top of page

Manor Lords: İlk Yılda Nasıl Hayatta Kalılır?

Manor Lords'ta ilk yılda hayatta kalmak zor olabilir ancak doğru araçlar ve bilgilerle başarılı bir yerleşim yeri inşa edebilirsiniz.Herhangi bir hayatta kalma şehir kurma oyununda ilk yıl, oyuncuların küçük bir nüfusla, sınırlı başlangıç ​​kaynaklarıyla ve kötü hava koşulları veya doğal afetler gibi oyunun biraz daha fazla deneyim sağlamak için ortaya çıkarabileceği tehlikelerle mücadele etmesi gerektiğinden her zaman zordur. meydan okumak. Manor Lords da kesinlikle farklı değil; oyuncularına kereste ve yiyecek gibi çok az temel kaynakla başlıyor, gerisini oyuncuya bırakıyor.


Manor Lords, malların taşınması için öküzlerin ve diğer hayvanların kullanılmasını gerektiren daha karmaşık bir lojistik sistemi sunarak işleri türdeki diğer oyunlara göre biraz daha zorlaştırıyor, bu nedenle ilk yılda hayatta kalmak biraz daha zorlu. Neyse ki Manor Lords'ta hayatta kalmanızı sağlamak için atabileceğiniz denenmiş ve doğru adımlar var .


Daha Fazla Öküz Alın (İsteğe Bağlı)

Oyunun başında oyunculara, yerleşim lojistiğinde kullanılmak üzere, kaynakları bir yerden başka bir yere taşıyan tek bir öküz verilir. Bu, Manor Lords'taki lojistik mekaniğinin önemli bir parçası olduğu için kullanışlı olmanın da ötesindedir . Ama tek bir öküzle biraz darboğaz olur. Oyuncuların istemesi halinde, başlangıç ​​parasını başka bir tane almak için kullanma seçeneği de var.


Başlangıç ​​yerleşiminin bir parçası olan bağlama direği binasına tıklamanız ve ardından başka bir öküz satın almak için bir öküz resmine tıklamanız yeterlidir. Oyunun erken safhalarında bu, işleri biraz hızlandırabilir. Bu kesinlikle kesin bir gereklilik değildir ve başlangıç ​​parasını elinde tutmak isteyen oyuncuların, istemezlerse buna yatırım yapmalarına gerek yoktur, ancak fazladan öküzün olması kesinlikle işe yarayabilir.


Gıda Tedarikini Güvenceye Alın

Evsizlik, Malikane Lordları'nda bir sorun olmasına ve yakın zamanda çözmeniz gereken bir sorun olmasına rağmen, herhangi bir Malikane Lordu adayının yapması gereken ilk şey, yerleşimcilerin yeterli yiyeceğe sahip olmasını sağlamaktır. Oyunun başlarında istikrarlı bir yiyecek tedariki sağlamanın en hızlı, en az karmaşık ve en güvenilir yolu avcılık ve toplayıcılıktan geçer.


Toplayıcı Kulübesi ve Av Kampı inşa edinYerleşimin başlangıç ​​yerinin yakınında meyve yatağı olan bir orman ve avlanmak için sürü bulunmalıdır. Oyuncular, şehriniz ile madenler arasında uygun bir orta noktaya derhal bir Toplayıcı Kulübesi ve bir Av Kampı inşa etmelidir. Özellikle avlanma alanı için, binayı veya başka herhangi bir yapıyı sürüye çok yakın yerleştirmemek önemlidir; çünkü bu, sürünün bölgeden uzaklaşmasına neden olur.Binalar bittiğinde, her birine bir aile atayın ve ödülleri toplayın.


Bilgi çubuğundaki ekranın üst kısmında, yerleşimin mağazalarında ne kadar süre hayatta kalabileceğini belirten bir simge bulunduğunu da belirtmekte fayda var - bu, ilk aşamada hayatta kalmayı düşünürken farkında olunması gereken iyi bir veridir. yıl.


