top of page

Manor Lords: Vergilendirme Nasıl İşler?

Vatandaşlardan vergi almak, Manor Lords'ta kişisel gelirin artmasında merkezi bir öneme sahiptir. Bu kılavuz, bu mekanizmayı kendi lehinize nasıl kullanacağınızı öğretiyor.

Manor Lords'ta servet yönetimi, sağlıklı bir ekonomiyi sürdürmek için çok önemlidir ve bölgesel zenginlik ve hazineye bölünmüştür . Vatandaşlar mal üretip ihraç ettiğinde bölgesel zenginlik artarken , hazine vergilerle zenginleşiyor. Aşırı ve yetersiz vergilendirme risklerini önlemek için dikkatli bir ekonomi yönetimi gereklidir.


Stratejik vergilendirme ekonomik krizlerin önlenmesine ve istikrarlı hazine büyümesinin sağlanmasına yardımcı olabilir. Aşağıdaki kılavuz, müreffeh bir ekonomiyi büyütmek için Manor Lords'ta vergilendirmenin anlaşılmasına ilişkin ipuçlarını paylaşmayı amaçlamaktadır.

Manor Lords: Kıyafet Nasıl Yapılır

Manor Lords'ta köylülerinizi mutlu etmek için onlara kıyafet sağlamanız gerekecek. Burada kıyafet yapmayı öğrenebilirsiniz...


Manor Lords Bölgesel Zenginlik, Açıklandı

Vergilendirme, oyuncular Yönetim bölümünde bulunan malikanelerini inşa ettikten sonra açılır . Malikane, oyuncuların doğrudan bölgesel zenginlikten düşülerek halka vergi koymasına olanak tanıyor.

Bölgesel zenginlik yavaş bir şekilde artarsa, daha yüksek vergi oranları ekonomiyi olumsuz yönde etkileyebilir.

Vergiler buradan alındığı için bölgesel zenginliğin nasıl üretildiğini ve harcandığını anlamak çok önemlidir. Bölgesel zenginlik öncelikle fazla kaynakların ihraç edilmesiyle elde ediliyor .

Bununla birlikte, daha yüksek seviyeli Burgage Arsaları da ayda 2 ila 3 Bölgesel Zenginlik üretir. Genellikle Bölgesel Zenginlik, yapıların iyileştirilmesine ve hayvan ithalatına harcanır.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.

Bunu göz önünde bulundurarak, vergi oranlarının bölgesel zenginliğin büyümesine ve harcamasına göre aktif olarak ayarlanması tavsiye edilir. Bölgesel zenginlik azaldığında sabit vergiler koymak akıllıca olmaz.


Manor Lords Vergiler Nelerdir?

Bir lordun gelirinin tek kaynağı vergiler olduğundan, rahat bir vergi oranı bulmak da aynı derecede önemlidir. Ağır vergilendirme, vatandaşların efendiye olan onayında düşüşe ek olarak, tipik olarak bölgesel zenginlikte hızlı bir düşüşe yol açmaktadır.


Paralı asker kiralamak, milisleri eğitmek ve yeni bölgelere yerleşmek için kişisel paraya veya hazineye ihtiyaç vardır .

Bölgelerini hızlı bir şekilde genişletmek isteyen oyuncular, hazinelerini daha hızlı büyütmeye, yani vergi oranlarını yükseltmeye odaklanmalıdır.


Bu kılavuzun yazıldığı sırada Manor Lords iki vergilendirme yöntemi sunuyordu: Arazi Vergisi ve Tithe . Kişisel servetini artırmak isteyen oyuncuların Tithe üzerinden Arazi Vergisine daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Tithe'yi merak edenler için: Nüfuz karşılığında kiliseye yapılan küçük bir yiyecek bağışıdır.

Vergileri ayarlarken artı veya eksi düğmesini tıklamak vergi oranını %10 oranında değiştirir. Ancak oyuncular istenilen yüzdeyi manuel olarak yazarak da belirli oranları ayarlayabilirler.
Manor Lords: Malzemeleri Depoya ve Tahıl Ambarına Nasıl Aktarırım?

Manor Lords'ta hava koşullarının zarar görmesini önlemek için, korunamayan malzemeler derhal bir Depoya veya Tahıl Ambarına aktarılmalıdır.

Manor Lords'ta Vergi Oranları Ne Zaman Artırılmalı?

Vergi oranlarını artırmak, lordun hazinesini büyütmenin en hızlı yöntemidir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi yüksek vergiler beraberinde riskleri de getirir. Aşağıda vergi oranlarının artırılması risklerinin yönetilmesine yardımcı olabilecek birkaç önemli ayrıntı listelenmiştir:

 • Manor Lords'un en önemli kaynağı olduğundan yerleşimin istikrarlı bir yiyecek üretimine sahip olduğundan emin olun. Gıdanın tükenmesi, gerekli kaynaklar için gıda ithalatı üzerinde baskı oluşturabilir ve bu da bölgesel zenginlikte keskin bir düşüşe yol açabilir.

 • Nüfusun sürekli olarak ihracat için kaynak üretmesini sağlayın.

 • Nüfus artışını sürdürmek için yeterli yiyecek yoksa ek Burgage Arsaları inşa etmekten kaçının .

 • Pasif gelir elde etmek için mevcut Burgage Arsalarını yükseltin.

 • Oyuncular yeni bir bölge edinmeye hazırlanıyorlarsa savaş hedeflerine ulaşmak için vergi oranlarını artırmayı düşünebilirler.

 • Nüfusun %60'ın üzerinde onay almasını sağlayın.
Manor Lords'ta Vergi Oranları Ne Zaman Düşürülür?

Vergi oranlarını artırma koşullarını anlamaya benzer şekilde, aşağıdaki yönergeler oyuncuların vergi oranlarını ne zaman düşüreceklerini değerlendirmelerine yardımcı olacaktır:

 • Bölgesel Zenginlik azaldığında veya sabit bir oranda akışı durduğunda.

 • İhracatın ticaret istasyonlarında daha düşük fiyatlarla satılması.

 • Eğer iki veya daha fazla çiftlik gelecek yıl için nadasa bırakılacaksa.

 • Tedarik stokunun önümüzdeki üç ayı sürdürmek için yeterli olmaması durumunda.

 • Nüfus onayı hızla düştüğünde.


Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.
16 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page