top of page

Manor Lords: Malzemeleri Depoya ve Tahıl Ambarına Nasıl Aktarırım?

Manor Lords'ta hava koşullarının zarar görmesini önlemek için, korunamayan malzemeler derhal bir Depoya veya Tahıl Ambarına aktarılmalıdır. İşte nasıl.

Oyuncular Manor Lords'ta yeni bir harekata başlarken kendilerine yönetilecek bir bölge, birkaç yerleşimci ve başlamalarına yardımcı olacak malzemeler verilecek. Senaryoya ilk kez katılan oyuncular için durum çok hızlı bir şekilde çok bunaltıcı olabilir .

Bir harekâtın ilk birkaç dakikasında, bir açılır pencere, oyunculara malzemelerinin korunmasız ve hava şartlarından zarar görmeye açık olduğunu bildirecek . Bu malzemeleri korumanın bir yolunu bulmak öncelik haline gelmeli. İşte oyuncuların yapması gerekenler.

Manor Lords: İlk Yılda Nasıl Hayatta Kalılır?

Manor Lords'ta ilk yılda hayatta kalmak zor olabilir ancak doğru araçlar ve bilgilerle başarılı bir yerleşim yeri inşa edebilirsiniz.

Manor Lords'ta Korunmayan Malzemeler Nasıl Taşınır?

Korunmayan malzemeleri korumanın ilk adımı bir Depo ve Tahıl Ambarı inşa etmektir . Her iki yapı da Lojistik altındaki İnşaat menüsünde bulunabilir ve inşa edilmesi iki keresteye mal olur. Yiyecek maddeleri yalnızca Tahıl Ambarında saklanabilir, geri kalan her şey ise Depoda saklanabilir.

İşçi hareketini kolaylaştırmak için yeni yapılara yol bağlantısı sağlamayı her zaman unutmayın.

Oluşturulduktan sonra, içerik menüsünü açıp Genel sekmesi altındaki Aileyi Ata simgesini tıklatarak her yapıya bir aile atayın . Görevlendirildikten sonra işçiler malzemeleri bir El Arabası kullanarak ilgili binalara taşıyacaklar.


Depoya veya Tahıl Ambarına hiçbir işçi atanmamışsa, Sawpit ve Stonecutter Kampı gibi üretim binalarındaki fazla malzemeler, bu yerlere atanan işçiler tarafından Depoya taşınacaktır. Üretim işçileri yolculuk başına yalnızca bir fazla ürün taşıyacakları ve bunu yaparken üretimi durduracakları için bu son derece verimsizdir. Depo çalışanları ise El Arabasında yolculuk başına 10 eşya taşıyabilir.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'ta Depolar ve Tahıl Ambarları Nasıl Özelleştirilir?

Kaynaklar birikmeye başladıkça Depo ve Tahıl Ambarı , işçilerin içinde depolamasını istemediğiniz kaynaklarla hızla dolmaya başlayabilir . Bu binalar varsayılan durumlarında bırakılırsa her şey ve her şey içeride depolanacaktır. Bu, aynı yerde depolanmalarının mutlaka bir anlam ifade etmediği durumlarda, aynı binada kaynakların karmakarışık olmasına neden olabilir.


Neyse ki oyun, oyuncuların Depolarını ve Tahıl Ambarlarını, içeri girebilecekleri miktarı sınırlandıracak şekilde özelleştirmelerine olanak tanıyor. Bunu yapmak için, bir Depoya tıklayın, Gelişmiş Sekmesini açın ve içinde depolamak istemediğiniz kaynakların onay işaretlerini kaldırın .Oyuncular bu işlevi, yalnızca kereste, kalas ve taş depolamak için bir depo tahsis etmek için kullanabilirler. Yerleşim yerinin veya inşaatın planlandığı alanların yakınına yerleştirilebilir, böylece işçilerin her zaman kolay erişime sahip olması garanti edilir.

Daha sonra ayrı bir Depo inşa edebilirler ve yalnızca ticaret yapmak istedikleri kaynaklara onay işareti koyabilirler , yakınlarda bir ticaret merkezi inşa edebilirler ve her şeyi Kral Yolu'na bağlayabilirler, böylece gelen tüccarların ana yerleşime girmesine gerek kalmaz ve ticaretler tamamlanabilir. hızlıca.


Manor Lords'ta Depo ve Tahıl Ambarı Nasıl Yükseltilir


Oyun ilerledikçe Depolar ve Tahıl Ambarlarındaki varsayılan depolama alanı hızla yetersiz hale gelecektir (250). Oyuncular, ikinci bir bina inşa etmeden her iki binadaki varsayılan depolama alanını kolayca yükseltebilirler. Yükseltmek istediğiniz binanın içerik menüsünü açın ve ortadaki + simgesini seçin.

Bir Tahıl Ambarını yükseltmenin maliyeti :

  • 5 kereste

  • 10 Kalas

  • 5 Taş

Bir Depoyu yükseltmenin maliyeti :

  • 5 kereste

  • 10 Kalas

Yükseltildikten sonra her iki binadaki depolama alanı 250'den 2500'e çıkacak .

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4
9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page