Yeterli Kereste ToplayınBu noktada kereste rezervlerinin biraz azalması muhtemeldir. Oyuncuların inşaat ve yakıt için odun elde etmelerine ve işlemelerine olanak tanıyan çeşitli binalar inşa etmek iyi bir fikirdir . Bunlardan en önemlisi , atanan ailelerin inşaatta veya işçilikte kullanmak üzere odun kesmesine olanak tanıyan Tomruk Kampıdır , ancak aynı zamanda yakıt üretimi için bir Oduncu Kampına sahip olmak da iyi bir fikirdir.


Başlangıçtaki odun malzemesinden en iyi şekilde yararlanmak için bu binaları yeterli büyüklükte bir ormanın yakınına yerleştirin. Ayrıca bir yol yapılarak bu binaların yerleşimin ana arterlerine bağlanması da iyi bir fikirdir. Tomruk Kampı ve Oduncu Kampı'nın inşası bittiğinde, onlara birer aile atayın.Bu noktada, bir Forester Locası inşa etmeyi düşünmek akıllıca olabilir , ancak kesinlikle gerekli değildir - ve inşa edilmiş olsa bile, kereste ve yakıt üretimi yeterince yüksek bir seviyeye ulaşana kadar oraya bir aile tahsis etmemek iyi bir fikirdir. iyi bir tampon bölge var.


Yerleşimde Evsizliği SonlandırınGüvenli bir kereste ve yakıt tedariki sağlandıktan sonra, yerleşimdeki aileleri mutlu edecek yeterli konut ve konutla ilgili yapılar inşa etmenin zamanı geldi. Bunlardan en önemlisi ailelerin ev inşa etmesine imkan tanıyan esnek bir arsa türü olan Burgage Arsasıdır . Bu grafikler çeşitli boyut ve şekillerde gelir ve oyuncu tarafından aracı kullanılarak tanımlanabilir.


Mümkün olduğu kadar çok sayıda Burgage Parselini paketlemek cazip gelse de, her bir parsele biraz fazladan alan vermek iyi bir fikirdir; ekstra alan, arazileri Hazine pahasına ek bir üretimle yükseltmek için kullanılabilir. Bu üretimin bir kısmı, yumurta veya sebze gibi pasif kaynak kaynakları sağlayabildiğinden mükemmel bir seçenektir .Manor Lords'taki ailelerin suya iyi erişime ve mal alıp satabilecekleri bir yere ihtiyaçları var. Evsizlik sorunu çözüldükten sonra, uygun yerlere bir veya iki kuyu açmanın yanı sıra pazar tezgahları için bir alan tanımlamak isteyeceksiniz.


Pazar aracı, oyuncunun inşa edilecek tezgahlar için bir alan tanımlayabildiği Burgage Plot aracına benzer, bu da onu garip yol şekillerine sığdırmak için biraz esneklik sağlar. Ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması , Manor Lords'ta artan nüfusun anahtarıdır , bu nedenle, daha temel bir ev arzusundan sonra su ve ticaret ihtiyaçlarının karşılanması çok önemlidir.


İlk Yılda Hayatta Kalmak İçin Ek İpuçları ve Püf Noktaları


  • İnşaatta kullanılacak en az bir tahsis edilmemiş ailenin olması gerekiyor ama devam eden bir inşaat yoksa bunun pek önemi yok.

  • Sürü 10 üyeye ulaştığında avlanma duracaktır, ancak Av Köşkü'ne çok sayıda atanmış aile olmadığı sürece bu bir süre gerçekleşmemelidir.

  • Öküzler ölebilir ; eğer bu gerçekleşirse hemen bir tane daha satın alın.

  • Ailelerin atamasını kaldırıp farklı işlere atamaktan korkmayın ; esnek olun! Bazen bir kaynak yeterliyken diğerinde yeterli olmayabilir veya inşaat işi için atanmamış bir aileye ihtiyaç duyulabilir.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


25 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page