top of page

Manor Lords: Kaçınılması Gereken 7 Yaygın Hata

Manor Lords'ta takip edilmesi gereken pek çok şey var, dolayısıyla oyuncuların yol boyunca birkaç hata yapması anlaşılabilir bir durumdur.

Manor Lords, yoğun bir şekilde gerçekçiliğe ve gerçekçiliğe odaklanan bir ortaçağ şehir kurma ve yerleşim yönetimi oyunudur. Köylüler her görevi detaylı animasyonlarla yerine getirecek, binaları kiriş üzerine inşa edecek ve yiyecekleri elle toplayacak. Oyuncuların değişen mevsimler, rakip lordlar, düşman akıncıları ve dalgalanan ürün piyasasıyla başa çıkmaları gereken çok şey olacak. Halen erken erişimde olmasına rağmen büyük bir popülerlik kazandı ve piyasaya sürülmeden önce Steam'de en çok istek listesine alınan oyundu.

Yeni Orta Çağ Strateji Oyunu Steam'de İnanılmaz Güçlü Bir Başlangıç ​​Yaptı

Bir süredir Steam'de en çok istek listesinde yer alan video oyununun yerini tutan bu oyun, erken erişimde bir popülerlik ve başarı dalgasıyla birlikte çıkıyor.


Ancak Manor Lords , oyuncunun elini tutmayan bir oyundur. Oyun kapsamlı ve net bir eğitim içermesine rağmen, üzerinde durulması gereken o kadar çok unsur var ki, her şeyi bir anda hatırlamak zor olabilir. Oyunun kendileri için olması gerekenden daha zor hale gelmesini önlemek için oyuncuların kaçınabileceği birkaç hata var .


7 Kaynakların Yok Olmasına İzin Vermek

Kaynaklar, Özellikle Elementlere Maruz Kaldığında Süresiz Olarak Dayanamaz

Manor Lords oyuncularının uğraşması gereken ilk sorunlardan biri hava durumudur. Kendi başına bırakılan ve uygun şekilde depolanmayan her türlü mal , ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde oldukça düzenli olarak yağan yağışlara maruz kaldığında bozulacaktır. Bir Depo oluşturmak ve işçileri oraya atamak, onların başıboş malları toplamasının yanı sıra bunları üretim binaları ile pazar tezgahları arasında taşımasını da sağlayacaktır.


Yiyecek için oyuncuların bir Tahıl Ambarı inşa etmesi gerekecek ve aynı süreç de geçerli. Bunlar, bir köyün temel altyapısını işletmek için oyuncuların inşa etmesi gereken ilk binalardan ikisi. Bir bina yeniden inşa edildiğinde, onu inşa etmek için kullanılan malzemeler geri ödenecektir, ancak bunların öncelikle Depo veya Tahıl Ambarı çalışanları tarafından toplanması gerekecektir.


6 Çok Hızlı İnşa Etmek

Aşırı Bina İlk Başta Cazip Olabilir Ama Daha Sonra Yıkıcı Sonuçlara Yol Açabilir

Binaların çoğu zaman bu kadar ucuza inşa edilebildiği göz önüne alındığında, büyük bir kasabanın inşasına, nasıl işleyeceğine dair yeterince düşünmeden devam etmek cazip gelebilir. Yeterli Gıda ve Yakıt sağlanmadan köyün aşırı nüfuslanması, onay oranlarının düşmesine ve yerleşimin başarısız olmasına neden olacağından, bu maliyetli bir hata olacaktır.

Manor Lords: Yüksek Onay Derecesini Korumanın 6 Yolu

Manor Lords'ta yüksek onay derecesini korumak, özellikle yeni başlayanlar için zor olabilir. İşte azalmasını engellemenin bazı yolları.


Yerleşimciler yalnızca ellerinden geldiğince bina inşa etmeye başlayacak olsa da, üretim zincirlerini en iyi şekilde kolaylaştırmak ve halkın pazara erişimini kolaylaştırmak için hangi binaların nereye yerleştirileceğine dikkatli bir şekilde dikkat edilmelidir.


5 Yanlış Sırada Bina

Kaynakların Üretimi Bina Zincirlerinin Düzgün Bir Şekilde İnşa Edilmesine Bağlıdır

Üretim zincirleri konusunda binaların doğru sırayla inşa edilmesi önemlidir, aksi takdirde tamamen etkisiz hale gelir ve işlevini yerine getiremez hale gelir. Örneğin, işleyen bir çiftlik olmadan bir Yel Değirmeni veya Ortak Fırın inşa etmek, tamamen kaynak ve işçi israfı olacaktır.


Öncelikle oyuncular, odun, kütük, deri vb. ham maddeleri toplamak için doğru binalara sahip olduklarından emin olmalıdır. Daha sonra, ham maddeleri tüketim mallarına dönüştürmek için sanayi binaları eklenebilir. Bazı öğelerin değerli ürünlere dönüştürülmesi için birkaç bina gerekebilir, ancak bu her zaman aşamalı olarak yapılmalı ve çok acele edilmemelidir. Ticaret, fazla mal veya malzemenin boşaltılması için de kullanılabilir.


