7 Mevcut Kaynaklara Odaklanma

Her Bölge Farklı Şekillerde En İyi Şekilde Yetiştirilir

Belirli bir hedefi göz önünde bulundurarak Manor Lords'a gitmek cazip gelse de , oyuncular istediklerini elde edene kadar sürekli olarak yeniden başlamadıkça, rastgele ortaya çıkma konumu ve mevcut kaynakların çeşitliliği bunu mümkün kılmaz. Bunun yerine mevcut kaynaklara ve toprağın verimliliğine bakın ve akışına bırakın.

Örneğin yakınlarda büyük bir meyve yatağı varsa buna erkenden odaklanın. Zengin bir demir kaynağı varsa, bu daha sonra köyün odak noktası olabilir ve oyuncular bunu kapsamlı ticaret sistemi aracılığıyla ihraç edebilir . Çiftçilik söz konusu olduğunda, eğer toprak başlangıçta verimli değilse, mahsul yetiştirmek için fazla umut yoktur ve oyuncular bunun yerine meralarda koyun yetiştirmeye odaklanabilirler. Oyuncuların çok farklı ekonomilere sahip köyler inşa edebileceği yeni bölgeler daha sonra her zaman talep edilebilir .


6 Daha Fazla Bağlama Direği İnşa Edin ve Daha Fazla Öküz Sipariş Edin

Öküz Kıtlığı Darboğazlara Yol Açacak

Öküzlere öncelikle köy boyunca kereste taşımak için ihtiyaç duyulur, bu da onları yakacak odun ve kalas üretimi için hayati önem taşır. Daha da önemlisi, neredeyse tüm inşaat projeleri için kereste ve dolayısıyla Öküz gereklidir. Oyuncular her birinden yalnızca bir taneyle başlayacağından, ikinci bir Otostop Direği inşa etmek ve direklerin birinden ikinci bir Öküz sipariş etmek iyi bir fikirdir.

Oxen'ı işe almak arasında bir aylık bir bekleme süresi olduğundan, bunun bir an önce yapılması en iyisi. Ahırlara yükseltilebilen bu Bağlantı Noktalarına bir ailenin atanması, taşımanın her zaman gerçekleşmesini sağlayacaktır. Oyuncular ayrıca birçok yolu Hitching Post'larına bağlamak isteyeceklerdir .


5 Öğrenirken Oyunu Sık Sık Duraklatın

Karar Verme Stresinin Bir Kısmını Ortadan Kaldırın

Manor Lords ve ilk başta stresli olabilecek diğer yönetim oyunları için hızlı bir ipucu , duraklatma düğmesine gerektiği kadar sık ​​basmaktır. Tek oyunculu bir oyun olduğu için bunu yapmanın hiçbir zararı yoktur. Daha az sorun ortaya çıktığı veya genel olarak daha az yaşandığı için oyuncular, vermeleri gereken karara odaklanabilirler.


Harekete geçmek için oyunu duraklatmak, Manor Lords'ta verimliliğin artmasına bile yol açabilir. Oyuncular, örneğin bir işçiyi köyün diğer tarafına yürümeyi başarmadan önce yeni bir göreve atayabilir.


4 İşler Tamamlandıktan Sonra İşçilerin Atamasını Kaldırma ve Rotasyon Yapma

Bazı İşler Mevsimseldir Veya Kaynak Eksikliği Nedeniyle Darboğaz Yaşar

Manor Lords oyuncularının erken yaşta öğrenmesi gereken bir şey de iş görevlerinin kalıcı olarak değerlendirilmemesi gerektiğidir . Örneğin, meyvelerin olmadığı kış aylarında, işçileri Toplayıcı Kulübesinde görevlendirmenin bir anlamı yoktur. Bunun yerine inşaatta veya başka herhangi bir ticarette kullanılabilirler. Bu, birçok iş için aynıdır, özellikle de kaynakların kıt olduğu erken oyunda. Başka bir örnek de, deri tedariki olmadığında tabakçıyı işte tutmanın hiçbir anlamı olmadığıdır.