4 Çok Fazla veya Yetersiz İşçi Atama

Binalar İşçi Atanmadıkça Kullanışsız Olacak Ama Atıl Binaların İşçiye İhtiyacı Olmayabilir

Aileleri farklı iş rollerine atamak Manor Lords'taki yerleşim yönetiminin önemli bir parçasıdır . Hiçbir bina, önce ailelerin çalışmak üzere görevlendirilmediği bir bina işlevini yerine getiremez. İşçi sayısının arttırılması üretimi hızlandırabilir ancak aynı zamanda gerekli kaynakların temini tutarlı kalmadıkça verimsiz hale gelecektir.

Manor Lords İçin Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Bu orta çağ yönetim simülasyonuna nasıl başlayacağınızı burada bulabilirsiniz.


Benzer şekilde, gerekli kaynakları stoklamadıkları takdirde binalara işçi atanması da verimsiz olabilir. Kaynak kıtlığı olan 7 yarı işleyen sanayiye sahip olmaktansa 2-3 tam işleyen ve kârlı sanayiye sahip olmak daha iyidir . Bununla birlikte değişen mevsimler nedeniyle bir miktar rotasyon kaçınılmazdır.


3 Sezonlara Hazırlanamamak

Her Sezonun, Oyuncuların Uyum Sağlayabileceği Kendi Zorlukları ve Avantajları Vardır

Mevsimler değiştikçe çevre de değişir. Hayvanlar göç etmeye başlayabilir ve bu durum istikrarlı bir yiyecek tedarikinin zorlaşmasına neden olabilir. Göze çarpan bir diğer değişiklik ise kışın meyvelerin ortadan kaybolmasıdır. Bunlar diğer mevsimlerde Toplayıcı Kulübesi tarafından toplanabilse de, yakıt ikmalinin tükenmesini önlemek için bu işçileri kış aylarında başka bir yere atamak en iyisidir.


Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.Çiftliklerin ayrıca mevsimleri hesaba katması ve çalışanlarının mevsimsel olarak rotasyona tabi tutulması gerekecek. İşin büyük kısmının yapıldığı sonbahar aylarında çiftçilerin maksimum sayıda olması gerekir. Mahsuller istikrarlı bir şekilde büyüdüğünden, işçiler bu mevsimlerde başka rollere atanmadıkça yılın büyük bölümünde çok verimsiz olacaklardır.


2 Dikkatsiz Kaynak Yönetimi

Kaynakların Fazla veya Az Tedarik Edilmesi Bir Çözümün Başarısına Zararlı Olabilir

Manor Lords'ta kaynak yönetimi söz konusu olduğunda , aslında iki temel odak noktası vardır: üretim ve ticaret. Kendi ihtiyaçlarının mümkün olduğu kadar çoğunu karşılayabilecek bir kasabaya sahip olmak daha iyi olsa da, kaçınılmaz olarak bazı malların kıt olduğu veya arz fazlası olduğu zamanlar da gelecektir.

Manor Lords: Vergilendirme Nasıl İşler?

Vatandaşlardan vergi almak, Manor Lords'ta kişisel gelirin artmasında merkezi bir öneme sahiptir. Bu kılavuz, bu mekanizmayı kendi lehinize nasıl kullanacağınızı öğretiyor.


Bu koşullar altında, gerekli kaynakları getirmek veya bunların karşılığını bol miktarda mal ve malzeme ihracatı yoluyla ödemek için ticarete başlamak şarttır. Ticaret, özellikle oyunun erken safhalarında çok pahalı olabilir, ancak maliyetin hafifletilmesine yardımcı olabilecek Gelişmeler de vardır .


1 Ordu Hazırlığının İhmal Edilmesi

Baskınlar Kaçınılmaz Olarak Gelecek ve Kötü Hazırlanmış Milisler Onlara Çok Az Direnç Gösterecek

Odaklanacak ve sürdürülecek o kadar çok şey var ki, savunma kuvvetinin hazırlanmasını ihmal etmek kolay olabilir. Milis birimleri genel nüfustan toplanır , ancak herhangi bir birime asker toplamak için doğru silahlarla donatılmaları gerekecektir.Rakip lordlar veya akıncılar biçimindeki AI rakipleriyle oyun oynayan oyuncular için bir tür saldırı kaçınılmaz olacaktır. Demirciler (Seviye 2 Burgage Arsa Yükseltmesinden ) silah üretebilirken, Marangozlar tahtadan kalkanlar üretebilir. Fletcher'lar ayrıca yay yapmak ve potansiyel okçuluk birimleri oluşturmak için de kullanılabilir. Her iki düşman türüyle uğraşırken hem yakın dövüş hem de menzilli birimlerin bir karışımına sahip olmak iyidir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.


8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page