Belki de iş rotasyonunun en büyük örneği, eylül geldiğinde oyuncuların herkesin hasatı getirebilmesi için çok sayıda aileyi Çiftlik Evi'ne atamak istemeleridir. Ancak hasat bittiğinde, sadece birkaç işçiye ihtiyaç duyulur. harmanlama işlemi. Gerisi başka işlere dönebilir. Ailelerin işe girip çıkmasına alışmak temel bir kavramdır ve kırsal orta çağ yaşamının önemli bir parçası olduğu göz önüne alındığında, bu duruma uyum sağlamaya yardımcı olur .3 Arka Bahçe Uzatmalarına Yer Olan Burgage Arsaları İnşa Edin

Bu Parseller Daha Sonra Uzatılamaz

Burgage Arsaları, Malikane Lordlarındaki ana binalardır , çünkü onlar olmasaydı köylülerin yaşayacak hiçbir yeri olmazdı. Ayrıca inanılmaz derecede esnektirler, çünkü oyuncular boyutlarını ve şekillerini belirlemek için dört noktalı bir sistem kullanabilirler. En iyi kullanım alanlarından biri tavuk kümesleri veya atölyeler gibi arka bahçe uzantılarıdır.

Ancak oyuncular başlangıçta büyük bir arsa inşa etmezlerse, uzatmaya yer kalmayacaktır. Oyuncular, senaryoyu yıkıp sıfırdan başlamak dışında bunu asla değiştiremeyecekler. Burgage Arsasını inşa ederken çatının altında çekiç bulunan bir sembol arayın. Bu, arka bahçenin genişletilmesi için yer olacağı ve daha geniş araziler için mevcut olan ekstra ev tabelasıyla karıştırılmaması gerektiği anlamına gelir. Oyuncuların sebze bahçesi istemesi dışında, arka bahçe uzantılarının büyük olması gerekmez.


2 Verimli Topraklarda İnşaat Yapmayın

Daha Sonra Tarımda Kullanmak İçin Saklayın

Oyuncuların özellikle saha söz konusu olduğunda planlama alışkanlığı kazanmaları gerekiyor. Manor Lords, inşaat modunda çeşitli mahsullerin kaplamalarında görülebilen bir toprak verimliliği sistemine sahiptir. Yeni bir köy kurarken öncelikle doğurganlığa bakmak önemlidir. Oyuncular, en verimli arazi şeritlerinde depo binaları ve evler inşa etmekten kaçınmalıdır.


Bunun yerine, bu arazi, oyuncuların tarıma dalmaya hazır oldukları daha sonraki bir tarih için kurtarılmalıdır. Bu bakımdan oyuncular ilk yıl araziyi ekip biçmeye çalışmaktan kaçınmalıdır. Oyuncular gerekli malzemeleri ve ardından bir Çiftlik Evi inşa ettiğinde, hasat için toprağı sürmek ve ekim yapmak için artık çok geç olacak. Avcılık ve toplayıcılık ilk yıl çok daha etkilidir.


1 İstediğiniz Gibi Oynayın

Savaşı veya Daha Sert Unsurları Etkinleştirmek İçin Baskı Hissetmeyin

Bazı insanlar, Orta Çağ'a özgü gerçekçilik ve estetik köy inşası nedeniyle Manor Lords'a ilgi duyarken , diğerleri böyle bir oyunun mikro yönetiminden keyif alıyor. Dinamik gerçek zamanlı savaşlara dişlerini geçirmek için sabırsızlanan oyuncular da var.

Manor Lords'tan ne hoşlanırsa hoşlansın , oyuncular silahlarına bağlı kalmalı ve başkalarından etkilenmeden istedikleri gibi oynamalıdır. Üç şablon neredeyse ayrı oyun modları gibi olduğundan, bunların çoğu oyuncuların Manor Lords için hangi zorluğu seçtiği sorusuna geliyor . Örneğin, yalnızca güzel, huzurlu bir köy inşa etme deneyimi isteyen oyuncular, haydutları etkinleştirme ve savaşma konusunda başkaları tarafından baskı görmemelidir.


15 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page